Felt nemá náhodou dlhšiu záruku? Plus ak sa predáva aj v USA, tak hmotnostný limit by mal byť tiež vyššie :)
Ja som za Felt, ak sadne geometria a bude tvoja veľkosť ešte skladom.
31.07.2014 - 21:49:02
00
http://www.ghost-bikes.sk/44490-se-2920-green-black-blue-2014 bracho si teraz kupil toto a je max spokojny. ma 125kg, 190cm.... jazdime spolu lesne cesty 60% a asfalt 40%
01.08.2014 - 14:55:37
00
mne je to viacmenej jedno co kupim, ale ten ghost sa mi farbou nepaci, ani tym "tvarovanim".
dokonca ma 14,7kg, co je moc.
drzal som felt, ten by mal mat 13,6kg.. prisiel mi lahucky..

CTM ma dokonca iba 12,6kg, ale chcem s 27,5 nie s 29kolesami, cize ak by som bral tak nie slash ale caliber. a ta vaha je uz zaujimava 12,5kg,..

otazka, brat CTM, alebo zvolit Felt? ak pojdem radou ze usetrim a casom za usetrene kupim vidlu, asi ten felt...
01.08.2014 - 21:03:34
00
marek:mas pravdu sorry ,ja som si to nevsimol a mrkal som viac menej na slash 2.0 ten by mal mat uz vzduchovu kedze ma "sa" a nie cl:-)pri calibry hraje za:mensia vaha a vzduchova vydla ktoru nebudes musiet menit a na ten felt ti napisal vyhody patrikL
02.08.2014 - 07:48:03
00
Pridám ešte svoje skúsenosti (mám 125 kg a 198 cm, ale mal som už aj 135 kg): mám Specialized Rockhopper z roku 2007. Vidla pružinová (!) RS Tora, ale s vymenenou najtuhšou "čiernou" pružinou (aj tá je mäkká, ale nejako zásadne mi to nevadí). 90% jazdenia je na trasách Bajkom k tajchom, takže asfaltu málo, väčšinou lesné a poľné cesty a chodníky, vôbec ho v teréne nešetrím, v zjazdoch si to púšťam. Na tomto bajku najazdím ročne okolo 1300 km, niekedy viac, niekedy menej (mám ešte treking, na tom jazdím kilometrovo viacej).
Bicykel už ôsmy rok bez výrazných problémov. Ani rám ani vidla nevykazujú nejaké problémy. Avšak určite musíš počítať s problémami s kolesami - najmä ráfiky a špice. Rovno Ti poradím, daj si rovno pri kúpe vymeniť špice za 2.0 mm (aspoň na zadnom kolese), ušetríš si problémy v teréne a časom počítaj s výmenou prinajmenšom predného ráfika (ja tam teraz mám nejaký zjazdársky) a zadného náboja (originálne Shimano mi odišlo po roku a odvtedy tam mám nejaký Novatec s priemyselnými ložiskami).
Celkom sa mi osvedčilo vymeniť aj brzdy, pôvodne Avid Juicy 3, od minulého roka Shimano Deore (presné označenie neviem) a je to určite o kusisko lepšie.
02.08.2014 - 08:39:49
00
mne je to viacmenej jedno co kupim, ale ten ghost sa mi farbou nepaci, ani tym "tvarovanim".
dokonca ma 14,7kg, co je moc.



Mne osobne sa zdá trošku pritiahnuté za vlasy riešiť hmotnosť bicykla pri hmotnosti jazdca cca 130 kg. Alebo sa mýlim?
02.08.2014 - 09:20:05
01
suhlas s jaroh:rafiky budes musiet riesit,alebo pravidelne centrovat ako som ti uz pisal predtym,pretoze to kolesa vterene riadne dostanu zabrat ja som ten bike (caliber 1.0) zacal testovat na plno az teraz v terene a poviem ti ze tie rafky su slabe teda aspon mne sa zdaju:-)tri poriadne zjazdy(teda pre mna poriadne som amater) a bike bol po garancke po vycentrovani a zas sa tam robi troska osma,minimalna ale ...predsa a o brzdach radsej pomlcim ,ale toto su veci ktore si mozes poriesit neskor ,ked znicis tie povodne abo hodne opotrebujes,ale ak nechces do buducna nieco hned menit ako si pisal ,riesil by som to pri kupe ,a naozaj aspon tu vzduchovu vydlu rs,brzdy deore:-)pri tvojej vahe je to naozaj potrebne aby si mal konfort jazdu ked uz ides davat za bike kolo7stovák:-)
02.08.2014 - 10:26:58
00
Dano5, nemáš niekde na blízku manuál k Feltu? Ak je to nejaká všeobecná verzia, mohla by tam byť popísaná aj záruka a hmotnostný limit aj pre HT-čka.
02.08.2014 - 11:41:04
00
Prispejem svojou troskou. Kupil som minuly rok na jesen FOCUS FATBOY 2013, 26ka. Priznacny to nazov, nakolko som mal vtedy cca 127Kg pri vyske 185cm. Vtedy som si vyberal nieco novsie namiesto mojho stareho biku. Kupil som ho za 500 EUR v dost vyraznej zlave, povodna cena 700. nakolko ma vcelku dobru vybavu, bola to dobra cena. Slabsou castou bola vidla, na co som prisiel po par mesiacoch jazdenia. je to klasicka pruzinova vidla s elastomerom RST BLAZE. Tato stara vidla nebola uplne na zahodenie ale pri mojej vahe je hodne stlacena a v terene takmer nefunguje. V najblizsom case ma teda caka jej vymena za vzduchovu, aby zvladala to co v sucasnosti jazdim. Pravdepodobne to bude Epicon za cca 200 EUR. Drahsiu vidlu do biku za 500 EUR davat nebudem. inak jazdit teren so zamknutou vidlou je blbost, rychlo by si ju odpisal. Ine komponenty su na tom vcelku dobre, az na povodne pedale, ktore vydrzali mesiac, nic ine som zatial nemenil. Odjazdenych mam necelych 2000km. Planujem bicykel jazdit este do konca buduceho roku a vymenit ho za fullsuspension.
Ak by som na zaciatku vedel, ze vidla bude robit to co robi, asi by som volil okamzite lepsiu vidlu, bohuzial predajca ma vtedy ako laika neupozornil, takze som na to musel prist sam.
Inak bike mal cca 13,5Kg, nikdy som vahu neriesil, a zatial mi je celkom jedno ci ma bike o kilo menej alebo viac. Aj tak na vyjazdy vozi clovek kopu drobnosti, bez ktorych sa "nezaobide" :)
Tiez som zvazoval Garmin, ale upustil som od neho, pouzivam Smartphone, s online mapami a apku Sports Tracker, k tomu mam cyklokomputer Bontrager 200. Od Garminu ma odradila slaba vydrz baterie. nebavi ma kazdy tyzden nabijat niekolkokrat navigaciu...
Kazdopadne odporucam nezabudnut na dobre oblecenie, obutie, prilbu, atd. Dobry bike je vcelku nanic ked sa clovek v zlej obuvy zosmykne z pedalu, alebo ochorie po prvom vyjazde, lebo ho oblecenie dostatocne nechranilo....

BTW: ja som v IT zacinal.... :)
05.08.2014 - 22:25:44
00
http://www.armyshop.sk/p/1197/skladaci-bicykel-montague-paratrooper-pro
10.08.2014 - 20:22:46
00
http://www.armyshop.sk/p/1197/skladaci-bicykel-montague-paratrooper-pro

a v číne idú po 150e :D
10.08.2014 - 20:51:16
00
moza.. :) zaujala ma iba jeho nosnost. :)
11.08.2014 - 12:02:17
00
keyboard_arrow_up