Zoberte si, ako su znacene prace na cestach v tejto nasej republike. Meter pred alebo nijak. V Rakusku, co by kamenom dohodil, pol kilometra pred prekazkou blika nejaka vystraha, pripadne aj pojazdna, ked sa striekaju nove ciary atd.. Tu si kosia travu, traktor trci do pol cesty a nikde ziadne upozornenie. Nehadzal by som by som vinu na vodica.
05.09.2014 - 22:57:46
00
Pri pohlade na fotky som si nevsimol, ze by mal autobus rozbity pravy bok. Teda po udajnom strete s traktorom. Skor mam pocit, ze sa vodic zlakol, strhol riadenie dolava a tym plny autobus rozhupal a ...
06.09.2014 - 07:07:25
00
Zoberte si, ako su znacene prace na cestach v tejto nasej republike. Meter pred alebo nijak. V Rakusku, co by kamenom dohodil, pol kilometra pred prekazkou blika nejaka vystraha, pripadne aj pojazdna, ked sa striekaju nove ciary atd.. Tu si kosia travu, traktor trci do pol cesty a nikde ziadne upozornenie. Nehadzal by som by som vinu na vodica.

to ozaj mas take skusenosti? ja si taketo veci vsimam a veru som nezaregistroval pracu na ceste bez dostatocneho oznacenia, skor naopak - uz davno tam nerobia a znacky stale tam, alebo obmedzenia na zbytocne dlhom useku
06.09.2014 - 07:37:40
01
...ale netreba zabúdať na to, že (ak si to dobre pamätám a ak to v poslednej dobe nezmenili), tak aj cez plnú čiaru sa môžu predbiehať (obchádzať) vozidlá, ktoré stoja, alebo idú tak pomaly, že sa dajú považovať za prekážku v doprave. Čiže napr. pomalý cyklista.

Uz velmi dlho, predlho plati, ze pomale vozidlo, ci cyklista nie je prekazkou, ale riadny ucastnik cestnej premavky, takze ich predbiehanie cez plnu ciaru je za 60€.
06.09.2014 - 16:59:59
00
...čo je zaujímave, lebo chodca cez plnú čiaru obchádzať môžeme. Presnú definíciu prekážky v cestnej premávke som ale nenašiel... tiež by to znamenalo, že ak auto stojí, tak je prekážkou, ale ak sa pohybuje 1 km/h tak už nie |( nemáš nejaký paragraf, kde sa to píše?

V 1a: Značka Pozdĺžna súvislá čiara (č. V 1a) sa používa na oddelenie jazdných pruhov s protismernou premávkou, na oddelenie radiacich pruhov pred križovatkou. Vodič musí ísť vpravo od tejto značky. Značku je zakázané prechádzať alebo nákladom presahovať, ak to nie je potrebné na obchádzanie alebo odbočovanie na miesto mimo cesty alebo na vchádzanie z miesta mimo cesty na cestu...

Zákon 8/2009 Z.z. § 14 Obchádzanie: Vodič, ktorý pri obchádzaní vozidla, ktoré zastavilo alebo stojí, prekážky cestnej premávky alebo chodca vybočuje zo smeru svojej jazdy, nesmie ohroziť ani obmedziť vodiča protiidúceho vozidla...
06.09.2014 - 19:04:07
00
Netusim kde si prekazku hladal, ale mas ju hned v druhom paragrafe medzi zakladnymi pojmami. Presne v pragrafe 2 zacina teoreticka vyuka v autoskolach.

"Vymedzenie základných pojmov
(2) Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
"r) prekážkou cestnej premávky všetko, čo môže ohroziť alebo obmedziť jazdu vozidiel a pohyb chodcov,"

Myslim, ze aj tak toto nie to, co hladas. Paragrafy su prilis pokrutene a jeden s druhym suvisi. Ved citaciou paragrafu 14 si si aj odpovedal.

Obchadza sa stojaca prekazka a chodec, predchadza sa iduci objekt.
06.09.2014 - 19:27:58
00
minule ste tu spomínali, že vás strašia motorkári, mňa včera nastrašilo auto s vlčiakom na zadnom sedadle a otvorenom okne, ktorý evidentne nemal rád cyklistov a pri tom ako ma obchádzali si pekne zaštekal :D
08.09.2014 - 17:31:30
00
Pred par dnami som sa stretol so zaujimavou situaciou. Siel som vnoci autom po dlhej rovnej ceste. Uz zdialky som videl blikat svetielko. Avsak absolutne som nevedel odhadnut ako je vzdialeny odomna. Chcel som sa preradit do druheho pruhu asi 100m za nim (siel som 90km/h). Avsak ako som zistil preradil som sa o asi 500m skor. V protismere som siel asi 30sekund. Oproti iduce auto som presne vidiel, presne som vedel odhadnut kde je. Ale cyklistov absolutne. Stava sa to aj vam, ci radsej skocim k ocnemu?!
08.09.2014 - 18:24:15
00
stava sa to aj mne, hoci aj na cyklotrase ked som na bajku.
zrejme je to kvoli tomu, ze tie blikacky nie su take vykonne ako svetla na aute, a jednak asi aj preto, lebo to svetlo je len jedno. dalsi dovod moze byt ten, ze pri blikajucom svetle sa da tazsie odhadnut vzdialenost, ako pri neprerusovanom.
08.09.2014 - 23:23:24
01
Tak tak.. Blikajuce svetlo je zlo ;) Hlavne ked ma niekto pomale blikanie, tak vidiet len blik..a o 10 metrov dalsi blik ;)
09.09.2014 - 08:17:02
00
vzdy lepsie ako dnes rano.... idem a predo mnou zrazu tento samovrah :D , na otazku preco nema aspon helmu ked uz na svetla a odrazky kasle povedal : " sak je to len kusok netreba ( tak 500m ) po ceste ( hlavnej ) a to isiel v sedo hnedom obleceni , rano ich stretavam bezne 5-6 obcas sa najde niekto aspon so zadnou blikajdou inak nic :D

fotka je slabsia, ale predstavte si sofera auta ked ho zrazu zbada pred sebou , teda pokial nemal dialkove, alebo v zakrute

Prílohy:

DSC_0162.jpg
DSC_0162.jpg 47.9 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2014 - 20:59:45
00
To su dobrovolny darcovia organov tak ako motorkari len s tým rozdielom že tebe urobia najviac problémov lebo ho predeš. :(
09.09.2014 - 21:28:00
00
motorkari nie su ziadni darcovia organov, to je len taka trapna urban legend. totiz motorkar ma po smrtelnej nehode vplyvom velkych sil vnutorne organy na franforce.
ovela lepsi darcovia su cyklisti, najma ked bez prilby padnu na hlavu - zvysne organy su vacsinou ok.
09.09.2014 - 21:38:23
05
...a este k tomu cyklisti byvaju na tom celkovo fyzicky ovela lepsie, t.j. su lepsimi darcami
09.09.2014 - 23:41:14
01
Iron.hide napísal "motorkari nie su ziadni darcovia organov, to je len taka trapna urban legend. totiz motorkar ma po smrtelnej nehode vplyvom velkych sil vnutorne organy na franforce...

Nooo...Neviem ako na Vašom pracovisku, ale na našom oddelení Anestéziológie a intenzívnej medicíny V Ke máme najviac darcov z radov traumatologickych pacientov - motorkárov... Cyklisti väčšinou vážny úraz - polytraumu/ kraniotraumu neprežiju, teda nedožiju sa ani odberu orgánov po stanovení - splnení kritérií mozgovej smrti, ktorá sa považuje z medicínskeho aspektu za smrť jedinca, a z hľadiska judikatury spĺňa podmienky na odber orgánov, od ktorejkoľvek osoby/ občana SR, ktorý nieje vedený V centrálnom registri ľudí, ktorí odmietli za svojho života odber orgánov... Po stanovení dg.mozgovej smrti a splnení medicínskych a etických aspektov sa môže pristúpiť K odberu orgánov bez súhlasu pozostalých rodiny... Taký je zákon...
10.09.2014 - 18:03:50
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up