Aj ja by som to riesil cez splatky, jednoznacne preferovať kvalitu. Nebudeš neskôr ľutovať. A ani ta to finančné nezruinuje.
28.07.2014 - 16:40:54
00
XCM vidlici sa so 75kg urcite vyhni, je neuveritelne tuha aj pri najjemnejsom nastaveni. Vazim podobne, mal som ju a ani nebolo citit ze to je odpruzena vidlica. Musel by si menit pruzinu a to sa uz vobec neoplati.
28.07.2014 - 20:14:46
00
Ako tak pozeram, tak drviva vacsina tych lacnejsich bicyklov ma prave tu XCM alebo XCT vidlicu... cize ak suntour, tak minimalne XCR? A ak RockShock tak minimalne aku? Lebo zacal som na 400 EUR ale podla vasich rad mam ist do kvality... tak asi trocha este prisporim, nie som velmi fanusik splatok... paci sa mi aj tento, je ale zase drahsi ako mongoose, tento bude az 650EUR a ma prave tu Rock SHock vidlicu... ci sa vobec oplati nad nim rozmyslat v porovnani s kvalitou Mongoose...?

http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3328
29.07.2014 - 10:26:32
00
Vzduchová XCR bude fajn vidlica a dokonca môže poslúžiť lepšie ako nejaká RS, v prípade že by tá RS bola pružinová a s nevhodnou tvrdosťou pružiny.
Tá XC30 je dobrý začiatok od RS, len pozor pri tej pružinovej verzii na tvrdosť pružiny, ak by nesadla tak treba skúsiť inú.
29.07.2014 - 11:04:53
00
Dnes som bol v jednom cykloshope a predajca mi "to" vysvetlil... teram mam uz cisty chaos... povedal, ze radsej dobry RS pruzinovy ako Suntour hoc aj raidon vzduchovy... lepsia 27,5 ako 29... takto ale ide znova cena hore... fakt neviem... su tie suntoury napr. xcr az take zle... potom povedal, ze on by mayo, ctm a taketo "neznackove" bicykle kvoli geometrii nekupoval... preto ich vobec nepredava... predava cube, trek, merida a author... mne odporucal cube a aj sa mi tam jeden 27,5 s RS XC30 pruzinovou pacil, ale stal 680EUR... v inej predajni tvrdili, tam, kde predavaju mayo, ze mayo je super bicykel... asi kazdy chvali svoju kozu, alebo co... mayo ma ale vzduchovu vidlu, Suntour Raidon, az pri najvyssom modele a ten stoji 850EUR... posledna vec povedal, ze ak chcem slusny bicykel, on by odporucal dat 1000EUR a viac, ze nekupujem ho kazdy rok...

co vy na to? No ja osobne nemam na tak drahy bicykel a fakt sa za tych 500-600EUR neda kupit slusny bicykel, co bude jazdit par rokov a budem sa na neho tesit, nie stale lutovat, ze som mohol prihodit a kupit lepsi alebo dokonca mat zdravotne problemy z neho? :) Normalne ma prechadza chut si kupit bicykel... :(

Asi to spravim tak, ze v danej cenovej hladine spravim to najlepsie z toho, co sa da... a ten mongoose tyax expert vyzera celkom ok, ci?
31.07.2014 - 21:58:13
00
Tým Mongoosom rozhodne chybu neurobis.
Ono vieš, to máš tak. Každý predajca ti bude tvrdiť to svoje. Aj ja som mal sto chuti nechať to všetko tak.
Ale treba nechať na rady bikerov, uzivatelov, ktorí sa tu pohybuju. Aj tam ma každý rad tu svoju znacku, ale určite sú objektivnejsi :).
Treba si ich rady spojiť dokopy. Čo mal predajca pravdu, bicykel nekupujes každý rok a je fajn, keď už je kvalitnejsi. A je samozrejme, ze v prvom rade chcú predať drahsie modely.
01.08.2014 - 06:29:57
00
A čo odbornici na toto?
http://bicykle.heureka.sk/dema-auron-3_0-2014/
01.08.2014 - 06:44:34
00
A čo toto?: http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-ctm-rambler-2-0-deore-2014
01.08.2014 - 07:18:26
00
Alebo toto:
http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-ctm-rambler-2-0-deore-raidon-2014
01.08.2014 - 07:19:54
00
Či toto: http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-ctm-rambler-2-0-deore-xcr-27speed

Asi by to malí zhodnotit tunajsi bikeri odbornici:).
Inak mas na Tej stránek aj viacero jiných variant Ramblera.
01.08.2014 - 07:22:03
00
Ešte aj s týmto by si sa vmestil do navýšeného rozpočtu http://www.salomon-sk.com/web/index.php/bicykle/29-hard/detail/4-29-hard/flypage/381-trek-mamba?sef=hcfp
01.08.2014 - 08:38:47
00
Či toto: http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-ctm-rambler-2-0-deore-xcr-27speed

Asi by to malí zhodnotit tunajsi bikeri odbornici:).
Inak mas na Tej stránek aj viacero jiných variant Ramblera.



Zaujimave... na SK som nevidel viacero viariant... ten s raidon vidlicou vyzera zaujimavo... co vy teda na geometrie "neznackovych" bicyklov ako je CTM alebo Mayo? Vraj, aby ma nebolel chrbat zo zleho posedu...
01.08.2014 - 10:38:25
00
Podla mna CTM je uz slusna znacka a kvalitou isli hore. Akurat nemaju vlastny vyvoj ramov, beru uz hotove ramy od velkych fabrik, pokial ini vyrobcovia si ram vyvinu sami a daju si ho len vyrabat podla ich poziadaviek a kvality. A s velkou pravdebodobnostou su tie ramy z rovnakej fabirky. O Mayo som pocul prvy krat par tyzdnov dozadu takze neviem co su zac, ale ked som pozeral ich biky, neprisli mi ako velmi moderne. CTM je podla mna lepsia volba. Dost ludi tu na fore ma CTMka a su spokojni.
Geometria sa primarne neviaze na znacku, ale skor na typ biku. Aj ked moze byt rozdiel v geometriach jednotlivych znaciek, napriklad Cube je znamy kratsimi a vyssimi ramami. Ale hlavne sa lisi podla typu ci urcenia biku (napriklad cestne ci XC biky mau dlhsi a polozenejsi posed kym trail ci enduro kratsi a vzpriamenejsi). Podstatne je aby si sa citil pohodlne. Zaklad je spravna velkost a zvysok sa da doladit posunutim sedla, sedlovky s offsetom, predstavcom (dlzka ci sklon), priadnim ci ubranim podloziek na krku vidly alebo aj rajdami (inym natocenim, ci vymenou za inu dlzku)
A nenechaj sa znechutit, to by bola skoda, bikovanie je super a vobec na to nepotrebujes drahy bike. Predajca chce zarobit co najviac takze ti ponukne drahsie riesenie a skuseni bikeri jazdia vela a nasli limity lacnych komponentov takze odporucaju vyssiu vybavu. Da sa kupit bike aj pod 400 EUR ale v pripade 29 kolies ci 275 je to uz na hranici, su to fakt tie najlacnejsie bicykle. Na bezne jazdenie ti bike za okolo 600 EUR bohate staci a vela ludi co jazdi len rekreacne ani nenajde ich limit, a nenasli by ho ani pri lacnejsich bikoch. Ak by si planoval jazdit intenzivne tak je lepsie investovat do biku viac, ale ked nie podla mna investicia 1000 EUR je zbytocna.
Inak vzhladom na to co chces jazdit a aku mas vahu, pruzinovej vidly (napriklad RS) by som sa nebal, tam je riziko keby si vazil viac ako 85. Akurat si over u predajcu aka tvrda pruzina tam je nech mas tu spravnu na svoju vahu. Skus sa previest, nevadi ze na parkovisku, sadni si na bike a pozoruj vidlu, postav sa na pedale a zatlac na riaditka ak sa vidla zanori a ostane zanorena tak je pruzina moc makka.
Teraz je vela vypredajov, tak skus si popozerat ponuky, mozno najdes nieco v dobrej cene a tvojej velkosti. Podstatne je aby ti sadla geometria a citil sa pohodlne na biku. Komponenty budu funkcne, ak odidu mozes ich reklamovat a alebo po zarucnej dobe ich mozes vymenit za lepsie, pripadne aj skor podla potreby a toho ako ta bikovanie chyti. :-)
01.08.2014 - 11:47:18
01
Ja nemam s CTMkami absolútne problém. Urcite budú vyhovovať aj tebe. Myslím si, ze pomer cena/kvalita je u nej super.
Doteraz som si kupoval cez net, išiel som podľa tabulkovych hodnot a vždy mi to sadlo. Neskusal som si naživo ešte ani raz :).
A na 29" ma chrbát nebolel ani raz, iba, keď som mal na sebe ťažší vak. Škoda, ze sa ti nedá oskusat aj ten Mongoose. Ale podľa mňa by ti tabulkova hodnota sadla. Treba sa opýtať aj predajcu.
01.08.2014 - 13:13:33
00
Vcera som bol v obchode, kde mali ten mongoose... pacil sa mi, ale nebol som z neho uplne uneseny... predajca mi znova "poradil"... on by najprv riesil kvalitu ramu, potom vidlicu a potom prislusenstvo... a ten mongoose, ze ram ma tazky s dobrymi komponentmi... vravel, ze radsej zobrat kvalitny ram so slabsimi komponentami... navstivil som este jednu predajnu a tam mali TREKY... a poviem, ze sa mi zapacili... viseli na stene vedla CTM a bolo vidiet, ze su troska dlhsie ako CTM, to bude asi tou geometriou, ze? Problem je, ze su ale drahe :)
Tak teraz neviem... skusim pockat este na vypredaj CUBE a TREK aj CTM... vdaka za rady, uz sa v tom viem trocha lepsie orientovat...
02.08.2014 - 22:03:18
00
keyboard_arrow_up