Bezkarske okruhy na Babe su prilis kratke na to, aby sa mi tam chcelo kruzit dokola. Da sa ist aj zo Zosky na Babu, ale lepsie vyjazdena stopa byva z Baby na Biely a aj ked je to miestami dost klukate medzi stromami, najvyhodnejsie je ist z Baby do Race. V Cechach maju lepsie tereny na bezky, taka Sumava alebo Jizerky maju idealny teren na bezkovanie, ratrakuju tam 100ky km na bezkovanie. V okoli Bratislavy mame tych 15 km z Baby na Biely.
14.10.2014 - 15:31:05
00
Ono treba trošku brať ohľad aj na to že MK sú a zostanú MK či už polohou alebo rozlohou.
14.10.2014 - 15:52:20
00
Je zvláštne, že v Čechách, Rakúsku, Taliansku atď. sú desiatky kilometrov bežkárskych tratí okolo každej dediny. Chodia tam stovky turistov a točia nemalé peniaze. Ale na Slovensku sa to nedá.... A vymyslíme si na to milión dôvodov...
p. s. tie konské hlavy sú poriadny fail
14.10.2014 - 17:14:11
00
K tej zvážnici na Konských hlavách. 1. nikto nás až do nedávna neupozornil že povrch zvážnice je problémom. Plánujeme jej povrch zrovnať a plánujeme tam vyrobiť aj odrážky aby ďalej neerodovala. 2. Rozhodnutia o tom či sa niečo bude alebo nebude robiť sú v našom združení konsenzuálne - nerozhoduje jednotlivec. Navyše, iniciatíva ktorú tu navrhujeme by mala vytvoriť možnosť na to, aby sa každý projekt zvažoval za účasti čo najväčšieho počtu ľudí z rozličných záujmových skupín. Ak takú platformu (web/email fórum) nebudeme mať, tak je v podstate zaručené, že niekto niekoho vždy "prekvapí", pretože svet sa mení a s ním aj zvyky a očakávania ľudí. Pred 20 rokmi napríklad v Karpatoch nebolo zďaleka toľko cyklistov ako teraz a aj bežecké lyžovanie je stále populárnejšie.
14.10.2014 - 17:19:06
00
Dnes som z tých Konských hláv schádzal na Babu a veru, radšej som na jednom mieste išiel kúsok peši.

Nuž, stalo sa, hádam si už z toho ľudia vezmú poučenie. Ale myšlienka koordinácie nie je zlá, aj keď pri tom možno občas budú lietať iskry, nakoniec to môže byť užitočné.
14.10.2014 - 17:26:25
01
javorie Slovami majora Terazkyho: Co si predstavujete pod pojmom donedavna? Pretoze ta cesta brutalne eroduje od momentu ked odtial odisiel bager. A vysledok bol jasny kazdemu kto este na jar videl v akom je to stave. Ak maju byt vsetky zasahy vasho zdruzenia podobne odborne a citlive, tak to dakujem pekne.
14.10.2014 - 18:41:00
00
tie Konske hlavy by som uz dalej radsej "nezlepsoval", lebo to bude este horsie. Naposledy ked tadial presiel buldozer, tak tu podu tak rozoral, ze v kombinacii s vtedajsim vlhkom sa tadial nedalo prejst ani nadol - hned som mal 5 kil bahna na oboch kolesach.
Skor by to chcelo najst konecne nejaku obchadzku vhodnu pre kazdeho bikera.
14.10.2014 - 18:58:53
00
Plánujeme jej povrch zrovnať a plánujeme tam vyrobiť aj odrážky aby ďalej neerodovala.


Cokolvek, len toto nie, preco nedodrbavate lesy tam v okoli Pliesoviec a Zvolena ?
100 x lepsie by to bolo, keby tie KH zostali v povodnom stave hore sa dali ist aj tak a dole na bezkach to bola samovrazda aj vtedy aj teraz, naozaj nechapem vyznam, zamer alebo o co islo vlastne, ale myslim, ze uz stacilo. S tym rozdielom, ze teraz sa to neda ani na biku poriadne .. Mal by si sa zamysliet nad tym, co tu je napisane MK boli, su a aj budu iba MK su v oblasti, kde sa vacsinu roka bikuje, tak ano treba tu ***** vsetko, aby sa tu nedalo ani bezkovat ani bikovat, len tak dalej ..

Obchadzka tam je .. na bezky aj pre menej zdatnych na biku uplne idealna, staci ju len trochu upravit.
14.10.2014 - 20:09:50
00
.....preco nedodrbavate lesy tam v okoli Pliesoviec a Zvolena ?
....

no asi za tou iniciativou stoja hlavne bezkari z okolia Karpat
https://www.nabezky.sk/node/1185
14.10.2014 - 20:18:59
00
ako citam, tak tam vidim iba chore zmyslaniee jedneho jedinca .. ved ked cce niekto bezkovat nech sa odprace 100 km do AT na Panoramaloipe a tam ma tras kolko chce, Skalka ..
14.10.2014 - 20:30:55
00
Návrhy ako (ne)zlepšovať stav na zvážnici z Konských hláv sú zaujímavé, ale toto je nesprávne fórum na túto diskusiu. Buď založte nové diskusné vlákno tu na mtbiker, alebo sa o tom môžme baviť na portáli nabezky. Tam pokojne vysvetlíme dôvody prečo sme ku kroku pristúpili a čo mu predchádzalo. Toto diskusné vlákno je o tom, ako koordinovať aktivity jednotlivých záujmových skupín v južnej časti Malých Karpát tak, aby boli v súlade so želaniami väčšiny jej návštevníkov. Ešte raz pripomeniem, že ak by existoval spôsob vzájomného informovania sa o zámeroch a mechanizmus na budovanie konsenzu, nemuselo by dôjsť k úprave zvážnice vôbec, alebo by bola urobená inak, pretože cyklisti, turisti, bežci, bežkári, poľovníci, lesníci a iné skupiny by mali možnosť vyjadriť svoj názor.
14.10.2014 - 20:59:52
00
osobne sa ma to vlastne vôbec netýka...ale podľa môjho skromného názoru, by sa pri akejkoľvek úprave "rekreačnej" oblasti nemala a nesmela používať žiadna ťažká technika, ak ovšem nechceme nenápadne potichučky vybudovať "skoro pretekársky" bežecký štadión na hrebeni ...
(najprv bager, potom osvetlenie, potom zasnežovanie a potom zistíme, že je to veľmi nízko tak navrhneme napríklad umelé chladenie ,... :-) a aha ho, akú máme krásnu prírodu)
14.10.2014 - 21:20:16
00
bezky a biky sa ani mna v tomto velmi netykaju, ale na peso zvyknem chodit. a co ma stve je ze niekto si po turistickom chodniku spravi stopu a potom pinda ze mu tade idu ludia napeso. takze ak to ma byt na tento styl tak so ziadnymi bezkami nesuhlasim
14.10.2014 - 23:11:23
00
Návrhy ako (ne)zlepšovať stav na zvážnici z Konských hláv sú zaujímavé, ale toto je nesprávne fórum na túto diskusiu. Buď založte nové diskusné vlákno tu na mtbiker, alebo sa o tom môžme baviť na portáli nabezky. Tam pokojne vysvetlíme dôvody prečo sme ku kroku pristúpili a čo mu predchádzalo. Toto diskusné vlákno je o tom, ako koordinovať aktivity jednotlivých záujmových skupín v južnej časti Malých Karpát tak, aby boli v súlade so želaniami väčšiny jej návštevníkov. Ešte raz pripomeniem, že ak by existoval spôsob vzájomného informovania sa o zámeroch a mechanizmus na budovanie konsenzu, nemuselo by dôjsť k úprave zvážnice vôbec, alebo by bola urobená inak, pretože cyklisti, turisti, bežci, bežkári, poľovníci, lesníci a iné skupiny by mali možnosť vyjadriť svoj názor.



Inak povedane .. je aj tak uplne jedno, co sa tu popise, aj tak sa to spravi, tak, aby to vyhovovalo par ludom. Ked uz si s tym zacal, tak je prave toto diskusne forum, kde to mozes objasnit.
15.10.2014 - 08:30:52
00
Je zvláštne, že v Čechách, Rakúsku, Taliansku atď. sú desiatky kilometrov bežkárskych tratí okolo každej dediny. Chodia tam stovky turistov a točia nemalé peniaze. Ale na Slovensku sa to nedá.... A vymyslíme si na to milión dôvodov...
p. s. tie konské hlavy sú poriadny fail


kolko z nich je vo vyske 500 metrov nad morom ???
15.10.2014 - 08:53:08
00
keyboard_arrow_up