Chtěl jsem se zeptat jestli lze nějak přidat při výrobě mypy POI ze seznamu, Vyrábím si mapy vel.16 z Geoportálu, Seznam trails a přidal jsem relief, ale nevím jak přidat POI.

Ještě mám jeden dotaz- nevím jestli rozumím dobře - když mám uložené tiles, expiraci mám nastavenou na "never" , když toto změním např na rok, tak se mi budou staré tiles po roce nahrazovat za nové?

Díky
26.08.2014 - 09:52:18
00
Ja v MOBACU vrstvu pre POI nevidím. Takže v MOBACu nie.

Ak sa tie POI dajú stiahnuť ako nejaký napr. GPX súbor, tak ak sa dobre pamätám, POI sa dajú vložiť do obrázku v SASPlanet. Čiže stiahnuť tiles v MOBACu vo formáte vhodnom ako vstup do SASPlanet, tam pridať POI a vygenerovať mapu. Ja sa so SASPlanet už pár rokov nezaoberám, pomôcť by asi mohol ManiacBiker.

S tou expiráciou to chápeš správne. Kvôli homogenite kachličiek je vhodné všetky stiahnuť naraz a potom expiráciu nastaviť na NEVER.
26.08.2014 - 10:18:30
00
Ešte k téme na predošlej strane, použil som zdroj "Cykloatlas-novyRelief.rar" ktorý si Laco poslal na vytvorenie mapy celeho Slovenska (cykloatlas+Relief2 v najnovšom MOBACi 1_9_16), na mnohých miestach ked si prezerám mapu v LOCUSe, mapu priblížim na mierku menej ako 1000m mám len biele štvorce. Na niektorých miestach to je v priblížení od 700m a podobne. Ale mnohé zas idú normálne priblížiť aj na 50m. Je to tým zdrojom? Mohol som spraviť niečo nesprávne? Stretol sa stým niekto?
26.08.2014 - 15:47:14
00
Ten mapový zdroj je v poriadku. Testoval som ho. Príčiny tvojho problému môžu byť rôzne.

Aby sme nestrácali čas ich analýzou: Cykloserver už svoj problém opravil. Aby sme vylúčili iné vplyvy, stiahni si nanovo MOBAC z linku z prvého riadku tejto témy a vyrob si mapu nanovo z pôvodného cykloserverového zdroja.
26.08.2014 - 18:10:12
00
Pouzivam MOBAC 1.9.16 na vyrobu map pre OziExplorer, ten bezim pod Androidom. Vyhodil mi dvakrat error message MapCreationException pri kreovani mapy z dlazdic, ktore predtym downloadoval bez problemov. Zdroj: OpenStreetMap 4UMaps, zoom 14, napr. maxTileCoordinate=2137087/1540607, minTileCoordinate=2121216/1515008, Map type: MAPPACK, Map implementation: mp-openstreetmap.jar, Map revision: 2157, Error reading PNG image data. Co sa s tym da robit?

Este mam jednu otazku: Da sa nejako nastavit velkost pisma, pripadne aj mnozstvo (hustota) informacii na tychto mapach (4UMaps)? Pismo sa evidentne generuje dodatocne a pridava na bitmapu; na moj vkus je velmi drobne. Pouzivam potom zoom 200% v Ozi, ale je to kostrbate, zle sa lustia cudzokrajne nazvy. Informacii je na zoomoch 12, alebo 10 velmi poskromne, ak by sa dali nastavit geograficke nazvy inych objektov ako len obci, by som privital.

Za radu vopred dakujem, Pali
28.08.2014 - 11:17:24
00
Asi som zle opisal chybu, tak este raz: Na mapach 4UMaps, zoom 14 sa nachadza chybna dlazdica zhruba na 43.35 N a 2.86 E (na zapad od Beziers blizko Azuroveho pobrezia). MobAC ju zobrazi na display ako X. Ked vsak vytvaram atlas, ktory ju obsahuje, download nevyhlasi chybajucu tile, nieco nacita a pokracuje dalej. Ked vsak kreuje prislusnu mapu, na tomto mieste sa zastavi s chybovou hlaskou a ziadna z moznosti ho nedonuti dokoncit mapu (hoci trebars s vyciernenou chybajucou dlazdicou). Podobne chybna dlazdica je na 46.88 N a 16.00 E (blizko bodu, kde sa stretaju hranice Rakuska, Madarska a Slovinska). Da sa s tym nieco robit okrem obidenia chybnej dlazdice pri zostavovani atlasu?
28.08.2014 - 22:40:11
00
Použi mapový zdroj Alphamap z MOBACu, ktorý si stiaheš z linku z prvého riadku tejto témy. Je to tiež OSM zdroj, ale s o dosť výraznejšou grafikou. Tam dlaždica nechýba.

K OziExploreru pod Androidom: Vykašli sa naň. Des Newman už na to tiež kašle, podľa toho vyzerá aj ten androidavský Ozi. Oziho som používal roky na Windows Mobile, vtedy lepšieho softu nebolo. Teraz je to iné. Rýchlo prejdi na Locus, je tu o ňom téma. Tá rada je úprimná. Oziho používam už iba na PC. Tam je furt dobrý a vyhovuje mi. Aj keď jeho vývoj stagnuje už aj pre túto platformu.

Prílohy:

Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG 415.55 KiB thumb_up0thumb_down

Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG 204.38 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2014 - 23:20:04
00
Ahojte.
Mam stiahnuty mobac-1-9-16-plus-mapove-zdroje-2-zip z 1.prispevku a skoro stale pri jeho pouziti mi zamrzne pocitac. Neviete cim to moze byt a ako to mam vyriesit?

Dakujem Vam.
04.09.2014 - 15:52:56
00
Ťažko povedať, v čom je problém. Ani nevieme, či máš Windows alebo Mac. Skús upgrade Javy. Stiahni MOBAC ešte raz a začni na zelenej lúke.
04.09.2014 - 20:55:14
00
Aj v najnovšej verzii MOBACu z prvej strany mám problém s podkladmi GoogleSat. Od zoomu 16 sa nezobrazuje celé slovensko, iba stred po koniec Nízkych Tatier.

Viete mi niekto poradiť, kde by som sa mohol dostať k aktualizovaným podkladom google maps?
17.09.2014 - 20:40:20
00
Google mení v poslednej dobe často adresy dlaždíc. Urobil som nové mapové zdroje - viď príloha. V priečinku Mapsources treba staré nahradiť tými novými. Je tam naviac aj zdroj GoogleHybrid+TZT, pretože pre Garminy sú lesné cesty zbytočné, keďže existujú vo forme vektorovej nadstavbovej vrstvy. Treba zmazať aj tilestore zodpovedajúce príslušným zdrojom aby sa naťahali už iba správne kachličky (alebo to urobiť v nastaveniach MOBACU).

Prílohy:

3googleX-mapsources.rar [3.55 KiB]

18.09.2014 - 09:23:15
00
Ahoj,

ďakujem. Keď som vymazal zložky googlu z tilestore a nahradil som xml v mapsources, v MOBACu mám uz iba samé čierne dlaždice. Tzn. nefunguje mi už ani to čo predtým. Asi som niečo domrvil:-(
18.09.2014 - 09:46:07
00
Skúsme to teda postaviť na zelenej lúke. Doplnil som tie zdroje do MOBACu, stiahni si celý nový MOBAC aj so všetkými zdrojmi odtiaľ: http://uloz.to/xrg8hrr9/mobac-1-9-16-plus-mapove-zdroje-3-rar

... a vyskúšaj. Musí fungovať. Ak nie, tak asi Google zabanoval tvoju IP adresu. Pomôže zmeniť IP adresu, alebo počkať pár dní.

Prílohy:

Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG 175.22 KiB thumb_up0thumb_down

18.09.2014 - 10:50:37
00
ešte raz ďakujem, asi som zabanovaný....:-( ale prekvapuje ma to, nakoľko som mapy "ťahal" z domu a teraz sedím v práci a i tak nič.... ale nejdem to siliť, počkám pár dní a uvidím. Každopádne som začal pracovať s Alphamaps, tak zatiaľ oželiem fotomapy. Nevieš ma prosím odkázať na xml nejakej dobrej fotomapy SR či také niečo nie je dostupné?

Dnes mi príde zariadenie, budem patchovať. Bojím sa toho ako čert kríža:-(
18.09.2014 - 11:05:13
00
Ešte otázočka - v príspevkoch si spomínal, že ako podklad nemám používať "Cykloatlas+LS+Relief", lebo lesné cesty sú samostatnou nadvrstvou. V mojej Verzii MOBACu však mám medzi podkladmi iba "Cykloatlas+LS+Relief" a "Cykloatlas+LS". Existuje niečo ako podklad "Cykloatlas+Relief"?
18.09.2014 - 11:40:44
00
keyboard_arrow_up