a pozor na internetových predajcov ktorý nepriznávajú DPH... :)
01.09.2014 - 13:48:31
00
To Lidl naradie som nemyslel na servis ale , ze som ho pouzival a da sa s tou kvalitou nieco porobit.
Ja by som sa nebal kvality a bral na servis ten Topeak. Parktool je dost predrazeny a neverim, ze je lepsi ale tenzometer ma dobry a Topeak ho nema a kluce na centrovanie sa mi pozdavaju Unior. Specialne naradie treba vyberat individualne bez ohladu na znacku. Speci naradie sa v smejdoch ani nerobi.
01.09.2014 - 18:13:55
00
Federer, to podla teba vsetky internetove obchody v Europe nepriznavaju dph? Lebo vsetci maju plus/minus rovnake ceny, dokonca mimo SR su tie ceny este nizsie. Ak sa chce niekto pustit dnes do cyklo biznisu, bohuzial ( bohudik ) musi ratat aj s internetovou konkurenciou.
01.09.2014 - 19:09:28
00
Nepisal vsetci, aj ja som sa uz stretol s dobrou kupou a pri sumare zistil, ze nieje platca DPH a teda bol drahsi ako iny predajca len to lepsie ukazalo cenu. Zo zahranicia je to lepsie ak si platca DPH lebo ho neplatis, teda ak to je podnikanie.
01.09.2014 - 19:29:54
00
Nebyt platcom dph a nepriznavat sph ajo to myslel federer je sakra rozdiel. Inak dost pochybujem ze nejaky neplatca dph by bol v tomto businesse konkurencieschopny...
02.09.2014 - 11:39:33
00
Keby sa robili krížové kontroly faktúr, tak na SK by bola polovica majiteľov firiem v base :)... Najlepší sú taký, ktorý pošlú faktúru urobenú vo Worde bez čísla faktúry...
02.09.2014 - 12:43:46
00
A kde ty zijes? Kontrolny vykaz DPH ti nieco hovori? Blockova loteria ti nieco hovori? Ak mas podozrenie, ze niekto cachruje, natukaj si stranku financnej spravy a mozes sa realizovat. Inak, ak niekomu platis inak, ako cash (na ucet, dobierka a pod.) tak si mozes byt na 99% byt isty, ze to ma poriesene v sulade so zakonom, to je 1% su blazni. A ktory eshop ti poslal taku fakturu?
02.09.2014 - 13:03:41
00
99% internetových predajcov ti posiela faktúru, tam ti bločková lotéria nepomôže..
02.09.2014 - 13:10:47
00
Takze 99% su automaticky podvodnici? :( Zda sa mi ze ministrove neustale vymyvanie mozgov ohladom blockovej prinasa svoje ovocie.
02.09.2014 - 13:14:19
00
Oakley keď nemá na faktúre čislo faktúry, má len na nej číslo objednávky, čo si mám o tom myslieť?
02.09.2014 - 13:16:56
00
Este raz sa ta pytam. Od koho si dostal taku fakturu? Ociernujes tu niekoho len tak do prazdna, napis nam kto je taky, aby sme aj my vedeli. A blockova loteria ti mozno nepomoze, ale ak je faktura vystavena ok, a mas podozrenie, ze ju dany subjekt nezahrnul do danoveho priznania, staci ti ju poslat na financnu spravu a oni sa na to velmi radi pozru. Ale ako pisem, neverim ze niekto riadne vystavenu fakturu uhradenu cez ucet nezahrnie do dani. A rovnako neverim ze nejaky seriozny obchod posiela take faktury ako ty pises. Ja som taku este nedostal.
02.09.2014 - 13:20:47
01
Federer: myslieť si môžeš, čo len chceš - ale je na Tebe, či bike od takéhoto obchodníka kúpiš alebo nekúpiš. Sú to Tvoje peniaze a Tvoje rozhodnutie. Ak si myslíš, že je za tým podvod (nepriznanie DPH a pod), ALE bike kúpiš, tak potom takéto obchodovanie sám podporuješ...
02.09.2014 - 13:23:37
00
Ja nikoho neočiernujem, ja nie som udavač....ja len konštatujem ako to funguje na SK...
a na faktúre nestačí variabilný symbol....číslo faktúry je základ.....
02.09.2014 - 13:23:58
00
Ono cislo objednavky, variabilny symbol a cislo faktury je vacsinou rovnake, tak sa to uctovalo v oboch firmach v ktorych som robil. Nemam sice iluzie ze na Slovensku sa vsetky faktury dostanu do oficialneho uctovnictva ( asi ako nikde na svete ), ale ono tazsie schova fakturu nejaky eshop ktory tovar posiela a v dnesnej dobe sa daju baliky a platby lahko vystopovat ako napriklad nejaky servis kde idu vacsinou platby z rucky do rucky.
02.09.2014 - 13:34:50
00
Páni, ako koncoví zákazníci nemáme šancu prísť na to, či predajca zahrnul alebo nezahrnul faktúru do DPH a Kontrolného výkazu. Predpokladám, že v drvivej väčšine si bicykle kupujú fyzické osoby nepodnikatelia alebo neplatci DPH, ktorí si faktúru do nákladov nedávajú a DPH neodpočítajú, čiže ju nemajú vo svojom kontrolnom výkaze. Vtedy Finančná správa nemá ako prísť na podvod a krátenie dane. Ak prídu na kontrolu DPH, tak kontrolujú iba faktúry v tej ktorej DPH zahrnuté. Podozrenie a dôkaz môžu získať pri kontrole bankových výpisov. A kto má pohyb v banke a neprizná to, tak to už je veľká odvaha.
02.09.2014 - 13:36:01
00
keyboard_arrow_up