nastavenim pomalej kompresie nedosiahnem i pomalu dekompresiu?
ok chlapi neriesme ako brzdit, ale ako vylepsit brzdenie s avid elixir 5 kotucmi ci doskami
09.09.2014 - 16:56:30
00
ahoj popravde ak su tie brzdy na teba slabe moc neporiesis,vymenou za slx kotuce s ice technologiou a aj platnamy,mozno nedosiahnes pozadovany efekt ,je pravda ze sa to bude isto lepsie chladit tym padom elixiry budu stracat menej brzdny ucinok ako doteraz,mozno tie platne budu aj lepsie zakusavat ale to je asi tak vsetko,popravde tie platne nemam odskusane slx kotuce ano zmenou velkosti kotucu vymenou za vetsi,ci lepsi nedosiahnes vela pokial tie brzdy su pre teba slabe a pri 203kotucach dostane zabrat aj ram viacej to davaju vetsinou na downhill biky takze to by som ani neriesil ..takze co mam skusenosti lepsi kotuc nepomoze ani vetsi z casti ale mozno ale nijak extra,jedina varianta su tie slx kotuce s ice platnamy,ktore nemam odskusane a pre mojich 80kg ani potrebne,lenze ked si zratas slx kotuce ta vidu 180tky nejakych 30e plus tie ice platne sa budu tiez pohybovat mozno kolo 20-30e naozaj neviem zhruba by ta to vyslo 50e +/- a ked zoberiem v uvahu ze mas kotuce teda ak mas tie co davaju k avidom5 myslim hs1 su tiez velmi kvalitne.to uz radsej naozaj vymenit brzdy za slx,keby ze poviem priklad tie.avidy predas za 50e a 50e dolozis namiesto kupy kotucov(ktore mas aj teraz kvalitne)myslim ze by si dosiahol lepsi brzdny ucinok stymi slx brzdamy a hs1 kotucamy ako s avidamy brzdamy a slx kotucamy a inymi platnamy,samozrejme je to len moj nazor:-)
10.09.2014 - 10:03:11
00
Ahojte, predná brzdy avid juice 5 mi počas zjazdu nechytá, úplne ju dokážem zatlaciť a nič, skúšala som ju aj povoliť, znova stlacit, ale bez úspechu. Keď idem po rovine, brzdí, neviete poradiť, čo robiť? odvzdušniť, vymeniť kvapalinu,vyhodiť?
10.09.2014 - 19:46:41
00
engello: vdaka za feedback, Shimano ICE kotuce asi skusim, ale pravdepodobne dosky ICE nie su kompatibilne s Avid Elixir, najlepsie by bolo dat Shimano brzdy, ale ako som uz asi dvakrat pisal vyssie, nechcem menit cely brzdovy system, btw. vcera som robil defekt a som si vsimol, ze kotuc zadnej brzdy je pekne zapeceny
10.09.2014 - 21:59:42
00
v pohodke:shimano ice kotuce jazdim a poviem ti ze sa daju zapiect tak isto:-)pokial su tam neni tie ace platne,ktore nemam zatial odskusane asi to nema ten poriadny efekt chladenia,a ako spominas,asi tazko napchas shimanacke ace platne do avid brzd,a neviem ci avid take cosi robi,mozno ma niekto stym skusenosti co jazdi dlhsie avidy,takze ked vymenis len kotuce problem nevyriesis budes natom da sa povedat rovnako:-)no skusit to môžeš:-)a kvoli comu vlastne nexes tie brzdy menit?ked si to zoberies financne a aj co sa tyka roboty tak brzdy vymenis mozno aj rychlejsie ako kotuce s platnamy a financne natom rovnako tak isto,nehovoriac otom ze tie slx brzdy musia stacit aj stymi avidackimy kotucmy a platnamy co na nich budu a dopracujes sa urcite k ovela lepsiemu brzdnemu ucinku ako ked vymenis kotuce za slx ktore bez silnejsich brzd a ice platni su natom vlastne ako te co mas teraz,ale mozno ti staci tie brzdy riadne zabehnut,odmastit,odvzdusnit a rozbehnu sa,ties sa.my stavalo ze zadna avid.brzda vela razy mala gumeny chod,niekedy ani nebrzdila,kotuce zapecene ale potom sa nejako ukludnila:-)tak som to neriešil:-)
11.09.2014 - 08:34:45
00
keyboard_arrow_up