Zmazane


Naposledy upravil bobo13 dňa 27.07.2014 - 18:04:00, celkovo upravené 2 krát.

27.07.2014 - 17:56:53
00
Ja som si skusil obehnut tu jarovu trasu z obisoviec do druzstevnej bez navigacie pred sebou len sak pojdem po ceste ktoru vidim a pridavam gpx ako to dopadlo. Najlepsie je otvorit jarovu a moju trasu spolu. Najprv som pozeral do locusu ked skoncila cesta neskor som bludil v kuse a nakoniec ked som nasiel zvaznicu co vedie do druzstevnej zrazu vykopane dve 2x metrove jamy na celu sirku cesty a ked som sa dostal nejako cez nich no vkuse bordel snad aj 1m a smrad strasny. Idem nizsie zrazu vybehli 2 psy rasa poulicna zmes a hla lala tu byva moja oblubena mensina a ten bordel to je ich pravo na sebaurcenie a ich obycaje. K idylke uz chybalo len pusteny ich folklor na plne pecky a samozrejme nechybal potocik po ceste priamo z vecka

Prílohy:

2012-07-01_03-35-08.gpx [202.6 KiB] Zobraziť na mape

27.07.2014 - 18:01:23
01
bobo13 ja som prejazd osadou džeksonovcov absolvoval minuly tyzden, ked som sa kvoli hubam musel vratit a bol to moj najrychlejsi prejazd "zastavanou" oblastou. Velmi silny zazitok to bol.

Prílohy:

Komentár súboru: príjazdová cesta k džeksonovcom
20140720_164829[1].jpg
20140720_164829[1].jpg 480.94 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil jaro1 dňa 27.07.2014 - 21:42:28, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2014 - 18:11:41
00
Dnesny vyjazd z Ruzina hore Velkym Ruzinkom na Vozarsku a dole po modrej znacke (Maly Ruzinok).
Nahor uplne pohoda, nadol asi 8 vyvratov, dva sa musia prekladat, zvysok sa da aj v sedle - podla chuti a odvahy zachytit prehadzovacku do konarov. Nieco som musel odpratat, kedze som mal cyklovozik :-D
27.07.2014 - 20:24:32
00
jaro1 este stastie ze som zobral fulla na ten vylet lebo by sa Ti pol nedele ckalo ako by som na teba nadaval ked som jazdil kade tade po lukach a lesoch. Priroda pekna, teren dobry, len by trebalo nejak vyznacit faborkami po stromoch ako vyliezt z toho bludiska a najst najlepsie zvaznice.
28.07.2014 - 12:33:21
00
Podla mojho zaznamu je to v pohode prejazdne.
28.07.2014 - 12:54:25
00
jaro1, však vyexportuj ešte raz tú trasu z Locusu, tentoraz nie ako cestu (route) a daj do prílohy, keď toľko ľudí na to čaká. :)
28.07.2014 - 13:04:00
00
Vecer to dam. Z mobilu mi nevie pripojit potrebnu prilohu.
Edit : Pripájam prílohu. Je upravená a "vyhladená" o nepodstatné zachádzky. Dúfam, že vám to pojde načítať bez problémov.

Prílohy:

hrebenovka_obisovska.gpx [35.42 KiB] Zobraziť na mape

28.07.2014 - 15:43:25
00
len by trebalo nejak vyznacit faborkami po stromoch ako vyliezt z toho bludiska a najst najlepsie zvaznice.

V roku 2007 sme faborkami vyznačili komplet trasu z Po do Ke včítane spomínaného úseku z Obišoviec do sedla nad Družstevnou. Bohužiaľ zub času zničil značenie a ľudia výrubom a lesnými mechanizmami aj cesty, ktorými sa dalo v pohode bikovať. Veľmi rád som túto trasu jazdieval, bola to moja srdcovka, tamojšie lesy boli akoby rubačmi zabudnuté. No pred cca piatimi rokmi sa to tam zmenilo začala ťažba a les a trasu som nespoznával. Minulého roku to úplne zabili keď lúku, po ktorej som jazdil poorali a zasiali kukuricou. Jaro som rád, že si to prešiel, ušetril si mi prácu vyhľadávať obchádzky nezjazdných úsekov. :y:
Tu sú mapky celej trasy z roku 2007: cyklotrasy-navigacie/trasy-okolo-presova-t13246-75.html
V prílohe prejazd z minulého roku.
Edit: najlepšie by bolo celú trasu z Po do Ke vyznačiť ako cyklotrasu. Už bola takáto iniciatíva z Košickej strany, dokonca kamarát na požiadanie zaslal aj GPX záznam trasy ale nejak to skončilo na mŕtvom bode.

Prílohy:

Ke-Po_2013.gpx [20.92 KiB] Zobraziť na mape

28.07.2014 - 20:29:01
02
Je pravda že ciest a cestičiek je v niektorých častiach dosť veľa. Viacmenej intuitívne, sledovaním hrebeňa a stále smer sever sa mi to podarilo. Trochu som si pomohol aj Locusom a mapou lesných ciest. Je to tam naozaj takmer nejazdené.
Tým že polcestu už mám prejdenú, chystám sa teda ( na Rachov podnet :-) ) prejsť aj ten zvyšok z Prešova. Tým že sa tam začne jazdiť, možno ani nebude treba nič značiť, skrátka pojdeš vyjazdenou cestou po stopách kolies. Lenže to bude asi trvať dlho.
Ale takéto singláče by bola škoda nechať zarásť :-)

Prílohy:

20140720_161015[1].jpg
20140720_161015[1].jpg 444.57 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2014 - 21:11:51
00
Musím potvrdiť, že je to tam riadne bludisko. Keď sme to pred rokmi stužkami vyznačili, tiež som dúfal, že sa tam začne viac jazdiť ale nestalo sa. Je tam pár obmedzení, napr. úsek od asfaltky nad Družstevnou, po vjazd do lesa je pravidelne pooraný a jazdiť sa dá až keď ho motorkári a traktory ujazdia. Ďalší nepríjemný úsek je na lúke nad rozvodňou pri Lemešanoch. Ten bol v posledných rokoch nekosený a vo vysokej tráve boli riadne hrbole a diery. Niekedy sa dalo jazdiť do Obišoviec po pravej strane kopca ponad rozvodňu, kde bola celkom dobre ujazdená cesta ale tá v úseku, ktorý vedie lesíkom úplne zarástla a minulého roku bola už neprejazdná. Najhoršie sú aj tak zmeny, ktoré robí človek ťažbou dreva. Nedá sa spoľahnúť na to, že keď som niečo prešiel pred týždňom, tak tam prejdem aj dnes. :(
28.07.2014 - 21:51:01
00
no neviem jaro ja ked som sa snazil raz najst cestu kade si isiel krizom cez les tak som mal pocit ze si hladal viac huby ako bicykloval. Ale teraz som kukol aj tu druhu gpx trasu a akurat tam je ta tvoja hubarska enduro vlozka krizom krazom po lese a ja debil som tam behal za tebou medzi stromcekami:-)
28.07.2014 - 22:57:44
00
racho nad lemesanami ta luka je pokosena a polovnici maju vyjazdenu cestu k posedom len problem je ze ta cesta ide na pravo a po luke treba ist na lavo priamo cez luku. Inak som isiel priblizne to co si dal v gpx ale nad janovikom je na locuse luka zabijana len teraz tam je kukuricne pole, ale ty tam mas nejaku cestu okolo toho pola ale to som nevidel
28.07.2014 - 23:10:51
00
To kukuričné pole bola pred dvoma, troma rokmi lúka, po ktorej išla vyjazdená cesta. Minulého roku som sa dal zlákať zjazdom po motorkárskej cestičke, mysliac si, že po lúke vpohode prejdem. O to bolo väčšie moje prekvapenie keď som vybehol do kukuričného poľa a nedalo sa ísť ani poľom ani krajom poľa, tak som tlačil a kľučkoval s bikom po húštinách okolo poľa. Hrešil som jak pohan, lebo v nohách som mal Kojšovku a tento bonus som nepotreboval. Teraz je asi lepšie ísť cestičkou po hrebeni ako išiel jaro1. Musím tam ísť teraz pojazdiť a prejsť Jarov variant prejazdu.
29.07.2014 - 09:12:05
00
Podla mna by to bolo fajn pre Kosicanov pokracovanie Vysoky vrch, Kysak,obcerstvovacka - Kysak stanica, Obisovce, Tahanovce vyskovo asi viac ako na Lajosku. Pre lepsich opacne nech si potrenuju vyslap z Kysaku na Vysoky vrch.
29.07.2014 - 13:23:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up