Continental Novodubnický maratón

30.08.2014
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Reportáže, Výsledky, Foto
Bol som tu už 18-krát ,značenie už nepotrebujem ,fáborkov na stromoch bolo dosť. Maratón je aj o tom ako sa nestratiť ! Akcia si udržiava svoj štandard a náročnosť!! Preto to asi nie je taká ,, masovka " ako v Stupave . Troška blata pred cieľom nikoho nezabije .Boli aj čisto blatové ročníky po celej dĺžke trate, niektorí určite pamätajú . Držím palce usporiadateľovi , aby vyšiel aj nasledujúci ročník 2015 .
31.08.2014 - 21:04:49
02
Ano na to som ešte zabudol - whitemamut to maš pravdu.To je jedna vec - "nejaké separovanie" dojazdu, kvoli spomenutemu nedostatku miesta, alebo uprava toho kopčeka rozšírením lebo inak je super. Dobrý nápad - stačilo by to rozšíriť.
Ale tiež poznám viacero ľudí o ktorých organizátor príde pre ten diskutovaný nedostatok kategórií. A to nemám na mysli len "bez rozdielu veku" ale hlavne registrovany/laici. Ako môže laik riešiť nejaké umiestnenie, keď sú v rovnakej kategórii pretekári? Poznám ženy, ktoré nepôjdu len preto, že riešia umiestnenie ale vie, že keď má pred 50kou tak nemože superiť s 20kou. Viem, že kategórii by bolo veľa ale je to tiež na zamyslenie zo strany organizátora, aj keď ten sleduje pravda viacero aspektov, že.
31.08.2014 - 21:11:27
00
S tym dojazdom pre deti to nie je zly napad. Tiez som musel tesne pred vrchom kopceka flekovat a zoskakovat z biku. Dievcatko si to tam rozplaclo rovno na vrchu cez celu sirku trate.
Inak veci na ofrflanie sa vzdy najde mnoho. Na druhu stranu, som nesmierne rad, ze sa este stale najdu ludia s chutou a nadsenim, ktori sa na organizovanie podobnych akcii daju. Drzim palce aj do buducnosi. Dakujem za priemne straveny den.
31.08.2014 - 21:13:09
00
Bol som tu už 18-krát ,značenie už nepotrebujem ,fáborkov na stromoch bolo dosť. Maratón je aj o tom ako sa nestratiť ! Akcia si udržiava svoj štandard a náročnosť!! Preto to asi nie je taká ,, masovka " ako v Stupave . Troška blata pred cieľom nikoho nezabije .Boli aj čisto blatové ročníky po celej dĺžke trate, niektorí určite pamätajú . Držím palce usporiadateľovi , aby vyšiel aj nasledujúci ročník 2015 .


O tom "ako sa nestratiť" sú orientačné súťaže a nie MTB (a vôbec hocijaké) maratóny...

Z tohtoročných absolvovaných maratónov bolo značenie najviac odfláknuté práve na jubilejnom 20. ročníku Novodubnického maratónu.
31.08.2014 - 21:17:12
02
Blato neblato maratón bol opäť špičkový a perfektne zvládnutý klobúk dole pred všetkými ktorý sa na ňom podieľajú.
31.08.2014 - 21:18:43
00
Tento ročník dubnického maratónu organizátor vôbec nezvládol. Šiel som 67km trať a aby som sa v 60tom km stratil a ocitol som sa na takom mieste kde vôbec nebolo žiadne značenie kade vedie trasa tak toto už je fakt že moc. A nebol som teda jediný kto sa stratil a píšem to aj za bežcov!! Skratka nezvládnutá akcia a aby ste ma klasifkikovali ešte v prvej 50tke ked som do cieľa prišiel po hlavnej ceste z Iliavky, Ilava, Dubnica a Nová Dubnica tak to už je luxus...:). Na to že to bol 20ty ročník tak by sa organizátor mal hlavne zamerať na lepšie značenie trasy. Je to z vašej strany fakt že úbohé ako ste to odflákli a tým pádom som prišiel o dobré umiestnenie v prvej 15tke..! Myslím si že ste po tomto ročníku stratili dosť pretekárov! Nech sa darí...

Tak, pozrel som sa do výsledkov, jediný Marek z Trenčína, ktorý je klasifikovaný na 57 mieste má srandovné meno Santa. Myslím, že si to ty a si dobrý srandista, ktorý štartoval pod vymysleným menom. A na medzičase si bol od 15teho miesta vzdialený asi 20 minút. A celkom by ma zaujímalo, kde sa na 60tom km dalo zablúdiť.
31.08.2014 - 21:28:17
01
este by som sa potesil keby tie babenky regulovcicky boli nad 15r ... a tak do 25 :D a potom by ani blato nevadilo :D
31.08.2014 - 21:31:10
02
Marek Santa to isto nie je :) je to moj kamoš a prešiel klasika normálne a aj keby nie,isto by takto nefrflal, to je úplne iný človek ;-)
31.08.2014 - 21:32:35
00
Tak iný Marek tam nie je, Kurt už vôbec nie :-) Santovi sa ospravedlňujem :-)

Edit: a je, hneď pred ním a dokonca domáci :D
31.08.2014 - 21:33:51
00
Na trati basic som nemal so značením žiadny problém,všetko prehľadné. Ale to rozdelenie vekových kategórii by mali určite poriešiť!!!
31.08.2014 - 21:45:55
00
Tento ročník dubnického maratónu organizátor vôbec nezvládol. Šiel som 67km trať a aby som sa v 60tom km stratil a ocitol som sa na takom mieste kde vôbec nebolo žiadne značenie kade vedie trasa tak toto už je fakt že moc. A nebol som teda jediný kto sa stratil a píšem to aj za bežcov!! Skratka nezvládnutá akcia a aby ste ma klasifkikovali ešte v prvej 50tke ked som do cieľa prišiel po hlavnej ceste z Iliavky, Ilava, Dubnica a Nová Dubnica tak to už je luxus...:). Na to že to bol 20ty ročník tak by sa organizátor mal hlavne zamerať na lepšie značenie trasy. Je to z vašej strany fakt že úbohé ako ste to odflákli a tým pádom som prišiel o dobré umiestnenie v prvej 15tke..! Myslím si že ste po tomto ročníku stratili dosť pretekárov! Nech sa darí...


Poprosím tohto anonyma, aby ste napísal svoje skutočné meno, už kvôli tej diskvalifikácií. A samozrejme si radi vydiskutujeme, kde ste ako klasik mohli sedem kilometrov pred cieľom blúdiť s bežcami. V opačnom prípade prosím moderátora tohto fóra o vymazanie tohto nezmyselného a očierňujúceho príspevku.
Vďaka
Roman Holý, jeden z organizátorov
31.08.2014 - 21:48:08
04
pozeram si fotky z odkazu postnuteho vyssie a chalan dal BASIC na krosovom biku s prehladom vo velmi dobrom case :y:
scontent-b-vie.xx.fbcdn.net
31.08.2014 - 21:51:39
00
Tento rok sme prerozdelili a pridali kategórie na tratiach KLASIK a HARD. Na budúci rok (ak vôbec ešte bude) prerozdelíme kategórie aj na trati BASIC. Môžete nám veriť, že robíme všetko čo je v našich silách a finančných možnostiach, aby sme vyhoveli čo najväčšiemu množstvu účastníkov.
31.08.2014 - 21:55:23
04
Nohy na to ma :-)
31.08.2014 - 21:55:57
02
Poprosím tohto anonyma, aby ste napísal svoje skutočné meno, už kvôli tej diskvalifikácií. A samozrejme si radi vydiskutujeme, kde ste ako klasik mohli sedem kilometrov pred cieľom blúdiť s bežcami. V opačnom prípade prosím moderátora tohto fóra o vymazanie tohto nezmyselného a očierňujúceho príspevku.
Vďaka
Roman Holý, jeden z organizátorov

štartovné číslo 281, sťažoval sa v Iliavke... tam to aj zabalil
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203660848995186&set=a.10203660841354995.1073741842.1635713557&type=3&l=27353d277d&theater
31.08.2014 - 23:18:37
01
keyboard_arrow_up