Kto ma prednosť ke´d ideš po singli dole kopcom a oproti ti ide cyklista?
Lebo videl som na zavesených videách na internete a ten čo išiel oproti hore kopcom pušťal tých čo išli dole kopcom. Sa mi to zdá byť blbé proti logike čí? :(
06.10.2014 - 12:45:22
00
záleží určite od sklonu a terénu, ja sa uhýnam, resp si vynucujem priestor podľa toho kto sa viac trápi koho viac síl či pozornosti stojí jeho smer :) ako vo všetkom by tu mal byť cit a zmysel pre mieru
06.10.2014 - 12:53:49
00
pozerám to tvoje tak sa cítim ako lto :)

:^) :^) :^)
06.10.2014 - 12:54:47
00
No logicky by to malo byť takisto, ako s autami. Pri jazde na serpentínach predsa nebudem púšťať oproti idúce vozidlo, keď ja idem hore (v snehu už duplom nie)... takže aj na biku by to tak mohlo byť.
No zo skúsenosti viem, že na singloch je to väčšinou tak, že kto sa uhne prvý púšťa toho druhého :D
Už sa mi veľakrát stalo, že som videl že ten idúci dole kopcom nespomaľuje ani nič, tak som zosadol a pustil...
06.10.2014 - 12:55:28
00
Kto ma prednosť ke´d ideš po singli dole kopcom a oproti ti ide cyklista?
Lebo videl som na zavesených videách na internete a ten čo išiel oproti hore kopcom pušťal tých čo išli dole kopcom. Sa mi to zdá byť blbé proti logike čí? :(

Ako pise lapaloma, zalezi na situacii, v kazdom pripade ale treba si vzdy uvedomit jednu vec, ze ten co ide do kopca 8km/h za pol sekundy prejde cca 1m, kdezto ten, co ide dole 35km/h, prejde skoro 5m. Takze ak je to niekde, kde nie je vidno zdaleka, tak ten co ide rychlejsie s tym musi pocitat, ze pomaly horekopcom jazdec ani nemoze uhnut.
06.10.2014 - 12:57:51
01
Kto ma prednosť ke´d ideš po singli dole kopcom a oproti ti ide cyklista?
Lebo videl som na zavesených videách na internete a ten čo išiel oproti hore kopcom pušťal tých čo išli dole kopcom. Sa mi to zdá byť blbé proti logike čí? :(


Preco to je proti logike???

Ja to vidim tak, ze ked sa na mna ruti nejaky cyklista z kopca, tak mu predsa uhnem..lebo pud sebazachovy...Podla mna pud je viac ako logika....Jedine keby som sa mylil. Osobne nemam problem s uhynanim sa rychlejsim cyklistom. Ja sa uhybam ci idem hore, dole, stredom, spodom, zlava, sprava....Pre mna je celkom dolezite dojst dom nerozbity. Raz som dosiel rozbity a nepacil sa mi pohlad mojej manzelky..Odvtedy sa snazim, aby sa to nezopakovalo.
06.10.2014 - 13:03:43
02
Ja to vidim tak, ze ked sa na mna ruti nejaky cyklista z kopca, tak mu predsa uhnem..lebo pud sebazachovy...

Keď sa na to pozrieš z tejto strany, tak sa niet čo čudovať "zapratávačovi"
Uhnúť by mal ten čo sa "rúti" smerom dole.
06.10.2014 - 13:07:16
02
Keď sa na to pozrieš z tejto strany, tak sa niet čo čudovať "zapratávačovi"
Uhnúť by mal ten čo sa "rúti" smerom dole.


No..a ked sa neuhne??..Potom so zlomenou nohou, rukou...atd. sa mu budem snazit dobuducna dohovorit "no no no..uz to nikdy neurob"....Dakujem..neprosim...Prevencia je najlepsi liek...Strasne nerad vychovavam inych..lebo mam pocit, ze nemam na to kompetencie....a ani chut...Som vseobecne za zdravy usudok a rozum.

Milsu....Pls..ako moje zmyslanie suvisi so zapratavacom??..Myslis, ze na stare kolena, sa stanem zapratavacom??..Hmmm
06.10.2014 - 13:12:52
00
Davam za pravdu Johnymu. Ak idem hore kopcom, logicky som pomalsi a uhynam rychlejsim, predsalen nech si to uziju naplno. Ak letim dole, ocakavam to iste od ostatnych.. Samozrejme nejazdim bezohladne ako blazon a do neprehladnych zataciek pribrzdim.
06.10.2014 - 13:21:32
03
Ja by som len dodal, že keď vidím, že oproti (či už nadol alebo nahor) mi ide neskúsený cyklista, dieťa, žena, tak púšťam. Inak podľa situácie a myslím, že každé míňanie iných posudzuje normálny človek individuálne. Zhrnutie: radšej uhnem ja, lebo viem, že "to zvládnem".
06.10.2014 - 13:26:20
08
Najradsej mam borcov, co to na obojsmernych singloch bombuju do zakrut, kde nemaju sancu vidiet. Zazil som par krat napr. na 5bojarskom, ci Cerovke. Kebyze idem rovnakym stylom, skoncilo by to nedobre. Pripadne staci psickar s behajucimi hafanmi, ako je to na 5bojarkskej bezne... Lepsie podobnymi frekventovanymi usekmi jazdit v nejakych obskurenejsich casoch, kedy tam nikoho niet. :)
06.10.2014 - 13:39:55
03
Je celkom zvlastne ze (podla toho co citam - aj od skusenejsich tu) akoby nebolo nejake nepisane pravidlo na singlacoch ako napr. na serpentinoch. Zvlastne. Vzdy som si myslel - tiez zo skusenosti na serpentinoch - ze nepisane pravidlo jasne hovori, ze uhnut sa ma ten co ide dole. Kedze technicky je to ovela menej narocne. To co pise johnny je sice pravda, ja ked mozno zdaleka vidim cyklistu, poznam miesto a viem ze v pohode uhnem, neidem na cas, tak rychlo prec z cesty... ale to LEN preto, lebo na to mam cas, a nechcem mu kazit zazitok. Ale ze by toto bolo normalne? tak to v ziadnom pripade. Potom tu mame expretov ako delarosa - keby si ma stretol na singlaci a uvidim ako ma ignorujes pricom si ma uz 200metrov videl, mozes byt isty ze ti v ceste necham bike a este ti aj vysvetlim co je to arogancia...
06.10.2014 - 14:06:36
02
lovi92, hlavne sa nadychni a ukludni a skus si este raz precitat moj prispevok. Neviem, co ta tak poburilo, ze som pre teba expert. Napisal som jasne ze nejazdim bezohladne a vzdy pribrzdim. A nepreletim okolo teba na singly 40tkou.
06.10.2014 - 14:22:58
00
Prepac, mam vsak velmi zle skusenosti, a myslim si ze uz je davno zle ked rychlejsi jazdec dole co i len minimalne rata s tym ze mu ten co slape uhne... Lebo je to proste nebezpecne. Akonahle uvidim niekoho slapat hore, ratam s tym ze treba spomalit na rychlost kde dokazem vcas reagovat (napr. neskuseny jazdec, pokusi sa mi uhnut v dobrej vole, strati rovhovahu a uz ho mam pod kolesami) ...
06.10.2014 - 14:32:06
04
V pohode Lovi. Zvlast na singletrackoch je to vzdy otazka aktualnej chvile a miesta, ja som tolerantny clovek a nejazdim ako magor, mam doma dve male ratolesti, do lesov sa nechodim zabit. Zatial som vzdy v lese natrafil na normalneho jazdca, s ktorym sme sa pozdravili a bud jeden alebo druhy uhol. Ja len vravim, ze ked idem hore, tak nejak vzdy instinktivne sa snazim ja uhnut, lebo idem pomalsie a ta chvilka mi pomoze nabrat sily a na chvilu si vydychnut.
06.10.2014 - 14:46:02
02
keyboard_arrow_up