pekne postupne lebo keď to uponáhľaš tak je riziko úrazu. Ja som to robil tak, že som išiel určitú trasu a postupne som sa snažil zvyšovať priemernú rýchlosť na tachometri. Začínal som na 23 km/h a momentálne som na 28,5 km/h (trasa čistý asfalt, 29", 2,25 plášte)

Samozrejme nedá sa to nadobudnúť zo dňa na deň, skrátka si to musíš odjazdiť. Ak máš slabú kondičku tak najprv si dávaj malé kopčeky (tak žeby si ich vyšiel), postupne zvyšuj záťaž a už po mesiaci uvidíš, že tie kopčeky na začiatku doslova vyletíš na biku.

Ak chodíš do fitka tak zapoj drepy, predkopávanie, hyperextenzie, mŕtvy ťah. Sval nadobudne silu a aj určitú veľkosť.

AK budeš kombinovať bike, posilka, behanie tak nedobudneš kvalitnú kondičku (aspoň u mňa to platí a som s kondičkou spokojný ale je čo ešte vylepšovať) ale silná kondička sa aj niekde odzrkadlí: vyťahaná KMCčka po 800km, rozbité ložiská v pedáloch :D
22.07.2014 - 01:39:23
00
Ak ťa bolia stehenné svaly po jazdení, tak možno aj zle sedíš...

Prvá možnosť, že sedlo máš nízko.

Druha, ak jazdíš bez nacvakávacích pedálov alebo bez klipsní na pedáloch, tak tlačíš na pedál nártom - správne má byť nad oskou pedála ten veľký kĺb, čo je za palcom (čo sa z neho robia haluxy). Veľa začiatočníkov má pedál niekde v strede chodidla - a z toho sú tiež pekné svalové a neskôr kĺbové problémy.

Mam naslapne pedale, inak su viditelne v profile bicykla
Mna nebolia svaly po jazdeni ale pocas jazdenia do kopca, zacne kopec a pocas celej dlzky kopca ma bolia svaly, takze kazdy kopec pre mna znamena momentalne bolest :D
A je jedno aky prevod.. ale ako som vravel to bude tym sedavym sposobom zivota, musim vytrenovat svalstvo
22.07.2014 - 07:39:54
00
Tak zatni zuby a prepal ten sval. Dostanes sa cez urcity prah bolesti a potom to uz nebude tak boliet, prekonaj sam seba
22.07.2014 - 09:31:01
01
Na bolesť svalov ma napadlo jedno video http://www.youtube.com/watch?v=BunDVnE0YTQ.
Presnejšie:
"When it starts burning, its telling you to stop and 99% people stop when it starts to hurt. 1% will keep going, fight the pain and they will work their way through it." a potom ešte niečo, čím sa riadím v kopcoch aj ja :lol: "No pain = no gain".
22.07.2014 - 11:34:01
01
Bolia ta svaly aj na lahkom prevode ale treba podradit vcas, nie ked uz nevladzes tocit alebo si to este neotestoval?
22.07.2014 - 19:59:42
00
co vsetko mna bolelo ked som po rokoch znova zacinal s bikom, po 50km som mal taku svalovku ze som nevladal krutit v miernom protivetre a do kopca ani nevravim, totalne vybluty bez energie vo svaloch :), stupanie na kamzik som stal zo 5x kym som vysiel tie 2km, som nechapal ako to dakto mohol dat pod 15 minut :), teraz to dam aj ja za 11 :)

id do karpat ked su komare a slap do kopca, ta nauci makat :D, mne to pomohlo :D
23.07.2014 - 21:47:59
04
Ono to pálenie svalov budeš mat vždy, pozri si nejake videá s rozhovormi s profikmi, tak isto ich nohy pália pri anaerobnej záťaži. Spôsobuje to laktat, ktory sa vytvára pri tomto type metabolizmu v svaloch, takze to je úplne normálne. Postupne sa to naučíš tolerovať a budeš schopný v tomto pásme ťahať dlhšie úseky. Posledné týždne som trénoval práve rýchlosť na rovinke, kde musíš točiť v tomto pásme aj kľudne hodinu, zober si takého tonyho Martina, on je jeden z tých, co proste vie to pálenie vypnúť a s tým, ze mu kvapkajú sliny da na časovke rovnaký cas ako keď sa ide tímová casovka
23.07.2014 - 23:30:13
00
keyboard_arrow_up