zase je nezmysel zdravit na hradzi, kde to vyzera ako v nakupnom centre - vsade masa ludi, kazdy si riesi svoje veci a o okolie sa nezaujima.
Ja zdravim len tych, ktori jasne prejavia nejaky kvazi "zaujem" - tj ocny kontakt a pod. Odzdravim samozrejme kazdemu.
01.08.2014 - 13:44:37
02
Na hrádzi by som nezdravil každého, veď by mi z toľkých "nazdar" v hube vyschlo
Ale v lese aspoň trošku ďalej od civilizácie kde to nie je hlava na hlave zdravím každého, aj peších
A tiež poďakujem keď mi niekto uhne na kraj cesty


Naposledy upravil Zoidberg dňa 01.08.2014 - 17:39:55, celkovo upravené 1 krát.

01.08.2014 - 14:28:24
03
Moja skusenost je z vinic nad Racou, alebo z cesticiek Jur - C.Voda - Vajnory... Z 10 bikerov odzdravil 1 (slovom jeden)
A dalsia nemila skusenost bola v BA s vodicom MHD, ktory vytlacil moju polovicku na obrubnik vysoky cca.15cm tak, ze sa skoro zdrbala. Ked som ho na najblizsej zastavhe dobehol, tak mi povedal, ze nemala ist v pruhu pre autobus. Keby bol sam v tom autobuse, tak mu zavesim cez to okienko jednu taku od srdca. Vodic ,,profesional"
01.08.2014 - 14:39:02
00
Podla mna vodic MHD pouzil svoje vozidlo ako zbran. Takeho treba jednoducho nahlasit. Ved sa mohla stat tragedia! Mozno v krcme v spolocnosti rovnakych frajerov rozpraval aky spravil "hrdinsky cin"
01.08.2014 - 20:41:02
00
Dushky Mal pravdu, ze tam nemala co hladat, ale zas on nesmie ohrozit.

Pred par dnami sa stal podobny pripad v Madarsku, vodic dostal vypoved po zverejneni videa (riesili sme to davnejsie v teme Skúsenosti s vodičmi

youtube.com/watch?v=puOXHOlBZqg&t=0

01.08.2014 - 21:52:48
00
@Randy, nie je pre cestnu premavku a pre samotneho cyklistu bezpecnejsie ked ide co najblizsie k pravemu okraju vozovky? Ja ako cyklista ale aj vodic si myslim ze ano
01.08.2014 - 22:07:30
00
Nie vždy, niekedy je lepšie jazdiť ďalej od krajnice, nenechas miesto na nebezpečné obiehanie, resp. máš miesto na núdzové uhnutie
01.08.2014 - 22:11:42
04
Dushky Meter od krajnice, aby si co najviac zavadzal a museli ta bezpecne predbehnut. Ja jazdim podla podmineok... ked je to tam hrbolate, alebo idem do zakrutyy, alebo do kruhaca, tak sa dam dostredu, nech sa mi tam nepchaju a neohrozuju ma. A hlavne sledujem znacky - ked je tam zakaz pre vsetky vozidla okrem MHD, tak tam neleziem :)
01.08.2014 - 23:15:11
00
ale už som mal aj dve zlé skúsenosti v Rakúsku. Išiel som od Neusiedler am See na Podersdorf Am See a to je tam taká dlhá rovina, oproti išli autá a nejaký Rakúšan ich pekne obiehal, čo na tom, že sa blížim v protismere, takže zase sme boli v istom okamihu traja na jednej úrovni (doma to robia často,ale že aj v Rakúsku |( ) a chvíľu na to išlo mojím smerom nejaké Galaxy al. Alhambra al. čo to bolo a keď ma míňal pustil ostrekovače, ale tak silno, že asi vyprázdnil celú nádržku a za ním ostal taký prúd vody, ako keď idú autá za dažďa po diaľnici a jasné všetko som to schytal ja, takže zavrieť ústa, privrieť oči a skloniť sa, aby to zachytila prilba (toto mi na SK ešte nikto nespravil) ;(


nebezpecnych soferov najdes vsade, na celom svete, je len rozdiel kde kolko jazdis :) ja ani v bratislave a okoli nestrevam tolko zlych soferov alebo mam narozdiel od vas ine hodnotenie :D na vyjazd mozno tak 0,4 horsieho sofera :D vacsia pravdepodobnost horsieho sofera je so znackou MA, DS, KN :D tym sa nechcem dotknut tych, co su nebezpecny a jazdia so znackou z ineho okresu :D
02.08.2014 - 07:59:40
00
Ja zdravim len ziletkarov dvihnutim prstov od brzdy a tak mi aj odzdravia teda na 95%. Zdravit cca 1000 ludi pocas par km sa fakt neda, treba aj dychat a slapat.
02.08.2014 - 12:07:23
00
So zdravenim je to niekedy tazko. Hlavne ked ides do kopca a ostatni idu v zjazde ako v mojom pripade dnes- len okolo teba prefrcia (ani nestihnes kivnut hlavou). Dnes som napr. stretol asi 10 bajkerov. 4-ja pozdravili. 3-ja nestihli lebo isli v zjazde :-D. A zvysok bol daleko odomna. Ruku som nechcel dvihat, aby to nevyzeralo ako hajlovanie :-D
02.08.2014 - 16:21:50
00
Ked uz sme pri tej tolerancii, ake mate skusenosti s hubarmi. Hlavne takymi ktori sa vytrepu este aj pri strom s autom, otvori dvere a zobere hrib, alebo roztahanimi cez cely chodnik. Zvacsa ich upozorni piskanie brzd alebo hucanie plastov. Ked uhnu podakujem. Ale dnes ma nasral jeden *****. Uprostred lesnej cesty odstavene auto, otvoreny kufor. Horsie bolo ze to bolo v useku kde bolo malo slnecneho svetla, k tomu este mokro, kamene a mach nasiaknuty vodou. Taku mysicku som este vzivote neurobil ako dnes. Nastastie aj misiaky wild gripr podrzali. Neviam si predstavit co by sa mi stalo keby som mu vletel do kufra. :-(. Bolo to v zjazde s v=40- 45km/h.
02.08.2014 - 16:34:47
00
Lelo , a to je aj jeden z dôvodov prečo jazdím v drvivej väčšine len po cestách. Toľko problémov, koľko som mal ja v minulosti v "lesoch" za jeden rok , som nemal na "ceste" ani za 10 rokov. Bežci motajúci sa po celej šírke, turisti ktorí sa neuhnú ani za svet a treba pri každej skupinke brzdiť až takmer do úplného zastatia, autá odstavené na prostred cesty (ako píšeš) , nervózni poľovníci a horári ktorím som plašil zver a takmer si ma pomýlili zo zverou a zastrelili ( podľa ich slov , ja som však vedel že je to len obyčajné vyhrážanie, aby som tam už nechodil ) . No a samostatná kapitola sú psíčkari s volne pustenými psami, keď je pánko kdesi v prdeli za kopcom a párik bojových psov si veselo behá po lúke ( už ani nepočítam, koľko krát som sa musel kôli tomuto vracať, pretože prejazd by asi nedopadol dobre) no a samozrejme ešte salaše postavené hneď pri lesnej ceste pre lepšiu dostupnosť, kde sú tiež psy nie vždy na reťaziach.

Preto ja radšej ponadávam na jedného vodiča ( zo 100-vky iných ktorí ma míňajú tak ako sa patrí ), ktorý ma "lizne" na ceste, než zasa zažiť tie nepríjemnosti "z lesa" ;) .
03.08.2014 - 08:06:17
00
treba sa vzdialiť od civilizácie v tom lese, až na poľovníkov platí nepriama úmera vzdialenosť-výskyt spomínaných jedincov
03.08.2014 - 11:56:39
00
Uz ked sme pri teme volne pobehujuci psi, stalo sa mi v minulosti na hradzi pred Cunovom. Panecek vencil psa takym sposobom, ze siel autom a psik vecelo bezal povedla hradze. Zrazu vybehol na hradzu rovno predo mna. Musel som nahle zabrzdit, pes sa zlakol a nic lepsieho ho nenapadlo ako ma kusnut do stehna. Krvi ako pri zabijacke. O injekciach proti besnote apohotovosti sa ani nebudem rozpisovat.
03.08.2014 - 19:23:53
01
keyboard_arrow_up