"kde majú ujsť civilisti,ked je to husto zaľudnené..."
ved si sa mal rovnako aj opytat kde maju chudaci ukryt tie rakety (urcene pre civilne ciele) ked je to tam tak nahusto zastavane. no do skol samozrejme, kde inde. ale to uz by som ti vkladal do ust odpovede na recnicke otazky. ty radsej tento podstatny a neprijemny fakt z predmetneho prispevku taktne obides.
24.07.2014 - 10:05:40
00
Demokrati na tomto fore sú nejako rozpoltení,sú proti okupacii v roku 1968,podporujú celistvu Ukrajinu,ale nevadí im okupacia Palestiny,nemerajú tým istým metrom
24.07.2014 - 10:15:43
00
Ťažko to pochopis, keď to hadzes do jedného vreca
24.07.2014 - 10:45:42
00
Baroncek, tak to potom asi nevies preco je Palestina okupovana. Rezolucia OSN z roku 1947 o rozdeleni Britskeho mandadtneho uzemia Palestiny medzi Zidov a Arabov bola Zidmi prijata, no Arabi ju striktne odmietli. V dosledku tohoto odmietnutia zacali ozbrojene boje medzi Arabmi a Zidmi. Nasledovala intervencia Arabskej oslobodzovacej armady z okolitych arabskych statov, vratane blokady asi 100.000 Zidov v Jeruzaleme. Nasledne sa z tejto vybusnej situacie rozvinula regulerna vojna, v ktorej vyhral Izrael, vybojojval si samostatnost a rozsiril svoje uzemie o okupovane casti Palestiny. Dalsi vyvoj ukazal ze Arabske staty opakovane napadli Izrael a vzdy skoncili porazene a obrate o dalsie uzemia.

Pokial viem tak Ceskoslovensko v 1968 nikoho nenapadlo, rovnako ako Ukrajina teraz, takze je to tazko porovnavat s vyvojom na strednom vychode.
24.07.2014 - 11:04:56
00
Vysvetli mi,prečo Izrael berie dalšie územia na zapadnom brehu Jordanu,ked tam sa nebojuje,vysvetliš mi to?
24.07.2014 - 11:08:46
00
Rezolucia OSN z roku 1947 o rozdeleni Britskeho mandadtneho uzemia Palestiny medzi Zidov a Arabov bola Zidmi prijata, no Arabi ju striktne odmietli.


tu nastava otazka preco tuto rezoluciu arabi striktne odmietli a aj tak vstupila do platnosti? ;)
24.07.2014 - 11:16:29
00
Baroncek, namiesto toho aby si si uvedomil ze zakladas svoje hodnotenie skor na sympatiach a pocitoch viac nez na faktoch, tak pokracujes dalsimi bludnymi otazkami... Ja som si myslel ze Izraelska intervencia je odpovedou na neustale ostrelovanie Izraelu raketami z uzemia Jordanu. Ci pojde o zabratie uzemia je teraz este tazko hovorit, bude zalezat ci sa Izrael stiahne po dosiahnuti vojenskych cielov operacie.

Len pre vyjasnenie - niesom sympatizantom Izraelu ani arabskych statov. Iba reagujme na polopravdy, ktore sa tu vyskytuju.


Naposledy upravil boledo00 dňa 24.07.2014 - 11:23:41, celkovo upravené 1 krát.

24.07.2014 - 11:17:59
00
tu nastava otazka preco tuto rezoluciu arabi striktne odmietli a aj tak vstupila do platnosti? ;)

Zle polozena otazka. Rezolucia bola platna bez ohladu na postoj Arabov a Izraelcov. Oni vtedy nemali samostatnost, patrili pod spravu Velkej Britanie. Rezolucia bola teda odporucanim pre Britaniu, ako sa stiahnut a vytvorit 2 samostatne staty. Zidia ju prijalo so znepokojenim, lebo aj ked dostali vacsiu cast uzemia islo o nehostinnu pust a s priblizne polovicou obyvatelstva Arabskou. Ale prijali to ako cestu k vytvoreniu vlastneho statu. Arabi neprotestovali proti sposobu delenia ci jeho spravodlivosti. Oni odmietli samotnu existenciu Zidovskeho statu. Staci ako vysvetlenie?
24.07.2014 - 11:22:00
00
To nie su bludy,ale je to podložené rezoluciami OSN,Izrael okupuje zapadný breh Jordanu aj v dobe relativného mieru na tomto územi a teraz začni nadavať na OSN,to je také demokratické
24.07.2014 - 11:23:57
00
boledo, mne to nestaci, lebo myslim ze to bola dalsia chyba v dejinach ludstva vytvorit nieco umelo ( nemyslim tym teraz priamo na stat Izrael ) tam kde s tym jedna strana rezolutne nesuhlasi. ja teda neviem, ale uz vtedy muselo byt jasne ze to teda nie je dobre riesenie a kazdy musel ratat s tym ze to tam takto dopadne...
24.07.2014 - 11:32:09
00
Matt, keby sa malo konat v sulade s tym co chcu arabske staty, tak by sme museli ozivit Hitlera, vyvrazdit vsetko zidovske obyvatelstvo a Izraelske uzemie venovat Arabom. Vsetko ostatne vyzaduje kompromis, no kedze Arabi na kompromis niesu pristupni tak sa to riesilo arbitrazne - tak ze svetove spolocenstvo rozhodlo.
24.07.2014 - 11:40:17
00
To nie su bludy,ale je to podložené rezoluciami OSN,Izrael okupuje zapadný breh Jordanu aj v dobe relativného mieru na tomto územi a teraz začni nadavať na OSN,to je také demokratické


;( Toto uz nevyzaduje ziaden komentar...
24.07.2014 - 11:41:43
00
http://beo.sk/stredny-vychod/758-izrael-nadalej-podporuje-ilegalne-zidovske-osady-na-palestinanom-patriacej-pode
24.07.2014 - 11:50:30
00
teraz svet uvidi reakciu ameriky ked sa RF zacina legalne stahovat na kubu ako sa sem nasackovali legalne amici. zaujmavy clanok.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1428-putin-se-rozhodl-vylozit-na-stul-kubanskou-jadernou-kartu-ceka-nas-nova-karibska-krize
24.07.2014 - 11:50:45
00
ale NOOOO
veď baronček sa zase len SEKOL, bude to asi SEKÁČ,
to by mohla byt jeho daľšia, určite nie posledná identita na tomto fóre

baronček môj "simplemente", keď ti budú potmavší, večne nespokojní susedia stále "strieľať hovná" na tvoju záhradu, ktorú si zveladil, kde žiješ, vychovávaš svoje deti, ... ČO budeš robiť ?
usmievať sa na nich, ďakovať im chváliť a podporovať ich ...
či ??
24.07.2014 - 11:56:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up