Ja viem svoje.....Ja som ho len chcel upozorniť, že sa veľa x stane , ze bude mať nákupnú cenu od dovozcu za tovar vyššiu ako za akú cenu ju predáva E-shop...
02.09.2014 - 13:40:09
00
Ak niekto predava pod nakupnu cenu vo velkom, tak rozdiel je nedanovy naklad. V tomto by si moc nepomohol. Este raz, ak ma niekto dosle platby cez ucet, tak by to bol pekny kaskader, aby dane veci nepriznaval. Inak, typicky slovensky pohlad, kazdy podnikatel je odrbavac a neplatca dani...
02.09.2014 - 13:48:06
01
Lenze v tom sa teraz trosku mylis. Dnes ma mnoho obchodnikov od dodavatelov vlastne ceny. Cim viac tovaru od dodavatela berie, tym su jeho nakupne ceny ine. Kamarat chcel tiez otvorit eshop, vypytal si od dovozcov cenniky a zistil ze je pri nakupe nad cenami eshopov. Napriklad odpoved od dovozcu Shimana bola ze ak zoberie tovar za xy tisic, na cenach sa da samozrejme dohodnut. Vacsie eshopy urcite predavaju pre dodavatelov zaujimave mnozstva, takze urcite kazdy eshop ma nakupne ceny ine ako nejaka mensia , pripadne priemerne velka predajna.

Inak nie kazdy predajca je aj ekonom, ak ma nieco na fakture zle uvedene, urcite ti bude vdacny ak ho na to napr mailom upozornis. Mozno mu tym usetris nejake eura pri pripadnej kontrole.
02.09.2014 - 13:54:12
00
Podnikal som a jedno som zistil, poctivosťou to ďaleko nedosiahneš na SK... a Wladix ty všetko, čo napíšem vytrhneš z kontextu...

Oakley : preto som mu písal, že nech si pripraví kopec peňazí...
02.09.2014 - 13:54:54
00
No vidis, poradit si mu neporadil iba oznamil ze nech si nachysta kopu penazi :)
02.09.2014 - 14:01:30
00
Poradil, keď nemá aspoň 50tisíc eur tak nech sa do toho nepúšťa.......:)
02.09.2014 - 14:04:06
00
Lenze v tom sa teraz trosku mylis. Dnes ma mnoho obchodnikov od dodavatelov vlastne ceny. Cim viac tovaru od dodavatela berie, tym su jeho nakupne ceny ine. Kamarat chcel tiez otvorit eshop, vypytal si od dovozcov cenniky a zistil ze je pri nakupe nad cenami eshopov. Napriklad odpoved od dovozcu Shimana bola ze ak zoberie tovar za xy tisic, na cenach sa da samozrejme dohodnut. Vacsie eshopy urcite predavaju pre dodavatelov zaujimave mnozstva, takze urcite kazdy eshop ma nakupne ceny ine ako nejaka mensia , pripadne priemerne velka predajna.

Inak nie kazdy predajca je aj ekonom, ak ma nieco na fakture zle uvedene, urcite ti bude vdacny ak ho na to napr mailom upozornis. Mozno mu tym usetris nejake eura pri pripadnej kontrole.

Nerozumiem kde mi vlastne odporujes. Ak mam nakup vacsi ako predaj a robis to prilis casto, moze to DU povazovat za naklad, ktory nevedie k zabezpecaniu zdaitelnych prijmov a dany rozdiel ti neuzna. Ja pisem o danovej zalezitosti, ty o obchodnej.
A hold, niekto je sikovny a niekto nie. A najlahsie je svoju nesikovnost zvalit na to, ze ostani podvadzaju. :D
02.09.2014 - 14:14:18
00
Pisal som federerovi o tych roznych nakupnych cenach, len si ma s prispevkom predbehol :)
02.09.2014 - 14:19:12
00
Wladix ono je rozdiel začať podnikať teraz a pred 20-rokmi...keď si mohol začať od nuly a predal si s prepáčením aj hovno :) a Týmto nemyslím seba, len mu chcem napísať to, že pokiaľ nemá v tejto dobe poriadny kapitál neuchytí sa...


Naposledy upravil FEDERER dňa 02.09.2014 - 14:25:29, celkovo upravené 1 krát.

02.09.2014 - 14:19:37
00
Viem o X ludoch, ktory zacali podnikat relativne nedavno, dari sa im a nepovazujem ich za podvodnikov. Dalsia vec je, ze tato bananova republika sama nastavuje podmienky, aby clovek mal len chut veci obchadzat. A btw, nie som podnikatel, "len" zamestnanec, aby nahodou niekto nieco zle nepochopil...
02.09.2014 - 14:24:31
00
Mne sa nedavno podarilo najst predajcu s super senou na supravu hodinarskeho naradia. Sklamanie bolo na konci objednavky ked som zistil, ze cena je za sprostredkovanie. Zaplatit som mal predajcovi ale tovar mi poslu priamo od vyrobcu, to znamenalo cenu bez DPH, a cla ktoru mi potom nauctuje colnica lebo tovar bol z Chiny.
Na taketo si treba dat pozor pri nakupoch tovaru, nie kazda dobra cena je dobra.
O podvody s DPH by som sa nebal ale sa moze stat, ze tovar kupis DPH ti neuctuju a ty si povinny DPH doplatit ak sa nebude jednat o tovar na dalsi predaj a toto je v celej EU kontrolovane. Ten kto predal bez DPH ta sam uda vo vykaze DPH a nasledne skontroluju ci ho odberatel priznal.
Je to hlavne ak podnikas a kupis nieco sukromne a nezaevidujes to do uctovnictva a nezaplatis DPH.
02.09.2014 - 18:37:49
00
Páni ste to tu pekne rozbehli, ale skúsme to rozobrať. O dane a prípadné daňové priznania ako aj fakturáciu spojenú s eshopom sa mi postará brat, ale aj tak budem vďačný ak mi to celé opíšete, no neviem pochopiť na čo by som mal použiť až 50 tisíc eur ??
07.09.2014 - 09:16:34
00
Neviem ci to bude zrovna 50tis. ale potrebujes samotnu predajnu (kupenu ci prenajatu), zariadenie, vybavenie servisu bez ktoreho kamenna predajna nebude zaujimava a najvacsia polozka bude naskladnenie tovaru a to komponenty, oblecenie a cca 20ks bikov na predaj. Inak tvoja predajna nema co ponuknut. Tiez budes potrebovat aspon jedneho zamestnanca aby si na to nebol sam, inak ti to za kratku dobu rozoberu lopkari pred tvojimi ocami.
Rezervu budes potrebovat aj na prevadzku, moze trvat aj rok nez sa dostanes do povedomia ludi a zacnes zarabat.
Ak to chces robit poriadne bude to na zaciatku dost stat, ak to chces robit stylom postupneho zarobku a rozsirovania, tak to ani nerob lebo si uz teraz skrachoval. Nikto nebude cakat az sa ti zacne darit a budu chodit tam kde je sortiment a dobry servis.
Mozno by bol zivotaschopny samotny servis prevadzkovany popri zamestnani a po ziskani klientely sa potom pustat do predajne.
07.09.2014 - 13:03:40
04
Myslim ze zatial najlepsi navrh. Asi naozaj bude najlepsie popri zamestnani zacat iba so servisom a budovanim si dobreho mena a klientely. Budes mat minimalne prevadzkove naklady, nepotrebujes zatial platit zamestnanca, nebudu ti zbytocne stat peniaze v tovare. A ak ti to pojde, postupne zacnes popri servise zistovat o co maju ludia zaujem a zaroven pri zhanani tovaru si zacnes pomaly budovat vztahy s pripadnymi dodavatelmi.
07.09.2014 - 15:24:23
03
Súhlasím je to dobrý návrh. Predajňu už mám, dom v centre, takže tam by už boli len režijne náklady. Samozrejme máš pravdu, že bez dobrého výberu to nepôjde a dobrý výber čosi stojí, ale 50 tisíc sa mi zdá veľa.
09.09.2014 - 06:29:05
00
keyboard_arrow_up