Namiesto Lanskeho sady odporucam DMT sadu (http://www.noze-nuz.com/dmt/DMADELUXE.php), pripadne doplnenu o Lanskeho voditko (http://www.noze-nuz.com/lansky/LS19.php) - toto je lepsie ako voditko DMT.
01.10.2014 - 10:39:36
00
U DMT je problem to, ze platnicky su rovne a esovita a zvlnena cepel sa potom neda naostrit. Vnutorny obluk ostane na rohoch platku. Kazdy sa musi rozhodnut podla svojho vyuzitia. Zivotnost je cca rovnaka DMT je diamant v jednej vrstve co sa tiez opotrebuje a kamen je v hrubke 5 mm.
Ja som platky DMT pouzival este ked sa u nas Lanskeho sada nepredavala a vyrabal som drziak podla obrazkov z netu pred cca 15 rokmi (kopiroval Lanskeho) casom sa ukazalo, ze oba systemy maju svoje plusy a teraz mam oboje ale kamenom sa da porobit viac typov cepeli ako diamantom.
Uz som dal vela penazi na stroje a pripravky na ostrenie a vela bolo vyhodenych oknom, teraz nez nieco kupis mozes to konzultovat a citat referencie co pred rokmi nebolo mozne lebo to nik nepoznal.


Naposledy upravil lubor1 dňa 01.10.2014 - 11:51:01, celkovo upravené 1 krát.

01.10.2014 - 11:19:31
00
U DMT je problem to, ze platnicky su rovne a esovita a zvlnena cepel sa potom neda naostrit. ....

DMT ma na to tzv. wave ostrice (http://www.amazon.com/DMT-WAV-F-Diamond-Wave-Sharpener/dp/B002JIMGPI). Cital som na zahr. forach porovnania diamantovych brusnych systemov Lansky a DMT a vacsina davala prednost DMT kvoli nepouzivaniu oleja pri bruseni a dlhej zivotnosti, diamantova vrstva DMT by mala byt rozptylena v kovovom podkladovom materiali a vydrzat udajne velmi dlho - zase, sam neviem posudit.
01.10.2014 - 11:36:31
00
Co som to pozrel je to na profil dlata. Neviem ako by si to dal do drziaku a naostril takuto cepel http://www.nayvyhodnejsie.sk/www-vyhodne-sk/eshop/2-1-SPORT/0/5/45-dyka
http://www.supra.cz/nuz-miguel-nieto-9602-zlaty-miguel-nieto-19cm-zvlneny-1-2328.html
Ta diamantova vrstva Nieje v celom tom kove ale iba na povrchu (uz som 2ks zodral) tak to mam overene. Na diamant nedavas olej ani sa to nesmie ale vodu (pripadne sliny) co pri karbon oceli moze sposobit koroziu. Na kamen mozes pouzit vodu aj brusny olej, na sucho sa nebrusi nic lebo zanesies brusnu plochu a potom nebrusis len sa bavis. Inak musis pracne cistit kamen alebo diamant tzv. ozivovacimi kamenmi a zanasa sa fakt rychlo.
01.10.2014 - 12:16:23
00
Myslel som, ze je to urcene prave na cepele s konkávnym tvarom, samozrejme do drziaku sa wave dat neda, len brusit z ruky. Pritom nozov s takymi cepeliami je vela.
Samozrejme ze brusim s vodou, nie na sucho :)...
01.10.2014 - 13:04:51
00
vodne brusne kamene pouzivam uz dlhsie (1000 , 8000) zanasaju sa minimalne (teda ide o to kolko nozov clovek brusi, ja dva), skor je nutne zrovnat brusnu plochu (v strade sa vytvara zlab) ale to zvladnem aj smirglom, pred brusenim polozim smirdel na dosku a mokrym kamenom po nom prebehnem, tym sa zrovna aj ocisti
01.10.2014 - 13:22:55
00
Z prirodnych je super cierna bridlica, robi povrch ako zrkadlo. Na to zrovnanie kamena sa da kupit stranovy brusny diamant co upnes do karbo brusky alebo dat prebrusit kamenarom co robia pomniky.
Ak kamen nieje prilis zaneseny da sa ocistit aj solvinou, obsahuje abrazivo aj odmastuje.
Kamen ale nemusi byt nevihnutne rovny, napr. katana sa brusi aj lesti na tzv. rybom ocku co je vlastne obly kamen (to som davnejsie vycital dakde na nete o vyrobe mecov)
01.10.2014 - 14:31:09
00
mal som na mysli tieto http://www.noze-nuz.com/brousky/king-suntiger/711006.php brusim na nom hlavne kuchynsky noz z uhlikovej ocele, ked nieje rovny nebrusi sa na tom dobre, ale vpohode na tom nabrusim aj zatvaraci noz. Ono zo zaciatku kym sa to clovek nauci je to trochu boj, teraz vsak neviem prevo by som mal brusit na niecom inom ;)
01.10.2014 - 14:50:10
00
Mas standardny dvojvrstvovy umely kamen. Vec sa ma tak, moja babka brusila noze o schodovy stupen (nebol to klacicky beton ale pri betonovani sa posypal cementom co urobilo tvrdy povrch) a stacilo to. Tvoj kamen je vyssi level lebo mas hrubovaciu a obtahovaciu vrstvu. Nabrusit sa da ale ked musis ostrit na niekolko tahov a nemas presne vedenie vo zveraku s dodrzanim uhlov tvoja stopa po bruseni ostane taka viacploskova. Neznamena to, ze by to bolo zle ale je to vidno a su ludia co su na to haklivy. Ty sa musis naucit drzat spravny uhol na oboch stranach, zato Lanskeho sadou ci podobnym pripravkom naostri aj debil lebo navod to ma obrazkovy a ked ti uhly drzi zverak tak je stopa po bruseni pekne jednoliata. Ty mas na kameni zrnitosti dve a v sade je 5 kde posledna je lapovacia keramika (u kamenovej verzie, diamanty idu podla mikronov )
Ak uz mas uhol natrenovany v ruke a nie si daky puntickar co potrebuje noz ukazovat ako je super nabruseny a ani ho nepouziva nemusis nic riesit a zostat pri tom na co si zvyknuty.
Ak k tomu doplnis ocielku tvoje noze (mam na mysli kuchynske) budu predmetom dedicskeho konania.
Ja mam par kusov este po mojej prababke a to este neviem po kom ich mala ona. Pravda je, ze su to ale noze kovane co dnes vela vyrobcov nerobi, ked tak buchnu pod lisom do zapustky ale zas su z ocele co nie je hakliva na koroziu.
Vsetko na svete ma + aj - len na plateni dani som to + este nenasiel ;)
01.10.2014 - 16:46:15
00
chapem co chces povedat o tom uhle, skusal som to riesit tak ze som dal sponu na noz ktora sa dotika kamena a drzi noz stale v rovnakom uhle, ale nedosiahol som lepsi vysledok. Uznavam ze niekto moze za nabruseny noz povazovat nieco ine ako ja, ale ja s nim z A4 dokazem narobit slize a stale na tom pracujem ;) . Nad ocielkou uvazujem, no zas dalsia vec s ktorou sa treba naucit pracovat, nastastie ta uhlikovka drzi ostrie dost dlho a zatial to na moje potreby staci
01.10.2014 - 21:51:41
00
ok vďaka za rady :) , nakoniec beriem Lanskeho sadu s tými troma základnými brúsnymi kameňmi
01.10.2014 - 21:57:31
00
Treba dat pozor aj na to aby si nebrusil prilis ostry uhol. Cim bude ostrejsi o to skor sa otupi, moz je urceny na krajanie standard je 20° za "holiaci" pri cisteni od srsti na zabijackach 15° a na najnovsej ocelovej ocielke je dokonca doporuceny uhol 20°- 30° na stred osy cepele. Popravde sa mi ale zda tych 30° dost vela ale na stvrtenie kureniec to moze mat opodstatnenie.
S tou sponou to je dobry napad nez ziskas ten spravny sklon do ruky len zmeraj aky uhol vlastne brusis. Ja mam uhlomer s nastavovacim ramenom ale kludne staci odstrihnut kus kartonu a skusat len drzat sklon o rovnu podlozku, sklon si tak lahsie zapamatas + - nejaky stupen nehra rolu.
02.10.2014 - 10:39:59
00
ja mam japonsky noz , tie sa brusia skor ostrejsim uhlom 15-20° , no nikdy som to nemeral snazil som sa priblizne dodrzat uhol od vyroby, uz to mam celkom v ruke aj ked je este na com pracovat. na stvrtenie kuriat by to chcelo nieco taketo http://www.noze-nuz.com/dick/719184.php to uz je skvor sekac
02.10.2014 - 13:13:31
00
Neviete, kde v Žiline by mohli mať nože zn. Opinel? Chcel by som si jeden taký kúpiť, len si niesom istý veľkosťou čepele.
07.10.2014 - 14:56:27
00
nie som si uplne isty ,ale vo fajke na stvorcovom namesti som myslim videl...
07.10.2014 - 15:01:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Outdoor / Športové príslušenstvo a vybavenie / Ostatné príslušenstvo / Nože a brúsky)
keyboard_arrow_up