Ktora znacka je najkvalitnejšia?, Ramy,kvalita zmontovania?
08.08.2014 - 12:19:25
00
Neda sa to takto generalizovat. Pokial to nie je nejaka znacka zo supermarketu, tak dnesne znacky su viac menej porovnatelne a rozdiely su v konkretnych bicykloch. Bike za 300E nebude porovnatelny kvalitou ani vybavou s 3000E bikom.
Trek je americka firma s dlhou historiou, je z nich najvacsia a ma aj najvacsie moznosti co sa tyka vyvoja a technologii. V Amerike patri spolu so Specialized k najvacsim a zahrna aj znacky ako Bontrager ci Gary Fisher. V USA maju uz len vyvoj, vacsina produktov sa vyraba na vychode (hlavne Taiwan), ale takto funguju uz skoro vsetky znacky s vynimkou "butikovych" znaciek. Nevyhoda je, ze je to renomovana znacka a ceny su vyssie ako napriklad u Focusu ci CTM a aj vybava je nizsia pri rovnakej cene.
Oproti nemu su zvysne dve, celkom mlade a male znacky.
Focus je mensia nemecka znacka ale robia kvalitne biky. Sponzoruju aj sportove teamy, expandovali do USA ale moc ich nepoznam takze ti nemam co povedat.
CTM je slovenska znacka, v poslednej dobe ide celkom hore a renome ma omnoho lepsie v porovnani s minulostou ked bola znama skor lacnymi a nie velmi kvalitnymi modelmi. Z tychto 3 ti ponukne najlepsi pomer ceny a vybavy. Ramy si primarne nevyvijaju ale kupuju hotove katalogove ramy od fabrik z Taiwanu (pravdepodobne v rovnakych v akych sa vyrabaju ramy pre ine, znamejsie znacky). Ale vela mensich znaciek takto funguje kedze je to lacnejsie pre firmu, ako mat vlastne vyvojove oddelenie.
08.08.2014 - 16:24:05
00
Dik ale napr ktoru znacku by si si ty vybral?
08.08.2014 - 17:06:49
00
Nevyberal by som podla znacky ale podla konretneho bicykla. Ked som kupoval bike ta som mal ucelenu predstavu aky typ biku chcem, pozeral som viacej znaciek a vo vybere som mal niekolko bikov od roznych znaciek. Viac menej som cakal na spravnu prilezitost, lebo to az tak neponahlalo a chcel som si bike vyzkusat nez ho kupim. Nakoniec som si vybral Trek lebo bike mi sadol a dostal som dobru cenu.
Ale to neznamena ze by som vzdy bral Trek. Znova by zalezalo aky bike idem kupovat a podla toho kto taky bike vyraba by som si vybral niekolko znaciek. Dnes je na trhy vela kvalitnych znaciek a konkurencia je velka, takze vzdy mas na vyber niekolko znaciek na kazdy typ ci cenovu hladinu biku. Vela krat rozhoduju len osobne preferencie a cena, ci zlava ktoru ti je predajca ochotny poskytnut.
Planujes kupovat novy bike? Co sa ti nepaci tvoj Focus? Vsak to je pekny bike a znacka je dobra a kvalitna.
08.08.2014 - 22:51:55
00
Ne ne ne ja sa len pytam.
08.08.2014 - 23:24:45
00
keyboard_arrow_up