Ahojte, aký je váš názor na tento rám?
http://www.planetx.co.uk/i/q/FROOCWH/on-one-carbon-xc-whippet-frame
Hľadám niečo pre syna, prechádza s 24" na 26", prípadne poraďte niečo iné. Ď
02.08.2014 - 09:25:59
00
Zdravím, nechcem zakladať novú tému tak sa priživím.

Bolo by možné namontovať na tento rám :
http://www.on-one.co.uk/i/q/FROO456E2/on-one-456-evo2-frame
Vidlicu o zdvihu 100mm , ( axle to crown cca 470mm ).
Tak aby to bolo jazditelné ako celok ?
04.08.2014 - 17:41:20
00
Tomas11 jeden má.
05.08.2014 - 08:19:49
00
Keď ma tu už ten tmax spomenul, tak pridám svoje 2 centy :-)

Ten carbonový rám čo postol 66peter používam už tretiu sezónu. Je to taký low-cost carbon, takže nejaké zázraky od toho nečakaj. Počas používania som spozoroval 4 viac alebo menej podstatné nevýhody:

1. Hmotnosť - môj vo veľkosti 16" váži 1,5 kila, čo je v dnešnej dobe na carbonový 26er predsa len už trochu priveľa.

2. Reťazová linka je na môj vkus príliš vpravo, ale používam trojpílu. Podľa výrobcu je ten rám dizajnovaný na použitie s dvojpílou, tak vtedy by to možno bolo lepšie.

3. PressFit stred - "lôžko" stredových ložísk sa ľúbi "vydrať" čím sa zo systému PressFit stane systém "Bare hand InsertFit"... Prvýkrát sa mi to stalo po roku, vrámci záruky mi poslali nový rám, druhýkrát som im už nič neposielal a vyriešil som to podložkou vyrobenou z plechovky od piva...

4. Špecifické pätky - rám sa pomocou nich dá prerobiť na singlespeed/Rohloff, no na druhej strane sú tieto pätky tým pádom tak masívne, že neplnia funkciu ochrany prehadzovačky. (Ideláne by bolo urobiť "zárez" buď na samotnej pätke, alebo na upevňovacej skrutke prehadzovačky, nech tam je nejaké slabé miesto, v ktorom sa to v prípade nutnosti ulomí.

Také aspekty ako pohodlnosť alebo tuhosť posúdiť neviem. Carbonový rám by vraj mal v jednom smere pružiť, a teda byť pohodlnejší ako hliníkový a v inom smere by mal zase byť tuhý, teda "neplytvať energiou", ale takéto veci ja naozaj necítim, pre mňa je rám ako rám, rozdiel medzi týmto a hliníkovým zimákom neregistrujem.

A ešte jedna vec - ak ho budeš brať, pozor na geometriu. Všetky On-One rámy sú pomerne dlhé (môj vo veľkosti 16" má VTT 589mm) a tak väčšina ľudí od nich potrebuje o číslo menšiu veľkosť než na akú sú zvyknutí.

Suma sumárum, ak chceš lacný carbonový rám, tak nespravíš chybu, aj keď za tú cenu by si možno niekde vo výpredaji zohnal aj niečo ľahšie/lepšie, aj keď carbon asi nie. Tu sa ale vynára otázka, či je ten carbon naozaj nutný, keďže váži viac ako niektoré hliníkové rámy a benefit v podobe zvýšenej pohodlnosti je dosť diskutabilný (nie len pri tomto ráme).

S tým oceľovým 456 skúsenosti nemám, ani nepoznám nikoho, kto by na ňom jazdil, no ak vieš anglicky, skús popozerať nejaké britské fóra, napr. bikeradar.com alebo singletrackworld.com. V UK sú tie bajky pomerne rozšírené, takže určite tam nájdeš niekoho kto bude ochotný podeliť sa o skúsenosti.
Ten názov 456 však znamená, že ten rám je konštruovaný na použitie s vidlicami so zdvihom 4 až 6 palcov, teda 100 mm by nemal byť problém.
06.08.2014 - 13:00:20
01
Ďakujem za recenziu.
06.08.2014 - 14:33:17
00
keyboard_arrow_up