zdravim. som si konecne kupil novy bike Kona Cinder Cone, a mam par otazok k tejto vidle.

1. na lavej nohe je dzindzik na uzamykanie vidli. tento dzindzik musi byt len v krajnych polohach, alebo ho mozem nechat aj niekde v 1/3?

2. na pravej nohe je dalsi dzindzik. ked nim otacam, tak mi v urcitej polohe zacvakne, a ked samozrejme tocim do druhej strany, tak tiez zacvakne. tiez musi byt tento dzindzik len v krajnej polohe, alebo hocikde?

co sa nastavuje jednotlivymi dzindzikmi? predpokladam ze prve bude zamykanie/odomykanie. druhym sa nastavuje co? pruzenie? tlmenie? je v tom rozdiel?

a este co vsetko vydrzi ta vidla? prakticky jazdim len po lesnych cestach, kedy-tedy maly zjazd, nejake skoky z obrubnikov, sem tam nepodarene skoky a tak.

vdaka.
11.08.2007 - 14:55:52
00
nedostal si navod k vidle?
12.08.2007 - 15:25:32
00
bike som objednaval cez web z velosprintu. dodali mi len kratku brozurku s opisom jednotlivych casti biku, ale ziadny konkretny manual :-|. ale co som nasiel na nete, tak to vyzera, ze sa to prepina len do tych krajnych poloh.

a som teraz aj mierne zmateny, co to mam vlastne za vidlu. ma to byt ta spominanu dart 3, ale na vidle je nalepka marzocchi mz race. tak teraz fakt neviem... :-|
12.08.2007 - 20:00:05
00
podla tohto by si tam mal mat fakt tu dart 3, ale zas ani ta macocha nie je az taka zla, skor by ma to trapilo, keby tam je nejake RST-cko
http://velosprint.sk/shop/index.php?mai ... ts_id=5858
PS: vidlu budes aj tak po case menit (ak ta to pravdaze zacne bavit, bikovanie samozrejme :) )
12.08.2007 - 20:25:22
00
na kona.sk je tiez rockshox (aj na obrazku), a aj caldera by mala mat rockshox, ale na obrazku vyzera ako ta moja (marzocchi). no ale co ma najviac zarazilo je to, ze na stranke marzocchi je ta vidla z roku 2004 !!! a dokonca oem. tak teraz uz tomu fakt nerozumiem. :-( zeby sa davala tak stara vidla na novy model?

preco budem vidlu po case menit? teda ja by som si aj rad skocil vacsie skoky, len neviem ci by to ten bike zvladol (ta vidla by asi fakt dlho nevydrzala, kedze je cisto na xc).
12.08.2007 - 20:44:25
00
ved ju odfot a uvidime co ti to tam dali
13.08.2007 - 09:21:23
00
keyboard_arrow_up