Dakujem za odozvu. No na dalsi rok by som chcel pojazdit co najviac maratonov cize pojdem aj ja radsej to tych xc50. Predsa len vyzeraju sportovejsie a ze viac znesu
09.09.2014 - 18:00:52
00
Mne hlavne sadol tvar lepšie, ako pri M088, tak to rozhodlo. Ja som štíhly aj chodidlá mám chudé, viac mi pasovali tie Xc50-ky a to rozhodlo. Na začiatok sú to dobré tretry, aj keď na dlhšie výjazdy by bolo treba asi niečo tvrdšie. Ale už som v nich išiel aj cca. 5 hodinový výjazd a nepociťoval som nejakú bolesť chodidiel. Ale taká celodenka je už o niečom inom :)
09.09.2014 - 21:48:19
00
PatrikL

Díky za radu. Sporty sú už doma, otestované na dvoch kratších výjazdoch, môžem len odporúčiť.

Na rozdiel od Shimana, čo tu chalani riešia (a pre ktoré som sa tiež rozhodoval) mi jedine Sporty sadli ako uliate ;)
10.09.2014 - 17:35:23
00
Dobrý deň páni a dámy. mám v pláne kúpiť tretry Mavic Alpine XL(sú dobré recenzie,páčia sa mi, po lidl športových tretrách by to už chcelo niečo nové, skúsil som turistické shimano a dobre sa v tom bolo, tak by som šiel na taký typ nie už len čisto XC tretry) . chcem sa spýtať. či budú tretry držať aj na paltformových pedáloch pedáloch. ide o to že strašne rád chodím technické zjazdy postupne pilujem techniku a ako začiatočník ešte nemám istotu v určitých technických úsekoch(radšej mať voľné nohy.. pokiaľ prejdem na spd, nezničia sa? alebo sú len spd a musím pilovať techniku aj istotu naraz s spd pedálmi. ďakujem za odpoveď.
12.09.2014 - 19:00:24
00
Ak som spravne pochopil co si napisal,chces turisticke tretry na platformy.Urcite ti tu napise viac ludi,ze tretry nie su na platformy dobre.Su proste urcene na spd a pod.Na platformy stacia pevne botasky,tak som roky jazdil aj ja Tretry som kupil ked som kupil aj vhodne spd pedale.Na platformy by som by som ich urcite nepouzil.
12.09.2014 - 19:11:06
00
Mam MT42 odjazdil som s nimi 1000km na platformach ale BEZ SPD zeliezok (neviem ako sa to vola) a vsetko ok. Akonahle tie zeliezka nahodis na kovovych platformach sa neudrzis bude sa ti neskutocne smykat. Zrejme aj na plastovych.
Technickych usekov na SPD sa neboj. Moja skusenost je taka, ze pri zjazde spd drzia lepsie ako piny a po par zjazdikoch sa budes citit isto. Pri narocnych vyjazdoch mam aj na pate take drazkovanie, ze dokazem slapat patami resp. Stredom chodidla. Nic moc ale lepsie ako rozbit hubu.
12.09.2014 - 19:40:45
00
Samozrejme ze odjazdit sa da aj 5000.Len si myslim,ze kupovat boty ktore su urcene na zacvaknutie,je zbytocne drat na platformach.Nuz ale ak sa mu pacia,tak nech sa paci.A k tomu ci sa znicia.Ak tam budes mat tu zaklopku na podrazke,tak ich znicis len obnosenim a kufre das pripadne v buducnosti.Ak tam tu krytku nemas,tak piny mozu znicit plochu na uchytenie kufrov a uz ich nebudes moct pouzit na spd pedale.Tolko moj nazor,snad som to napisal dobre.
12.09.2014 - 22:00:20
00
Ja som ich kupil prave preto, ze som brutalne nicil botasky na platformach. Bezne aj 3 za sezonu. Preto som sa rozhodol investovat do cyklotopanok. Avsak najprv som si netrufal na SPD a jazdil som ich len tak s gumennou vyplnou namiesto kufrov. Bolo to + oproti botaskam a casom som presiel na SPD
13.09.2014 - 07:49:38
00
Zaujíma ma porovnanie spôsobov zapínania tretier - pracka s račňou a BOA. Aké sú ich výhody a nevýhody? Napr. keď porovnáme tieto s jednou prackou a zipsami a tieto s BOA a jedným zipsom.
Jemnosť doťahovania a uvoľňovania?
Správanie vo vode a blate?
Poruchovosť a životnosť?
14.09.2014 - 11:28:30
00
Čaute, vedeli by ste niekto poradiť nejaké schopné tretry do 100€ ?
Moje 8 ročné shimaná po viac ako 35 tis. km žiaľ doslúžili a hľadám za ne dôstojnú náhradu :)
V hľadáčiku mám shimano M-162http://www.suncycle.sk/sk/produkt/shimano-sh-m162-cierne/5729 shimano SH-XC51 https://bikecenter.pl/p15205,shimano-sh-xc51-biale-buty-mtb.html alebo SH-XC50 http://www.suncycle.sk/sk/produkt/shimano-sh-xc50-cierne/4211
Žiaľ mám pocit, že s kvalitou to ide u shimana rok od roku dolu vodou...
Vedeli by ste niekto poradiť, ktoré by vydržali toho viac ?
No nebránim sa ani iným podobným návrhom.
Upínací systém je jedno či je suchý zips, BOA, alebo, klipsne, hlavne aby to bolo pohodlné a niečo vydržalo.
Vďaka za tipy a rady ;)
16.09.2014 - 09:21:55
00
Bontranger má kvalitné a pohodlné tretry. Mám starší model týchto http://www.kck-oslany.sk/komponenty3-17-8-2006/Race-Lite-Mountain už 4-5 rokov, pomaly sa už rozpadajú, no za tú dobu som ich moc nešanoval. Budúci rok chcem kúpiť nové a pravdepodobne to bude tiež Bontranger, možno sa teraz budú dať zohnať za lepšiu cenu, ako sú na tej stránke, kedže sezona pomaly končí.
17.09.2014 - 11:39:00
00
imro1 včera som mal jedny bontragery na nohe a prišli mi dosť úzke ( v porovnaní so shimanom)
17.09.2014 - 11:44:26
00
Mate niekto skusenosti s tretrami znacky DIADORA?
17.09.2014 - 16:18:14
00
s cestnymi ano. okrem mna co viem aj misopetrovic a mi1986so. ktory konkretny typ? maju uzke kopyto, podrazka od Tornado vyssie je velmi slusna, nie kazdy ma vsak v oblube jej novy system konstrukcie. dizajn je nadpriemerny, pre niekoho osobity, ale taliani sa nezapru :)
17.09.2014 - 17:42:37
00
no oslovil ma dizajn, to ti nebudem klamat. Rovnako aj ten upinaci system
konkretne tieto: http://cyklisticke-tretry.davorin.sk/cestne-tretry-diadora-vortexracer-cierna-biela-dd-/

mal si predtym aj shimano tretry?
18.09.2014 - 08:02:07
00
keyboard_arrow_up