Zdravím, foto biku ešte nemám, ale dnes som na ňom prvýkrát strávil asi pol hodinu. Môžem povedať, že som zatiaľ veľmi milo prekvapený, aj keď som stihol postrehnúť nejaké muchy. Keď mám v strede (1,2,3) ,, hodenú dvojku ", tak vzadu, hoci prehodím na 9, reťaz zostane na 8 (1-9). Ak prehodím na 1, párkrát zaberiem a spadne reťaz. Je to bežná vec, ktorú mi spravia v servise alebo bude treba meniť celé prehadzovače? A ešte jedna drobnosť, ktorá sa pri kúpe nevyskytovala - pri brzdení zadnou brzdou to začne akoby sekať. Priznám sa, že mi to nevadí, ale chcel by som sa spýtať, či to môže niečomu uškodiť a mal by som to dať spraviť alebo je to jedno. Mohol som len nejako neodborne nasadiť koleso? Ďakujem
16.09.2014 - 19:45:59
00
David, sú to bežné veci. Tvoj bicykel nieje presne nastavený. Bez problémov ti to nastavia v servise - pnutie a dorazy na prehadzovačke, možno skrátenie reťaze a si vybavený.
16.09.2014 - 19:52:02
00
Zadné brzdy mi snáď na všetkých bicykloch brzdili inak ako predné, možno to je normálne aj v tvojom prípade.

Keď máš v strede dvojku tak vzadu dávať 9 je hlúposť :) Snaž sa radiť nejako takto http://4.bp.blogspot.com/-obCX3hjSrg0/TbRpddnodPI/AAAAAAAAAd4/_kfMWKVkd24/s1600/Min%2BX-chain.jpg
Ak padne reťaz pri zaradení najľahších alebo najťažších prevodov tak tá rada vyššie ohľadom nastavenia dorazov je dobrá.
16.09.2014 - 20:06:31
00
Zdravím. Ráno po príchode do školy som sa dozvedel, že mi odpadá patológia a vôbec som nemusel dlho premýšľať, ako využiť čas. Dal som si okruh okolo Brnenskej priehrady + kúsok po cyklistickom chodníku. Dokopy to bolo cca 23 km, z toho asi 2 bol dobrý zaberák v teréne. S bajkom sme sa zhodli, že sme si sadli a budeme kamoši, len ešte treba troška doladiť tie prehadzovače a sedlo, ktoré po čase zíde na najnižšiu úroveň. Z dnešnej jazdy som veľmi milo prekvapený, ale stále som nenabral odvahu na kamenné schody v kopcoch.
Ďakujem Vám za rady, predovšetkým užívateľovi PatrikL . Hodil by som sem aj fotku bajku, ale nikde tu nevidím takú možnosť ...
22.09.2014 - 13:13:44
00
keyboard_arrow_up