ŠKODA STUPAVA TROPHY

26.07.2014 - 27.07.2014
4. kolo - Inter Mountain Series
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (57)
adam_saraglabastylicaBBoriobrunicekcicicripoCyril911dakeyrasdefDomestikdoubleDURI76emsiEnemyenniofabkoFignonGaliPetgondakHenry33Jeanjelo520jjsanjumpKaskajaKefrinKeomatepolubo_suloLukas.slM4ttMatho2matttassmigelxxxmichalCCRmiloš.h636milsuoborondrej81pepemskpeter1976peter22rameRimiRobo87romano410rufo3siso33slavoStef30strapko11SuetervetuolaUrsusvasuldowendoy.e.t.i.zobaniezrniek
take oznacenia su pre ludi co nevladzu slapat do kopca..a ked nevladzu tak im nepomoze ani to ze maju 500 metrov do konca stupania..


...alebo pre ľudí, čo idú danú súťaž / trať po prvý raz. ja by som takéto doplnkové značenie privítal, ale zas nemusí ho byť veľa. stačilo by 500m + 100m pred kľúčovými úsekmi - prudké stúpanie / klesanie, občerstvovačka, delenie trás, cieľ
31.07.2014 - 13:59:53
00
Ahojte, nemal som poriadne prestudovany profil trate a celkom by sa mi pozdavalo, keby su na trati oznacenia hlavnych stupani ako cca:
- 250m prevysenie na nasledujucich 3km
- uz iba 500m na koniec stupania
- 3km do obcerstvovacky
- 5 km do ciela

Ako by sa to pozdavalo vam? Pripadne ake oznacenia by ste chceli?
Hlavne kilometrovniky a oznacenie bliziaceho obcerstvenia su dobre oznacene na bezeckych akciach.


podla mna kto chce si pozrie profil vecer pred startom - tachometre vozi vacsina par cisiel si nie je problem zapamatat na najzasadnejsich stupaniach.

tiez ak je stupanie otravne dlhe moze to posobit negativnejsie na moral ako bez oznacenia...
31.07.2014 - 14:09:02
00
Väcsine ludi sa to oznacovanie pozdava co pocuvam z okolia. Napr. "obcerstvenie 1 km", alebo pri dlhom stupani "koniec stupania o 300 metrov", pripadne "ciel 5 km". Nie je to vela tabuliek.

- na 42 km trase su to 3 miesta: koniec stupania naucnym chodnikom na Kamzik + obcerstvenie, koniec stupania na Biely kriz + obcerstvenie, ciel 5 km
- na 25 km su to 2 miesta (a obe spolocne so 42 km trasou): koniec stupania na Biely kriz + obcerstvenie, ciel 5 km

Ono to ma vyznam pre cezpolnych. Pre miestnych, ktori poznaju trat, samozrejme nie. A extra to ma vyznam hlavne pre hobby jazdcov, ktori sa trapia na tej 25 alebo 42 km trase. Hobbyci casto ani netusia, kde su. Im to pomaha. Btw. na Salzke taketo znacenie v minulosti na tratiach bolo. Predpokladam, ze sa toho drzia stale (uz som tam dlhsie nebol).
31.07.2014 - 14:23:00
02
Každý kto mal záujem si mohol pozrieť či už trasu na mape alebo aj profil, kde a aké dlhé stúpanie alebo klesanie je. Mne to osobne pomohlo a v hlave som mal celú trať a vedel som si rozložiť sily. Je to oveľa lepšie ako to riešiť počas pretekov - začiatok prepálim a potom je mi jedno, či kopec bude trvať 2 km pri hnusnom stúpaní.. :) Či?
31.07.2014 - 14:36:07
01
Pre vsetkych cez polnym, ktorym by to pomoholo odkazujem aj ja ze som cez polny a siel som tu trat prvy krat v zivote..tiez som sa natrapil kedze mam tento rok najazdenych asi 300km a na 42km trati som mal co robit aby som si uzdrzal ako take tempo..ja si teda viem akurat predstavit ze by boli iba tabule pred obcerstvovackou..lebo ak ja niekde tabula ze 3km stupania a uz nevladzem tak akurat mi klesne moralka na bod mrazu a idem si jak do kaufu po rozky..ako tu pisu chlapci..vecer pred tratou som si pozrel profil..vedel som ze sa napapam na kamziku (z toho mi doslo ze je to nakopci) a na BK (tiez kopec), ked som slapal hore som si akurat hovoril ze uz to nemoze byt dlho hore ved som v bratislave :) ..a aj tak bolo vyslapalo sa to rychlo...akurat mne osobne nevyhovuje ked pridem zadychany jak dostiharsky kon na obcerstovacku a mam nieco doseba tlacit..takze len pijem a idem..
31.07.2014 - 15:51:22
02
;)

youtube.com/watch?v=pZ8U_cLZgEQ&t=0

01.08.2014 - 13:55:23
02
Fajn video! Spravil som si 2 fotky víťazov! Dík!!!:-D
01.08.2014 - 14:16:04
00
Pekne video, krasne zabery bikerov aj krajiny, nie vzdy sa to vidi z takejto vysky..super 8) :y:
01.08.2014 - 15:27:00
00
Dobre zostrihane, nevidno tam ako nadavam. :) Miesto malej pily som pred stupanim zaradil velku. :D
02.08.2014 - 09:37:23
02
ja si zasa dovolim len v skratke reagovat mozem? ;)
k praci fotografa treba pripocitat cas straveny cestou? kazdy tu chodi do prace a neviem ze by nas za to niekto platil...bolo by super cestovat do prace a ten cas mat zaplateny ;)
co sa vybavy tyka nemyslim si ze ten kto ide fotit nejaky amatersky maraton si prave kvoli tomu kupoval zrkadlovku...kupil si ju preto ze ho fotografovanie ako take bavi...cize nebol v tom ziadny podnikatelsky zamer...
k cene...na stupave bolo cca 1400 ucastnikov...ked si len 200 kupi fotku za 3 ecka je to 600€...a to mas za vikend...
vies kolko ludi to nezarobi za mesiac? (recnicka otazka)




Vzhladom na to, ze sa tu celkom zaujimavo rozprudila debata na temu "foto za peniaze", aj my by sme radi reagovali k veci..:)

1. Sme radi, ze sa vam fotografie od nas pacia, snazime sa robit to najlepsie, ako vieme, ale sme si vedomi, ze este je co vylepsovat ...
2. Co sa tyka vybavy, mozno si kvoli foteniu "amaterskeho maratonu" ludia nebudu kupovat zrkadlovky, ale fotky, ake produkuje vacsina nasich fotografov su trosku na inej urovni ako fotky z mobilu :)
3. Ak by niekto zarobil 600 € bez DPH za vikend na fotkach z "amaterskeho maratonu" a bolo by to cele take "ízi", ako to tu niektori popisuju, robilo by to asi podstatne viac ludi... ;-)
Dakujeme priaznivcom aj "hejterom", vsetci nas posuvate dalej!
04.08.2014 - 15:43:51
02
v tom druhom bode sme sa asi nepochopili...
nemozem ratat do nakladov bike len kvoli tomu ze idem na maraton...
ten bike som mal uz davno pred tym ako som vobec vedel ze na maraton pojdem...
fotograf nekupil fotak preto ze ide fotit stupavu...
fotil uz davno pred tym ako vedel ze bude makat pre faxcopy...
...nespominal som kvalitu :) daju sa tam vybrat fakt pekne fotky...
k tretiemu bodu...keby to bolo take lahke je tam viac fotografov ako stromov...
to bola narazka na pre vacsinu z nas neprimerane vysoku cenu...
dajme tomu ze fotka stoji 1€...nie je o com debatovat...ludia sa tesia a kupuju...faxcopy zaraba...
ale ked niekomu nestaci fabia a chce hned porsche...tomu niet pomoci

a teraz jedna priama otazka... neda sa vyskladat set fotiek za cenu aku mate z viacerych maratonov?
osobne pre mna by to bolo celkom zaujimave aj ked v tej vyssej cene...
dakujem a drzim palce do dalsieho podnikania ;)
04.08.2014 - 17:30:58
00
Domestik, myslím, že zatiaľ faxcopy nezarába.
Vysoká a nízka cena: toto je podobná debata ako o štartovnom. Ak to porovnám so Šelou a Salzkou (myslím teraz ceny za fotky), tak tam sa hýbeme cenovo inde (vyššie).
Osobná poznámka. Napríklad BikeklubNeštich urobil veľmi dobré fotky a zdarma. Vďaka za to.
Pre mňa to má ale tú chybu, že tam nie som (bol som na 75-ke).
Pri FaxCopy mám istotu, že sa nájdem. Či už potom kúpim fotky, alebo nie je tiež len na mne. Ale mám tú možnosť.

Tá posledná otázka je zaujímavá. ;)
04.08.2014 - 23:02:18
00
Organizátori - bolo by fajn ísť dozberať faborky do lesa. Je ich tam ešte dosť.
05.08.2014 - 07:13:34
00
Zaujimave, pri tom tempe ako sa stracali pocas závodu, som myslel, ze uz budu davno prec :-).
05.08.2014 - 07:28:07
00
Organizátori - bolo by fajn ísť dozberať faborky do lesa. Je ich tam ešte dosť.


Ahoj Kazko,
Chalani niekolko krat vsetky trasy prejazdili tak aby to bolo po nas vsetko Tip-Top vycistene.

My sme mali komplet odznacene mestske lesy BA do 30.7. a zvysne lesy do 1.8..
Okrem odznacenia sme zviezli aj odpad kt. nebol po nas, kt. bol v lese este predtym nes sme zacali v lese oznacovat nase podujatie. Zviezli sme z lesa flase, plastove obali, atd..
Palo
05.08.2014 - 09:36:45
05
keyboard_arrow_up