Moto G ma vraj na sebe ochranny film a v niektorych testoch bol uplne vodotesny takze pot by nemal vobc vadit :-)
23.07.2014 - 20:43:25
00
Motorolu Moto G 4G aj so slotom na SD kartu mám momentálne asi týždeň. Bral som z bazosu novú za 150E a za tie prachy veľmi veľká spokojnosť. Systém je veľmi svižný, všetko funguje ako má, batéria pri bežnom používaní v pohode 2 dni. Foťák nie je žiadne delo, ale na bežné momentky na FB stačí. Myslím, že pomer cena/výkon bezkonkurenčný. Dnes vo vrecku na drese na Martinky, lialo zo mňa ako z koňa, potom som dosť kvalitne premokol a nič mu nie je. Len som ho utrel, všetko funguje ako má.

Výhoda za mňa, že má čistý android od googlu, žiadne zbastardený systém s miliónom nepotrebných aplikácií ako Samsungy a ďalšie značky.
23.07.2014 - 23:02:06
01
tak som sa rozhodol pre to lenovo S750 a rovno aj objednal. ďakujem všetkým zúčastneným za rady a postrehy :)
23.07.2014 - 23:13:45
01
mám sony xperia go, v alkoholovom opare mi po nom poskákali a odniesla to dotyková plocha, vyjadrenie oficiálneho servisu je že by to vyšlo 90€ oprava (displej je ok), čo teda do ročného mobilu nedám, keď je to vlastne polovica ceny nového... vie niekto lacnejšie možnosti?
Inak čo by ste mi odporučili iné, s týmto som bol v podstate spokojný vadila mi akurát malá ram, len 512MB. vodotesnosť a celkovo väčšia odolnosť sú pre mňa kľúčové. rozpočet tak max. 250€. čo som ja zbežne pozeral našiel som tento samsung, ten má aj tú ram vyššiu, nemáte niekto taký?
http://www.alza.sk/samsung-galaxy-xcover-2-s7710-black-red-d407907.htm


Ja používam X-Cover II skoro rok, tak si dovolím napísať pár postrehov:
-Vodotesnosť je skôr vodeodolnosť, po skúšobnom poumývaní pod prúdom vody mi odišla batéria.
V daždi , spotenom drese, s mokrými rukami je to úplne v pohode, ale ponárať ho už radšej neskúšam.
-konštrukcia telefónu je na veľmi dobrej úrovni, nič nevŕzga ani pri väčšom úsilí a tlaku.
-displej na slnku má dosť mmizernú čitateľnosť. Celkovo nechápem prečo S3 mini má AMOLED a X-cover II LCD.
-výdrž batérie zvládne jeden deň normálneho používania (75% jas, 2h strava, 2h wifi, 30min. hovor, nejaká hra a kukanie obrázkov). Podľa môjho názoru by vydržala omnoho viac, keby ju nevybíjalo to množstvo zbytočného balastu, čo tam napevno nainštaloval samsug - a tu sa dostávam k najväčšiemu nedostatku tohto telefónu.
- po roku je telefón neskutočne spomalený, oneskorenie je katastrofálne (bežne napr. 5 a viac sekúnd od kliknutia na ikonu hovorov, kým sa zjaví zoznam), odozva aplikácii des a bes pri spúšťaní. Z 1GB RAM reálne použiteľných je cca 804MB, z toho android s Touchwiz-om žere po 1 dni bez reštartu skoro 600MB, takže na aplikácie a prehliadač ostáva len cca 200MB.
-Rozmery telefónu sú na 4" dosť veľké kvôli veľkému rámiku a priestoru nad displejom (zodpovedajú zhruba 4,4" neodolným smarfónom)
- Aplikácie sa dajú nainštalovať nepochopiteľne len do pamäte telefónu, ktorá je síce 4GB, ale pre užívateľa je k dispozíci LEN (!!!) 1,18GB. Presunúť aplikácie na pamäťovú kartu možno len po rootovaní telefónu (do čoho sa ja pustím až po uplynutí záručnej doby)
-aby som len nehanil, tak prisvetlovacia dioda je perfektná-silná, možno ju spustiť podržaním tlačidla hlasitosti, čo je často na nezaplatenie :)
-fotoaparát za dobrých svetelných podmienok robí na 5Mpix pomerne slušné fotky, videá popravde netočím
-reproduktor je zatiaľ asi najhlasnejší, aký som kedy počul, kvalita zvukového výstupu je fajn.
-GPS sa vo voľnom priestranstve fixuje celkom dobre, signál nepadá ani v hustom lese pri zamračenom počasí.
ZÁVEROM:
Nebyť v telefóne toľko zbytočného neodinštaľovateľného balastu od samsungu, tak by to bol výborný telefón
S čistým androidom by sa zlepšila aj výdrž batérie a odozvy systému.
Takto je to dobre spracovaný telefón, ktorý nefunguje vôbec podľa predstáv.
Ak chce niekto telefón na viac ako 2 roky, tak odporúčam došetriť na Xperiu Z1 compact, ktorá je menšia a vodetesnejšia a lepšie optimalizovaná, alebo sa pozrieť po niečom lacnejšom a odolnom od Lenova . Tam je pomer cena/výkon podstatne lepší, aj keď tie telefóny majú svoje muchy)
24.07.2014 - 08:32:00
01
ja pouzivam X-Cover II tiez skoro rok, je to v podstate tak ako pise bimjeam predomnou. Akurat, ze ja nemam s odozvou vobec problem, je taka ako na zaciatku. Ale to bude asi tym, ze castejsie pouzivam z aplikacii iba Locus a QuickPic. Ostane nepotrebne z vyroby ani neaktualizujem.
24.07.2014 - 11:54:45
00
Pet55 ja som všetky samsungovské aplikácie, ktoré šli zablokoval, tie, ktoré nešli som aspoň skryl. Firmware telefónu som aktualizoval iba raz, viac krát mi totižto ani túto možnosť neponúklo, no mám pocit, že je to ešte horšie. Z aplikácii používam Stravu, QuickPic, Gmail, Facebook, Messenger, VLC, Turistické mapy, Equalizer+, RemindMe, Chrome, 2048, Clean Master a ešte pár somarín typu vodováha a ladička na gitaru
24.07.2014 - 13:16:31
00
Vcera priniesol kurier tohto krasavca. Zatial max. spokojnost, v porovnani so Samsungom Galaxy S3 mini je to ina trieda :-)
25.07.2014 - 13:15:51
06
romanx poprosil by som potom nejakú recenziu tu do vlákna z pohľadu bikera až sa s ním trochu zžiješ ;)
25.07.2014 - 13:24:53
00
O tyzden idem na dovolenku bike+turistika, takze bude riadne otestovany. Uz teraz sa mi ale velmi paci mod rukavice, kedy sa zvysi citlivost dotyku pre obsluhu v rukaviciach.
25.07.2014 - 13:30:13
00
Paráda, nech slúži. Tiež som zvedavý ako bude spokojný.
25.07.2014 - 13:42:35
00
Tiež som asi 1,5 týždňa šťastným vlastníkom Sony Z1 Compact ale v bielej verzii.
Veľký pozor by som dal na škrabance na zadnej strane, robia sa veľmi ľahko a už
po dni ich bolo dosť. Vpredu je to podstatne lepšie ale aj tak som kúpil fóliu na prednú aj zadnú stranu, kazí to síce úžasný dojem ale čo už.
Mobil je rýchly a po root-e a prechode na 4.4.4 ešte trocha odladenejší.
Čitateľnosť na slnku podstatné lepšia oproti bývalej XP Sola.
Výdrž priemerne 2 dni.Endomondo so zapnutý dátami a gps za 4 hodiny jazdy zožralo cca 20% takže spokojnosť.
25.07.2014 - 16:14:11
03
Po tej Z1 kompakte som poškuľoval, ale cenovo to bolo pre mňa drahé, plus moja zlá trojročná skúsenosť s androidom ma naspäť k tomuto operačnému systému nelákala, bolo síce super, že sa to dalo rootnuť a robiť s tým všetko možné, ale ked to začalo blbnúť a sekať... Ja sa teraz teda hrajkám s novou lumiou 925, navigácia super do päť sekúnd ma lokalizuje, fotoaparát perfektný, runstatistic sa na lumií zatiaľ osvedčilo aj v lese, takže zatiaľ maximálna spokojnosť.
25.07.2014 - 19:11:47
00
mám menšiu dilemu, ak mám hdmi kábel na mobil od samsungu(S4) a skúšam ho na sony(xperia m), tak by to malo normálne fungovať? alebo som len niečo v mt zabudol zapnúť?

nevie nikto poradiť? alebo som len urobil niečo blbo :D
26.07.2014 - 00:28:57
00
dnes mi dorazilo to lenovo S750, prvé dojmy sú asi také, že obrovský (čo som ale čakal, že :D) vodotesnosť na mňa pôsobí dojmom, že isto by som sa s tým neodvážil fotiť pod vodou ako som to skúšal s predchádzajúcim SONY go. ale vlhkosť dážď a skoré vynorenie v prípade pádu do vody by to malo hravo zvládať. je k tomu fakt šmejd nabíjačka, čistá čína, takže radšej budem používať tú čo mi ostala od sony.. inak za tie prachy sa to javí ako dobrá voľba, ale uvidíme až časom
28.07.2014 - 19:45:33
00
caute chalani. mám motorolu defy firmware 2.2.2 a chcel by som spravit root. vobec sa do tychto veci nevyznam tak by som potreboval pomoc. bol by niekto ochotny?
04.08.2014 - 19:35:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up