Čaute bikeri.
Zakladám novú tému - mohli by ste sem napísať vaše cyklotrasy na Liptove? Jazdím po ceste alebo pohodové XC. Na začiatok pridám pár mojích trás

1. trasa na žiarsku chatu
2. dolina v liptovskom jáne - dá sa prejsť cez svidovské sedlo a prídete na hlavnú cestu za kráľovou lehotou
3. Liptovský Hrádok - Hybe - Východná - Važec - Štrba - Štrbské pleso - Podbanské - Pribylina - Vavrišovo - Lipt. Peter - L. Hrádok
4. Štrbské pleso => Popradské pleso
5. Okolo Liptovskej Mary
6. Jasná => Vrbické pleso
7. Vrch neznáma - horná nádrž priehrady Čierny Váh
8. Spodná nádrž Čierneho Váhu - ďalej vedie dolina až neviem kam :D ešte som nebol na konci
9. Tichá dolina
10. Kôprová dolina
11. Račková dolina
12. Čertovica


Viac ma už nenapadá. Pridajte dačo 8)
31.07.2007 - 22:43:30
00
V LM mám rodinu a občas si tam vezmem aj bike, tak len niečo, čo jazdím. Ja chodievam Tebou spomínané trasy: 1, 2, 5 (ja volám veľký okruh cez Bešeňovú a malý okruh popri samotnej priehrade cez Vlachy), 6.

Ešte potom občas idem zo Žiarskej doliny popod les smerom na Jalovec/Bobrovec, po poľnej ceste som raz prešiel až do L. Trnovca, ale určite sa dá aj ďalej pomotať, podľa mapy až do Vyšných Matiášoviec, najbližšie vyskúšam. Najbližšie sa chystám aj zo Žiarskej doliny opačným smerom, mal by som skončiť minimálne v Pribyline, pri dobrých podmienkach až na Podbanskom.. :)

A ešte z Iľanova ďalej tou dolinou (neviem ako sa volá).. stade by sa malo dať prejsť aj do Jánskej doliny alebo ku Demänovskej jaskyni slobody (ale pre bike to veľmi nebude schodné)..

Všetko sú to trasy, ktoré som chodieval cca 4 roky dozadu, túto sezónu mám nový bike, tak by som si to chcel obnoviť. ;)
01.08.2007 - 09:48:38
00
Čaute bikeri.
Zakladám novú tému - mohli by ste sem napísať vaše cyklotrasy na Liptove? Jazdím po ceste alebo pohodové XC. Na začiatok pridám pár mojích trás

1. trasa na žiarsku chatu
2. dolina v liptovskom jáne - dá sa prejsť cez svidovské sedlo a prídete na hlavnú cestu za kráľovou lehotou
3. Liptovský Hrádok - Hybe - Východná - Važec - Štrba - Štrbské pleso - Podbanské - Pribylina - Vavrišovo - Lipt. Peter - L. Hrádok
4. Štrbské pleso => Popradské pleso
5. Okolo Liptovskej Mary
6. Jasná => Vrbické pleso
7. Vrch neznáma - horná nádrž priehrady Čierny Váh
8. Spodná nádrž Čierneho Váhu - ďalej vedie dolina až neviem kam :D ešte som nebol na konci
9. Tichá dolina
10. Kôprová dolina
11. Račková dolina
12. Čertovica


Viac ma už nenapadá. Pridajte dačo 8)


Dnes som spravil č.2 ak by niekoho zaujimal priebeh trate s mapkou:
Mapa (vzdialenosti su v milach, vyska v stopach)
http://www.mtbguru.com/trip/show/2402-lm-svidovske-sedlo-maluzina-lm

Google Earth link
http://www.mtbguru.com/trip/kml_info/2402.kml

GPX data (subor pre GPS)
http://www.mtbguru.com/trip/gpx_file/2402.gpx

Moje trate (zatial len 3)
http://www.mtbguru.com/user/profile/868



Profil trate:
www.mtbguru.com

Mapa trate:

img36.*****.com
06.08.2007 - 18:26:39
00
konecne pekne pocasie, travim na Liptove dovolenku, hladal som co by sa dalo odjazdit na cestaku, nasiel som tento link a spojil som si Tvoju 7cku s 3kou cca 100 km
Lipt.Kokava - Dovalovo - Lipt.Hrádok - Kráľ.Lehota - Svarín - Horná vod.nádrž Čierny Váh (otoč) -
Svarín - Kráľ.Lehota - Hybe - Východná - Važec - Tatr.Štrba - križovatka Štrb.Pleso - Pobanské - Pribylina - Lipt.Kokava

www.rbr69.szm.sk
14.08.2007 - 20:36:46
00
po hornej nadrži ČV si to nemal otočit smerom na Svarin, ale pokračovat dalej proti toku Čierneho Vahu do Šuňavy a na Štrbu .... a potom dalej už ako chceš
alebo možeš skusit zo Svarina k dolnej nadrži a potom odbočka do prava proti toku riečky Ipoltica až do sedla Priehyba a dole do Heľpy potom smer na Brezno a cez Čertovicu spat do L. Hradku všetko je to asfalt ...da sa na cestaku
15.08.2007 - 11:39:01
00
dobry tip od LL, to budem chciet urobit (GPSko mi na to vyratalo cca 127 km), dnes som dal 6tku cca 78 km (po vcerajsej zle nacasovanej pesej 10 hodinovke dostatocna unava)
Lipt.Kokava - Dovalovo - Lipt.Hrádok - Lipt.Mikuláš - Jasná (otoč hotel Bjornson) - Lipt.Mikuláš -
Beňadiková - Jamník - Lipt.Peter - Vavrišovo - Pribylina - Lipt.Kokava

ten asfalt z Jasnej je celkom slusny da sa to pustit ba este aj prikurovat :)
www.rbr69.szm.sk
16.08.2007 - 19:05:55
00
tak tak..z jasnej to je celkom sranda 8) .. minule sme boli
Dovalovo - LH - LM - Jasna - vrbicke pleso - nazad do demänovej - Ilanovo - Zavazna poruba - Lipt. Jan - LH - Dovalovo
17.08.2007 - 20:15:46
00
dnes hrozna zima a sychravo, lepsie by bolo jazdit smerom na Mikulas
Lipt.Kokava - Podbanské - Štrb.Pleso (otoč hotel FIS) - Podbanské - Pribylina - Vavrišovo - Lipt.Peter - Lipt.Hrádok - Dovalovo - Lipt.Kokava
ten rozdiel teploty to snad ani nie je leto :)
www.rbr69.szm.sk
18.08.2007 - 17:54:29
00
smer Ziarska chata a na parkovisku dolava stupanie na chatu Baranec - trasa cca 60 km
Lipt.Kokava - Dovalovo - Lipt.Hrádok - Lipt.Peter - Jamník - Beňadiková - Okoličné - Vitálišovce - Smrečany - Žiar - Chata Baranec a Horec (otoč) - Žiar - Smrečany - Okoličné - Lipt.Hrádok - Dovalovo - Lipt.Kokava
nebyt defektu mohla byt este slusnejsia priemerka :), vdaka neznamemu cyklistovi s dobrou pumpou pod Smrecanmi som dofukal normalne cca 8 atm. nie len dojazdovku, este raz vdaka
www.rbr69.szm.sk
21.08.2007 - 20:54:50
00
dnes 23.8.2007 zacali pokladat novy asfalt od chaty na Popradskom Plese ... dokoncene po parkovisko by to malo byt udajne do 31.8.2007
www.rbr69.szm.sk
pripajam profil Liptovska Kokava - Strbske Pleso - Popradske Pleso - a po hlavnej ceste spaet
ale je to z minuleho roku :(

www.rbr69.szm.sk
23.08.2007 - 21:01:57
00
este jeden kusok z minuleho roka
cca 88 km Liptovska Kokava - Sliezky dom a spaet
ale je samozrejme na biku nie cestak, a so slickami to bol aj tak kostitras :(

www.rbr69.szm.sk
23.08.2007 - 21:17:32
00
Vlani som bol celkom hustú trasu: Kráľova lehota-Svarín-Čier.Váh-Ipoltica-
Ráztoka-horáreň Ráztoky vpravo-Sedlo pod Veľkým bokom-Zadná široká-
Hodruša-Malužiná-Kráľova lehota. Mmmm fajnota. Len oštara bolo ísť ten dlhý asfaltový nástup na 2,35 drapákoch.
24.08.2007 - 09:45:32
00
Vlani som bol celkom hustú trasu: Kráľova lehota-Svarín-Čier.Váh-Ipoltica-
Ráztoka-horáreň Ráztoky vpravo-Sedlo pod Veľkým bokom-Zadná široká-
Hodruša-Malužiná-Kráľova lehota. Mmmm fajnota. Len oštara bolo ísť ten dlhý asfaltový nástup na 2,35 drapákoch.


0. to isté, ale zo sedla pod veľkým bokom na Veľký bok(tlačenica) - po žltej sedlo Nemecká - Svarín (hard) to som bol ešte mladý a sprostý, ale krásne výhľady

ešte pridám moje lipt. výlety.
1. z troch studničiek sa dá odbočiť dolu do hory a po chvíli lesa ideš po krásnom lúčnom "asfaltovom" hrebeni dole kopcom až k družstvu vo Východnej

2. Podbanské červená smer ústie žiarskej doliny Asi kilák pred žiarskou, keď minieš hotel baranec odbočka doľava a krásny lúčno-hrebeňový nenáročný zjazd do veternej poruby.
Šiel som to kolo cesty zo st. smokovca. po ceste len v.hágy-št.pleso. Odtiaľ kolo jamského na podbanské. Teraz môže byť úsek št.pleso-tri studničky problém qoli polomu. (pozn.:pred mesiacom som xcel ísť zo št. plesa po zelenej ponad cestu na 3 studničky. Kedysi fasa. Teraz som to vzdal po kilometri a šiel na asfalt)

3. Iľanovská dolina-sedlo pod kúpeľom-trochu tlačenia po zelenej po hrebeni(málinko) - traverzový krásny zjazdík po zelenej nad vleky v jáne. finále po zjazdovke. whaw

4. XC važec na úplný koniec dediny v smere na východnú. prebrodiť biely váh (na boso :) ) hneď doľava pár metrov, serpentínka vpravo a valíš ponad žel. trať až do kráľovej lehoty. veľmi pekné. nenáročné. napriek prítomnosti železnice pod tebou, je celkový pocit osamelosti v prírode vynikajúci

5. východná žel. stanica - horná nádrž čierny váh

6. Kr. lehota - čierny váh - ďalej smer na tepličku. Pri horárni odbočka doľava - zelená do važca - tiež fajne v poho.
(pozn. ešte aj pri dolnej nádrži je odbočka modrá do východnej. Išiel som to, ale neodporúčam. Vrch sa tlačí. cca10 - 15 min. ak nevadí, tiež fajne)
24.08.2007 - 12:04:37
00
kedze bol dnes netradicne teply augustovy den dal som si miesto turistiky opaet trochu asfaltu okolo Liptova (pozrel som si aj tu spust pri stupani na Certovicu po vcerajsej divokej burke)
cca 110 km Liptovska Kokava - Dovalovo - Lipt.Hradok - Červeny Kut - Certovica (otoc) - Cerveny Kut - Lipt.Hradok - Okolicne - Ziar - Ziarska Chata (otoc) - Okolicne - Lipt.Hradok - Dovalovo - Lipt.Kokava
tu asfaltku na Ziar.chatu by bolo vhodne z nejakych eurofondov opravit, na cestak dost nebezpecne a tvrde :(

www.rbr69.szm.sk
24.08.2007 - 19:21:49
00
kedze bol dnes netradicne teply augustovy den dal som si miesto turistiky opaet trochu asfaltu okolo Liptova (pozrel som si aj tu spust pri stupani na Certovicu po vcerajsej divokej burke)
cca 110 km Liptovska Kokava - Dovalovo - Lipt.Hradok - Červeny Kut - Certovica (otoc) - Cerveny Kut - Lipt.Hradok - Okolicne - Ziar - Ziarska Chata (otoc) - Okolicne - Lipt.Hradok - Dovalovo - Lipt.Kokava
tu asfaltku na Ziar.chatu by bolo vhodne z nejakych eurofondov opravit, na cestak dost nebezpecne a tvrde :(

www.rbr69.szm.sk


veď tam bolo už všetko vyvalené. Kde je zase polom?
24.08.2007 - 19:38:11
00
keyboard_arrow_up