zihadlo 5 : to je ta vyhoda bezdusakov na ziskanie casu ako popisuje Ferisko :lol: ... ja si pamatam 3 podstatne defekty na bezdusakoch , jeden by nezalepilo nic => dusa, druhy to iste, treti to mlieko ako tak zatesnilo , ale za cenu maksej gumy. Plus davat dole bezdusak, odmliekovat, zahryznuty ventil dole bez kombinaciek ... paradne usetrenie casu. Tolko k vyhodam bezdusakov na dalekych vyjazdoch :P .. v porovnani s tym, ked je clovek vymakany z maratonov, tak vymena dusi zadneho aj predneho s nafukanim do 5 minut cca To je aj menej nez zatesni mlieko defekt :lol:
21.07.2014 - 15:44:24
03
Prosím o radu. Má niekto skúsenosť s prerábkou na bezdušový systém s plášťami Continental X-King Race Sport ´29 2,2 s kevlarovou patkou? Sú vhodné na bezdušový systém, držia tlak? (Vozím ich momentálne s dušou). Samozrejme s tým, že by som použil tmel NoTubes. Alebo aké plášte by ste odporúčali na bezdušový systém? (maratóny/XCO) Ďakujem.

moj bajk som mal od vyroby rovnake plaste. samozrejme, ze su vhodne na bezdusovy system, nevidim dovod preco nie. akurat tie plaste maju prilis tenke boky, kym zjazdis dezen tak uz davno boky zosuchas.
ja mam specificky problem, tlak mi nedrzalo (po par dnoch 1bar) ale to iste mi robi aj na novych raceking protection takze to nebude plastom ale kombinaciou plast/rafik/tmel/lama pouzivatel
zatial jazdi co mas, potom urcite ber ProTection (hlavne nova generacia rocnik 2014), su iba o trochu tazsie ale OVELA hrubsie boky.

lto: mne bezduse zalepili asi 10 "pichnuti" a jazdil som s nimi asi ~2500km bez defektu. az nakoniec zosuchane boky na starych gumach nevydrzali na Sulovskom maratone a asi 2,5cm diera. to uz tmel nezalepil ale ani dusa. teda dusa hej, dosiel som do ciela opatrne s trciacou dusou cez dieru. ale potom siel plast do kosa.
s novymy plastami mam za sebou asi 5 vyjazdov cez 100km ziaden problem (posledny tyzden 2x150 a 80km). dokonca este ani tmel nebol v akcii, ale to je aj vdaka skvelym bezdusovym gumam a optimalnym tlakom.
a ver tomu, ze tomu ***** dole kopcom co to ide + mam HT cize extra zataz

Prílohy:

defekt.jpg
defekt.jpg 150.37 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2014 - 16:14:22
00
X-King Race Sport - zatiaľ 4.000 km (v predu) v pohode. Cca. raz za mesiac dofúkavam. Bočnice mám zatiaľ úplne OK..
X-King Pro tection cca. 3000 km. Lepšie držia tlak ale sú tvrdé ako z plechu. Majú mierne horšie jazdné vlastnosti ako Race Sport.
21.07.2014 - 16:39:44
00
X-King protection na boky az tak netrpi ako RaceKing :) Po 500km su viac zoslahane ako na X-Kingoch po 2000km..
21.07.2014 - 17:27:22
00
Zdravim pani, od dnes som cerstvym majitelom bezdusakov, po asi tyzdni zozierania nervov a potokoch potu :whew: pouzita sada JOE´s....Ale problem je v tom, ze mi prepusta zadne koleso. Nasiel som aj pricinu, na kusku mi plast zle prekryva ten gumenny pasik, resp. sa ta paska posunula. Takze teraz by som potreboval poradit co s tym. Bojim sa, ze ked to sfuknem tak budem musiet zase zhodit koleso a ist s tym na pumpu, lebo velkou pumpou som to nenafukal. Je mozne, ze ten tmel prilepi patku o tu gumennu pasku natolko, aby som to mohol napravit a potom nafukat uz aj len pumpou? Lebo na benzinku sa mi uz s tym zase nechce ist :worried: Dakujem za radu :)
22.07.2014 - 20:54:00
00
Skúsil som nahodiť predný plášť ako bezdušák. Mesiac držal tlak v pohode. Potom z neznámych príčin začal sfukovať ak bike stojí (sfúkne plášť na cca 1bar) a sfukuje doteraz. Nepomohlo ani opakované doliatie tmelu. Mám ale taký pocit, že to bude tmelom
22.07.2014 - 21:50:26
00
Rovno mozes vyliat zvysky, vycistit, podlepit kusom bocnice a nahodit dusu...

rovno som ho včera opravil.. klin z flaku vsunul z vnutra von ako sa opravuje na autách. prelepil flakom a krasne drží tlak aj bez tmelu,.... najhoršie bolo to všetko vyčistiť pred opravou... po nafukaní na 2,6 to cele zaskočilo dolial 60ml..joua a sfukol na 2,2... dnes skvela jazda na kubínke... pekne drží
22.07.2014 - 21:55:57
02
Strenki : pokial na HTcku neskaces, tak je zataz na pneumatiku mensia ako na vysokozdvihovom fulle. Pokial teda nejde o nejaku "hladku" zvaznicu, kade letis 40km/h a viac. Napriek tomu, ze full ma tlmic a narazy idu do zdvihu , vzdy ako prva dostava do nosa pneumatika a deformuje sa. Po nejakej sutrakovej/korenovej zvaznici to na HTcku pojdes mozno skackajuc do 10km/h, ale henti blazni s integralami cez to letia 30km/h a viac, v tej rychlosti ked trafis pekny suter,prerazis papierovy plast len taky fukot. Full ma tu nevyhodu, ze sa na nom da lahko jazdit ako prasa, zvih vselico pozerie, ale potom z toho odpadavaju spice a pod. :lol:
22.07.2014 - 21:58:57
00
Skúsil som nahodiť predný plášť ako bezdušák. Mesiac držal tlak v pohode. Potom z neznámych príčin začal sfukovať ak bike stojí (sfúkne plášť na cca 1bar) a sfukuje doteraz. Nepomohlo ani opakované doliatie tmelu. Mám ale taký pocit, že to bude tmelom

Koleso do vane, aby si nasiel miesto sfukovania. Ale inak bude asi diera na boku, alebo vo vnutri, musis koleso vybrat a polozit na bok , nech sa naleje tmel, kam treba. Ja si takto musim tmelom riesit rafik :D
22.07.2014 - 22:00:22
00
hajtman ja uz na bezdusovky kaslem. Nebavi ma to stale dofukovanie pred jazdou. Ale mozno to bude len tym, ze ked dlho clovek nejazdi, tak sa objavia netesnosti a potom to nejde utesnit. Takto nemozem mat ani horak v pohotovosti popri cestaku... :/
22.07.2014 - 23:17:00
00
Skúsil som nahodiť predný plášť ako bezdušák. Mesiac držal tlak v pohode. Potom z neznámych príčin začal sfukovať ak bike stojí (sfúkne plášť na cca 1bar) a sfukuje doteraz. Nepomohlo ani opakované doliatie tmelu. Mám ale taký pocit, že to bude tmelom

ráfik mas UST či prerábkový set s páskami? nesprávny-vysoký profil ráfka nemusí dobre tesniť
23.07.2014 - 07:59:47
00
aky mate tlakomer na galuzkovy ventil? ja to nemam cim merat
24.07.2014 - 21:22:18
00
A co tak pouzit redukciu na AV a merat tak?
24.07.2014 - 21:33:49
00
zihadlo to mas jedno aky je rafik ak je zly plast tak bude sfukovat stale. Mne Conti sfuknu za tyzden aj o 2 bary, je jedno ako ich nafukam proste stale sfuknu. Zatesnil som ich hned na zaciatku, ale ked bicykel stoji a hladina tmelu neoblieva vnutro plasta tak ten tmel co je na vnutornej stene vyschne a koleso strati tlak.
24.07.2014 - 23:02:57
00
No, moje Trail kingy protection co som nahadzoval pred tyzdnom v pohode drzia.
24.07.2014 - 23:39:50
00
keyboard_arrow_up