a teraz plné obchody a ludia kupujú napichané kurence z polska a veci v akcií na konci spotreby lebo na iné nemajú, ale hej na tie kvalitné potraviny sa v regále možu chodiť pozerať na vlastné oči.. :) ale ja som ucho tak už mlčím..
28.07.2014 - 20:31:33
03
Pozerať sa chodia dosť intenzívne, aspoň podľa plnosti parkovisk to tak vyzerá, no a tie prepchate vozíky, hotová bieda... Vlastne tržby nie sú žiadne tajomstvo. To že si vyberajú nejaký typ tovaru (často smejd) je len na voľbe zákazníkov = rozhoduju sami
28.07.2014 - 20:42:01
00
asi tak... a tie kvalitne potraviny za socializmu su tiez pekny mytus, ukazkovy spomienkovy optimizmus.. Mllieko v tecucich vreckacha smrad pokazeneho mlieka po celej predajni, zele maso na hakoch (ak vobec bolo) s tym, ze predavacka (mamina znama) jej sama niekolkokrat povedala, ze ak to ma byt aj pre deti, nech to nekupuju, ze je to stare... v muke vzdy bordel, hnoj a hmyz, doma sme museli stale preosievat atd... skoda reci
28.07.2014 - 20:46:50
00
Je pravda, že dnes sú tie s*ačky oveľa krajšie zabalené...
28.07.2014 - 20:51:23
01
Myslím, že taky mesiac v ČSSR pod heslom "Poctivou prácou budujeme mier! So Sovietským zväzom na večné časy a nikdy inak!" by vás natrvalo vyliečil!
28.07.2014 - 20:54:25
02
Pozerať sa chodia dosť intenzívne, aspoň podľa plnosti parkovisk to tak vyzerá, no a tie prepchate vozíky, hotová bieda... Vlastne tržby nie sú žiadne tajomstvo. To že si vyberajú nejaký typ tovaru (často smejd) je len na voľbe zákazníkov = rozhoduju sami


Vysvetli dôchodcom, dobre ?!
;)
MageZ ... tak to je fakt, dnes je tá hniloba predaná za prvotriedne zboží.... Akurát dnes na teba nikto nežmurkne lebo príde o prácu :)
28.07.2014 - 21:12:15
01
otec bol bachar

týmto je všetko vysvetlené ...
ozaj úprimne ťa ľutujem ... po 89 si ty a tvoja rodina stratil ...všetko ...
(normálny "DOBRÝ a šťastný" život ..) a aj ilúzie ..
s Tebou je zbytočné o čomkoľvek debatovať ... si dobre "očkovaný"
28.07.2014 - 21:51:09
00
[quote=""]aj toto su rusofili ze? vacsinou sa uteka do statu s diktatorskym rezimom.
http://www.topky.sk/cl/1000745/1413493/Vyse-40-ukrajinskych-vojakov-opustilo-svoje-jednotky-a-preslo-do-Ruska[Dúfam,že ich bude 40 000 i viac,niekto musi dostať konečne rozum,politici už ho dávno stratili i niektorí diskutujúci
28.07.2014 - 22:01:23
01
otec bol bachar

týmto je všetko vysvetlené ...
ozaj úprimne ťa ľutujem ... po 89 si ty a tvoja rodina stratil ...všetko ...
(normálny "DOBRÝ a šťastný" život ..) a aj ilúzie ..
s Tebou je zbytočné o čomkoľvek debatovať ... si dobre "očkovaný"


No čo ti budem vysvetlovať :-) Snáď len že možno aj rozum dostaneš.... Ale inak môj otec bol aj celkom zručný, bol aj opravár polygrafických strojov a kariéru v komunimze ukončil ako vodič MHD. Každý rok sme boli na Rujane :-)
28.07.2014 - 22:16:54
01
otec bol bachar

týmto je všetko vysvetlené ...
ozaj úprimne ťa ľutujem ... po 89 si ty a tvoja rodina stratil ...všetko ...
(normálny "DOBRÝ a šťastný" život ..) a aj ilúzie ..
s Tebou je zbytočné o čomkoľvek debatovať ... si dobre "očkovaný"


tak po tomto prispevku uz nie je potrebne diskutovat ani s takym ako si ty. To ze bol niekto bachar neznamena nic o tom aky bol clovek a uz vobec nic to nemusi znamenat o tom co vyrastlo z jeho syna. Predstv si ze kedysi sme mali suseda bachara a svojou ludskostou by strcil do vrecka 99% ostatnych ludi. Nech mu je zem lahka.
28.07.2014 - 22:20:41
02
vidiš vidiš ...a ja mám presne opačnú skúsenosť ...

a mimochodom "stopa" rodiny sa nedá vymazať zo života ..

napríklad moj brat nebol prijatý na VS "pre nedostatok" miesta ... :-)
a zrazu ...obratom po intervencii a zásahu nomenklaturneho kadra (suseda príslušníka VB) sa zistilo, že to bol "vraj omyl", urobil 2. najlepšie prijimačky z ročnika, čo ti budem dalej ...
ja so poznal a spoznal napr aj nie celkom normálny život ..


Naposledy upravil LL dňa 28.07.2014 - 22:33:27, celkovo upravené 2 krát.

28.07.2014 - 22:24:39
00
Nechapem ako moze niekto niekoho koho nepozna sudit podla ineho cloveka. Hlavne ked sa prezentuje sposobom ze len jeho nazory su tie spravne.
28.07.2014 - 22:31:07
02
kedy a kde sa ti prisnilo, že by som ja tvrdil, že LEN moje nazory sú spravne ?
28.07.2014 - 22:37:44
00
LL... ťažko je to s tebou, moji rodičia nič nedostali zadarmo. Keď som začal ako tak vnímať život, otec už bol bachar, nemôžem sa sťažovať. Boli sme normálna usporiadaná rodina. Nemali sme auto, chatu a aj spotrebiče sme mali na pôžičku :-) A k tomu moru, ako dieťa som mal zdravotné problémy, tým že otec robil to čo robil, dostať sa k moru bolo oveľa tažšie ako ľudia s rovnakými možnosťami. Takže k moru som sa dostal až jeden krát a to do DDR. No i napriek tomu, že sa nežilo ľahko, myslím že ľudia žili spokojnejšie.
Koniec debaty o mojej rodine, dovolím si neposudzovať tvoju rodinu ;)
28.07.2014 - 22:43:08
00
Keď už sme pri povolaniach otcov, tak jedna príhoda...jeden známy sa raz chystal na pracovné stretnutie a dotyčnému sa predstavil asi takýmto štýlom:"Dobrý deň, ja som xyz, môj otec bol primár na internom"... ten druhý naňho pozrel, podal mu ruku a povedal:"ja som abc, môj otec bol železničiar v Bánovciach nad Bebravou
28.07.2014 - 22:47:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up