to máš pravdu, mám toho kopec doma a tiež som s tým robila tak som si ochytala a oskúšala veľa vecí aj ľudia mi hovorili rôzne skúsenosti s vecami plus milión kamarátov jazdí a tiež majú veľa bike vecí a aj svoj názor na ne :) Leggero je Pakajak, to už tá Squadra vydrží viac ale premokne, no po koľkých minútach neviem .... samozrejme keby si na ňu staticky lial vodu tak asi hneď nie ale to máš ako v stane keď prší, vždy nám vravwli nechytajte sa stanu zvnútra lebo premokne :) a tak to máš aj s takýmito akože nepremokavými bundami. Najprv ti premokne na ramenách a na rukách a potom ďalej .... neviem či ma chápeš :) proste je to len husto tkaná látka bez membrány ktorá je nejak povrchovo ošetrená aby sa po nej chvýľu voda kotúlala preč (ako v terminátorovi 2 keď sa spájal ten policajt rozliaty ) :) Ale ja ti to nezakazujem kúpiť len vravím, že je rozdiel medzi nepremokavou bundou a "nepremokavou" bundou.
Návleky na tretry si rozmysli čo vlastne chceš - tak chceš do dažďa alebo nie? lebo lycrové návleky ti do dažďa nepomôžu .... oni v podstate pomôžu asi fakt len proti prachu a blatu alebo ja neviem, prečo ich nosia cestári a tie na turistickú tretru nedáš ani náhodou, sú na cestné tretry v 95percentách prípadov. Turistickú myslíš teniskovú?
S návlekmi ja neviem .... to je ťažko lebo pri rovnakom počasí je každému pocitovo inak zima či teplo ..... čo sa tých tých Castelli tak je to toto http://www.nyna1.sk/nc/obchod/detailne-informacie/produkt/nanoznik-lyt6432-1.html plus 15 eur za nálepku škorpióna si osobne myslím a to neprefúkavé koleno spredu je podľa mňa na nezaplatenie. Ale choď oskúšaj a uvidíš.
10.05.2014 - 14:25:18
00
http://endura.co.uk/product-listing.asp?all=1 tu si pokukaj, skladné sú Race cape (v reči Castelli je to tuším Sottille), potom Helium, Photon, MTR a Urban a Xtract je taká krízovka a ostatné buď nie sú nepremoky alebo sú neskladné.
10.05.2014 - 14:32:58
00
Turistickú myslíš teniskovú? ano shimano mt44
10.05.2014 - 17:05:54
00
fixska daj sem nejake tie navleky na nohy na leto s tym windstopperom na kolienka dakujem
10.05.2014 - 17:09:03
00
však hore som dala link na ne .... Nyna Lyt 6429 ... no tak s tretrami si rozumieme a tento druh je hodne širší ako "normálna" tretra taká s 3 lepkami alebo 2 lepkami a prackou na ne sa dávajú návleky jednoduchšie.... návleky sa robia také, ktoré majú zips len vzadu a tie musíš prepachať na tretru ako keď si obúvaš ponožky a potom také ktoré sa dajú rozopnúť aj dole alebo dokonca celé a tie sa obúvajú lahšie ale zase tie suché zipsy nemusia vzhľadom k šírke tretry dobre doliehať ...... preto to skús a napríklad ja som mala problém s viac modelmi, že síce mi to na tretru natiahla ale zadný zips som nezapla až hore lebo mám asi nejaké moc hrubé nohy medzi lýtkom a členkom :D návleky na tretry si osobne myslím, niekto môže nesúhlasiť, že do prechodného obdobia sú v pohode s klasického neoprénu bez pogumovania .... sú pridušnejšie ako pogumované, máš tepelný komfort a sú vode odolné čiastočne napr. ako Castelli Deluvio (tie normálne na tretru nedáš ak tak ten model 16 so zipsom) alebo čo ja viem BBB napr. http://sk.bbbcycling.com/bike-wear/shoecovers/BWS-02B tu vidíš aj ten suchý zips na spodu ..... to sa môžme na pive aj hodiny rozprávať o tomto :)
10.05.2014 - 17:21:45
00
Tie nyna navleky vyzeraju fayn aj cena fakt, len ci ich bude mat niekde na vyskusanie s tych bratislavaskych predajni.. tak dufam
10.05.2014 - 17:54:30
00
NyNa navleky na ruky aj nohy som si kupil minuly rok v Sportservise v Biskupiciach, tak skus tam.
10.05.2014 - 18:37:40
01
Chcel by som sa spýtať, ci nemá skúsenosti s dresom castelli gabba? Uz ma prestavaju baviť lacné bundy a dresy co nedýchaju normálne, ale pre istotu ich prefukne, keď naozaj fuci. Podľa všetkého to nosia aj v profi pelotóne. Potreboval by som to na výjazdy v taktom počasí ako je dneska, vačšinou idem po robote, keď vyrazim je okolo 18 stupňov a keď dojdem domov niekedy až pod 10, takze najprv sa spotim a potom ma riadne stale prefuka, tiez je výhoda, ze by mal byt dostatocne nepremokavy.
Tiez ci máte skúsenosti s nohavicami a navlekmi z nanoflexu od castelli.
01.06.2014 - 11:32:42
00
Ja jazdím bundu Isadore a teda je to pecka čo sa týka funkčných vlastností, aj Thermoroubaix návleky na ruky a maximálna spokojnosť.
01.06.2014 - 13:53:50
00
Píšu na nej ale do teploty 15 stupňov po nulu, takze to bude na môj účel moc teple, ale aké mas s ňou skúsenosti v takých podmienkach ?
01.06.2014 - 14:11:40
00
Každý znesie niečo iné, mne zima nevadí a jazadil som vnej okolo 8 stupňov a aj pod nulou na začiatku roka. Mal som podtým ešte baselayer z merina. Sú na nej super fíčre, rôzne vetracie otvory ktoré si možeš podľa potreby otvorit/zatvoriť a čo som využil je že je nepremokavá, a pod zadok si môžeš spustiť ďalšiu čast takže ma neprefúkalo. Je drahšia ale za tie pengy dostaneš materiálovo-funkčný výrobok.
01.06.2014 - 14:38:49
00
Ja jazdím bundu Isadore a teda je to pecka čo sa týka funkčných vlastností, aj Thermoroubaix návleky na ruky a maximálna spokojnosť.

mas na mysli tu znacku velitsovcov ? .. tu ich softshellku ?
12.08.2014 - 13:34:19
00
jozkovicz jo presne http://isadoreapparel.com/merino-membrane-softshell-jacket
12.08.2014 - 15:19:39
00
Takze mozem napisat moje skusenosti s gabbou. Vyjadrenia typu najoblubenejsia cast cyklistickeho satnika a podobne vo videach maju nieco do seba. Konecne bunda/dres, ktory plni naozaj to co slubuje. Teplotny rozsah na ktory je urcena je pomerne presny, ale ja ju nosim aj ked prsi a je tak okolo 20 stupnov. Nie je nepremokava, ale odraza vlchkost podstata tohto tvrdenia je v tom, ze ked sa leje tak, ze nevidite na cestu tak voda steka z dresu, ale samotny material nasiakne, takze zostane na omak mokry. Najprv som si myslel, ze to bude problem, ale aj ked je navlhnuta, tak stale zachovava vlastnosti, ktore ma za sucha takze vas neprefuka a stale mate tepelny konfort. Parkrat som ju uz otestoval aj v obrovskom dazdi a bol som spokojny, ale pri vacsej zime okolo 12 stupnov, by uz asi clovek mal pokukovat po uplne nepremokavej zimnej bunde. Pri beznom sprchnuti funguje genialne. Podla osobnej skusenosti dalej odporucam pri teplotach okolo 14 stupnov, si urcite dat bod dres zakladnu vrstvu, lebo dres ma tendenciu pokial sa do neho clovek spoti schnut dost rychlo a vytvara to celkom studeny pocit, je to dost cudny pocit, lebo vietor necitite, ale vyslovene citite ako sa vyparovanim vlhka znizuje teplota materialu a tym vas chladi na kozi.
Hadam som tymto niekomu pomohol, kto rozmysla ci si kupi Casteli Gabba dres alebo dres s odnimatelnymi rukavmi.
12.08.2014 - 15:38:48
00

a si s nou spokojny ? dycha to dobre ?
12.08.2014 - 20:44:47
00
keyboard_arrow_up