Cube vyhráva výbavou (radenie, kľuky, kolesá), no základ je rám a vidlica. Tam hrá druhé husle.


Manitou Marvel Expert je ekvivalent RS Reby, nie RS Recon ktoru ma ten spesl.
Vidla na tom Cube je teda LEPSIA ako ta na spesli.
31.08.2014 - 11:16:44
00
Čo tak GT Zaskar? Vo výpredaji by mohli byť zaujímavé kúsky.
Pekný rám, tapered hlavovka, 2x10 s rozumným rozsahom na rýchlejšie XC jazdenie, geo je myslím tiež dobrá
31.08.2014 - 13:18:29
00
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/209458/canyon-al-69_-29quot_2014.html Stojí za zváženie ak bude dobrá veľkosť...
31.08.2014 - 18:24:23
00
Ahojte všetci. Takže bol som v tej Bratislave a odskúšal som si ten bike CUBE LTD PRO 29 a po pravde, hneď ako som naň sadol bolo u mňa rozhodnuté. Pri porovnaní s tými ostatnými bicyklami, ktoré som tiež skúšal som hneď po prvých pocitoch na tom biku vedel, že mi sedí najlepšie zo všetkých. Prístup predavača bol tiež super, pretože nič nehral porovnal ho aj s inými v danej cenovej kategórii, ktoré som tiež ešte obzrel, ale vedel som, že ja už v podstate nič iné nehľadám. Spomínam to tu lebo ten prístup robí tiež dosť veľa ako som tu písal predtým. Bolo mi aj povedané, že tento bicykel v čiernej farbe už na slovensku nezoženiem (overené, pozeral som to ešte na internete u rôznych predajcov), bol to posledný kus, takže som mal možno ešte aj troška šťastia. Neviem sa už aj dočkať kedy ho pôjdem poriadne prevetrať, chcelo by to troška lepšie počasie (hádam cez víkend to vyjde). Takže som veľmi veľmi rád, že bike je už doma a dúfam, že s ním budem aj taký spokojný. Ďakujem vám všetkým za cenné rady a návrhy v tomto fóre a keby ste mali niekto v budúcnosti nejaké otázky k tejto značke, komponentom, či ku konkrétnemu biku rád napíšem moje pocity a postrehy z jeho používania. Na záver prikladám ešte zopár fotiek :-)

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 208.61 KiB thumb_up0thumb_down

3.jpg
3.jpg 205.06 KiB thumb_up0thumb_down

4.jpg
4.jpg 172.43 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2014 - 13:28:18
03
Prajem vela stastnych km.
03.09.2014 - 13:37:50
00
Pekny, nech dobre sluzi. :) Kde si kupoval, ak nie je tajomstvo? :)
03.09.2014 - 14:04:25
00
Cital som toto vlakno, nakolko mam 27,5 a pozeram ze budes jazdit Zobor a okolie (ja som z okolia TO), tak si kupil dobre. Vidlica je OK, nemusis sa bat, treba sa trosku pohrat s nastaveniami, hlavne spravne nahustit. Pri stupani pomaha LOCK, myslel som si ze blbost, ale je to fakt poznat. Jedina vec co ma stve je pomer prevodov 22-36 (27,5 to ma takto, neviem ako 29?), budem menit kazetu za 34XT. 22-36 som nemal sancu, tu v okoli, vyuzit .Mam prejazdene takmer vsetko od Zobora po Skycov a ver, ze budes pokojny.
03.09.2014 - 14:33:15
00
Pekny, nech dobre sluzi. :) Kde si kupoval, ak nie je tajomstvo? :)


Pokial viem, tak v BA predava Cube len Kaktus Bike.
03.09.2014 - 15:38:42
00
Podľa doplnkov na biku je to na 100% Kaktus. :-)
03.09.2014 - 19:52:41
00
Správne, bike bol kupovaný v KAKTUS BIKE v Bratislave :-)
03.09.2014 - 21:16:11
00
Cital som toto vlakno, nakolko mam 27,5 a pozeram ze budes jazdit Zobor a okolie (ja som z okolia TO), tak si kupil dobre. Vidlica je OK, nemusis sa bat, treba sa trosku pohrat s nastaveniami, hlavne spravne nahustit. Pri stupani pomaha LOCK, myslel som si ze blbost, ale je to fakt poznat. Jedina vec co ma stve je pomer prevodov 22-36 (27,5 to ma takto, neviem ako 29?), budem menit kazetu za 34XT. 22-36 som nemal sancu, tu v okoli, vyuzit .Mam prejazdene takmer vsetko od Zobora po Skycov a ver, ze budes pokojny.


Ahoj, aj moja 29 má taký istý pomer prevodov. Cez Zobor po Drážovce, Žibricu, niečo aj medzi Kostoľanmi a Súlovcami mám aj ja pojazdené za tie roky na mojej starej Meride Matts. Niečo mám pojazdené s kamarátmi aj vo Vysokých Tatrách a teraz nedávno sme boli jazdiť Štiavnické vrchy, kde som zistil, že už asi nastal čas na zmenu biku po toľkých rokoch. Teraz na konci septembra sa chystáme znova s kamarátmi na tri dni pri Banskú Štiavnicu na chatu a chceme tam opäť pojazdiť na bikoch čo to dá, je to tam vážne krásne a sú tam celkom fajn cyklotrasy. Poznáš stránku: http://bajkomktajchom.sk Tak dúfam, že vyjde počasie. Ako som tu už písal nie som však žiaden veľký biker a v problematike okolo bicyklov by som to nazval, že som pokročilí laik a vždy sa rád ničo nové naučím. Takže mi prosím vysvetli, prečo nedokážeš ten prevodový pomer toho bicykla v tomto okolí (nazvem to Tribeča) využiť? Z toho čo si napísal súdim, že si s bikom spokojný (ako dlho na ňom jazdíš?), tak dúfam, že budem aj ja tak ako píšeš.
03.09.2014 - 22:18:58
00
Ahoj, zatial som vzdy vladal slapat, aj tie najstrmsie stupania, na 22-28 max na 22-32. 22-36 sa mi zda hrozne lahky prevod na obvod 27,5. Na starom biku Author, mam prevod 22-32 max a ten radim tiez len v extremoch.Pre predstavu trasu Jelenec-Gymes, alebo Kostolany-Gymes slapen na max na 22-32 az ked potrebujem pauzu. Zo zvedavosti aj zaradim 22-36, ale zhadzujem na 22-32. Kostolany-Velky Lysec, mozno tam by to niekto vyuzil, ale ja som tam ten prevod nezaradil. Da sa to zvladnut na 22-32, ale mozno 34 by uz na malinkom useku bodla. Mojou technikou a to ju pilujem roky, nedokazem uz stupania kde by som 22-36 vyuzil, ustat na biku. Predok mi zacne enormne dvihat. Samozrejme ze inemu ten prevod sadne. Aj kamarat ma CUBE LDT 27,5 a on 22-36 tiez neslape . Zirany-Zibrica po znacke, tak tam uz cca poslednych 500-600m tlacim, neviem si predstavit ako toto niekto dokaze vyslapat. Klobuk dolu pred nim.
Ja jazdim iba okolie, nemam partaka co by sa dal nahovorit na nejake dlhe a niekolko dnove trasy. Samemu sa mi veru nechce. Na chatu on nechce ist.
Ja mam Cube od 4.aprila, som spokojny. Zatial si ho enormne setrim a mam na nom nieco malo cez 1000 km, nakolko denno denne jazdim (ak pocasie dovoli) s deduskom Authorom. 13 rokov uzivania si, nas tak lahko nerozdeli :)))
V Banskej Stiavnici a v Tatrach si ho uzijes naplno. Len nech uz konecne neprsi.
04.09.2014 - 06:53:30
01
keyboard_arrow_up