Plánujete niekto jarné sústredenie na Mallorke alebo v Toskánsku? Zatiaľ som ešte nikdy nebol, na jar chcem ísť určite niekam aspoň na týždeň. Láka ma to práve do Toskánska.
12.10.2014 - 10:43:28
00
http://www.sporttour.sk/
12.10.2014 - 16:54:02
01
Začni Chorvátskom... Je to bližšie a aj lacnejšie. Ja som Chorvátskom (Dalmácia) začal a chodím tam koncom marca - začiatkom apríla už 12 rokov. Hoci v poslednej dobe ma láka aj to Toskánsko. Mallorcu predražuje doprava (resp. požičanie) bicykla.
12.10.2014 - 20:57:46
00
Ďakujem.
Ktoré sú také dobré cyklistické destinácie v Chorvátsku? Kam zvykneš chodiť ty? Aké sú tam cesty, šoféri, podmienky na tréning?
12.10.2014 - 22:51:10
00
Podľa toho, koľko máš predtým najazdené a čo preferuješ...
Pod Makarskou (Podgora, Tučepi) - kopcovité, slabší výber trás, furt sa jazdí to isté
Nad Makarskou - Baška Voda - skús už doporučený Sporttour ak bude rovnaký hotel ako tento rok (Horizon v Baška Vode). Dobrý hotel, na začiatok sezóny dobré ceny, krytý bazénik + wellness v cene, polpenzia formou "zožer čo vidíš a koľko vládzeš"... Každý výjazd začína stúpaním po magistrále do Brely, potom sú už prázdne vedľajšie cesty.
Nad Splitom - Trogir (Donji Seget), po pár km stúpania je množstvo vedľajších ciest
Vodice - Tisno - asi mne najviac vyhovujúca destinácia, množstvo vedľajších ciest, od mora také mierne stúpania, kopce začínajú po 25-30 km
Novi Vinodolski - Crikvenica - aj rovinatejšie, aj kopce

Tento rok som bol po cca 10 rokoch aj v lete, aj s bicyklom. Na Istrii. Možno najvhodnejšie miesto na jarné jazdenie, rovinatejšia, avšak Istria je drahšia ako zvyšok Chorvátska a aj chladnejšia, vraj na jar aj mokrejšia. Kontinentálne teamy jazdia na Istriu už od februára, takže šoféri sú na balíky cyklistov zvyknutí.

Cesty sú kvalitnejšie ako u nás, a to aj vedľajšie. Na Jadranskej magistrále je dosť hustá premávka, avšak vo väčšine lokalít je hodne "okresiek". Niektoré sú trochu hrboľaté, niektoré popraskané, ale keďže nemajú tuhé mokré zimy, tak nie sú tak deravé a poplátané ako u nás. Na tých okreskách jazdia autá väčšinou ráno (domáci idú do roboty) a podvečer (domáci idú z roboty). Cez deň, najmä pracovný, jazdí po nich minimum áut. Najviac ich je na magistrále a na cestách spájajúcich magistrálu (veľké mestá) s dialnicou.

Šoféri sú ako všade - aj normálni (väčšina), nájdu sa aj blbci.

Podmienky na jazdenie na jar sú väčšinou lepšie ako u nás. Zažil som v marci na Brele (cca 350 m nad morom) sneh - ale len 1 deň, poobede už bol roztopený. Podľa informácií z domu vtedy bola na našich cestách riadna kalamita, v Žiline padlo do 30 cm snehu. V Crikvenici som zažil jugo, fučák že prázdne kamióny a autobusy mali zakázané jazdiť a mysleli sme, že nám odfúkne bungalovy. To boli extrémy. Zvyčajne za týždeň pobytu jeden deň sprchne, avšak boli pobyty úplne suché. Väčšinou sa však jazdí krátke-krátke. V apríli som už videl triatlonistov, čo v plavkách (nie v neoprénoch) vliezli do vody a zaplávali si... Mne stačilo ísť do vody po kolená, odhadoval som, že voda má 10 stupňov, mala však vraj až 18.
14.10.2014 - 00:53:32
06
Ďakujem, presne niečo takéto som čakal. Veľmi si mi pomohol..
14.10.2014 - 21:18:07
00
a boli ste uz niekto cez tu sportour?..vdaka
16.10.2014 - 15:06:47
00
Samozrejme tento rok. Bolo velmi dobre počasie, jedlo do prasknutia :) proste fajn. Treba skúsiť neoľutuješ za tu cenu. Samozrejme cestu tam aj s5 si platíš sám. Mňa vyšla cesta so všetkým (2 bikeri + 2 biky) mýto, známka Maďarsko, nafta na 215€ spolu. Takže na 1 osobu 107€. Cesta BA-BV-BA = 1840km.
16.10.2014 - 19:21:38
00
a tento rok bol aj ten autobus, alebo kazdy mal individualnu dopravu?..kolko vas chodilo jazdit, resp ake skupinky..ja som bol tento rok na ostrove ciovo, oproti letisku v kastele a cesta tiez vysla cca tak co sa tyka financii
16.10.2014 - 20:14:53
00
boli dva mikrobusy po 8/9 miest, ale pred rokom bol autobus so 40 ludmi...zalezi od poctu ludi, kolko sa prihlasi na dopravu autobusom...bolo nas tam okolo 150, takze sa nemusis bat, ze si nikoho nenajdes do skupinky podla toho, akym tempom a aku dlzku chces ist
16.10.2014 - 20:59:27
01
chystate sa niekto na jar do tej Basky..mna to dost zaujalo a rozmyslam nad tym
18.10.2014 - 19:38:33
00
tu je link na Basku na FB, kde vidis cast ludi, co sa predbezne chysta
https://www.facebook.com/events/1493718187556714/?ref_dashboard_filter=upcoming
18.10.2014 - 20:15:26
01
tak som sa rozhodol, ze buduci rok to vyskusam, v robote tiez nebude problem..:)
07.11.2014 - 19:15:33
01
Ja idem tiež + 1 kus
11.11.2014 - 16:16:33
01
Ahoj, mám otázky na ten jarný zájazd do Bašky Vody s cestovkou Sporttour. Pravidelní účastníci isto odpíšu. Takže:

1) Odjazd autobusov býva z Bratislavy a časovo kedy? Piatok večer / sobota ráno / iný čas ?
2) Ako treba mať pripravený bicykel na prepravu (stupeň rozmontovania -nejaká krabica, alebo stačí len dať kolesá zvlášť)?
3) Je to aj pre hobíkov s horákmi, ktorí neplánujú nijak veľké objemy km, skôr také ľahké jarné pojazdy typu Omiš, Makarska, Igrane a podobne (dajme tomu do 70 km na jeden deň) + nejaký wellness v hoteli? Aby sme tam prípadne s tými našimi MTB neboli za príliš veľkých exotov popri žiletkárom :)

Díky za odpovede :)
07.01.2015 - 09:09:57
00
keyboard_arrow_up