cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
ja som chcel zarucenu radu ako dokazat zaostrit na seba aby ta foto bola naozaj ostra ked je fotak mimo dosahu mojich ruk... :)

misopetrovic: Však som napísal, to je ten prípad, kedy by som možno prepol na klasiku. Alebo ani to nie, asi by som nastavil clonu pre vyššiu DoF, aby som svoj ksicht nemusel umiestniť tak presne, zaostril teda vopred a potom cvakol. No a možno by bolo treba spraviť tých fotiek viac. Ešte otázky? ;)
22.10.2014 - 21:25:53
00
to s clonou som uz komentoval ked to marinada spomenul..nabuduce na to nesmiem zabudnut :) ale vravim nerad si robim seba fotky..takze nejako moc mi to nevadi..na profilovku mi ta fotka staci....

seba sa...ma moc nebavi fotit..takze babrat sa s tym az tak moc sa mi nechce nikdy :D
22.10.2014 - 22:22:50
00
Prosim vas, (viem ze tych skusenejsich to bude asi otravovat) ale chcem sa vas spytat na nazor na tento fotak - SONY Alpha SLT-A58K + 18-55mm II
Recenzie som precital ale kedze sa zrkadlam nejak nerozumiem tak mi to moc nedalo. Alternativa je Nikon D5100 (D3200 ? ) ale na tom Sony ma oslovila cena a celkom priaznive recenzie. Odradza ma ze pisu ze sa nedaju vyuzit polarizacne filtre, a plastovy bajonet, trocha ma odradza aj mensia dostupnost objektivov ( hlavne ten nikon by som chcel s objektivom 18-105)
Fotak chcem na turistiku a sem tam na bike
Dakujem pekne za pripadne recenzie


Dostupnost objektivov je najvacsia slabina Sony. Senzory maju super (pouziva ich aj Nikon), rovnako na rozdiel od Canonu a Nikonu nezaspali v 90tych rokoch a uvadzaju "revolucne" tela (a7*), ale bohuzial nie je na tie tela poriadne co namontovat. Pokial nechces kupovat fullframe, na zrkadlovku (resp nieco s telom ako zrkadlovka) by som sa v dnesnej dobe uz vykaslal. Bud by som isiel do nejakeho Nexu, alebo do nejakeho OM-D od Olympusu. Na turistiku sa zrkadlovka absolutne nehodi! Tam ti staci velky senzor, telo velke nepotrebujes a skor ti bude prekazat.
A pokial nechces zrovna fotit portrety a rozostrovat vsetko co sa da, na turistiku je uplne idealny kompakt Sony RX100 s 1" senzorom.
22.10.2014 - 22:56:35
00
za babku :D aj ked foti to urcite dobre
22.10.2014 - 23:01:09
00
Tak prve 2 generacie RX100 sa daku kupit lacnejsie, a stale su to vyborne fotaky. RX100 v1 sa predava za 4 stovky, druha generacia od 530.
22.10.2014 - 23:12:06
00
za tu cenu ale uz mas zrkadlovku....dokonca v akcii aj s dvoma objektivmi...a tym padom plno moznosti menit objektivy casom..atd...
22.10.2014 - 23:29:55
00
Zrkadlovka ale nie je univerzalny fotak. Na turistiku a bicykel je vyslovene nevhodna, a prave taketo vyuzitie dotycny spominal.
RX100 je kompakt ktory moze mat clovek so sebou stale, ma podstatne lepsie vystupy ako ostatne kompakty s porovnatelnymi rozmermi a preto je tak popularny.
Ale ani narocnejsiemu by som v dnesnej dobe zrkadlovku neodporucal. Je to prezitok ktory tu uz o 10 rokov nebude. Radsej nejaky m43 alebo aps-c mirrorless.

toto video treba brat so stipkou soli, ale v niektorych veciach ma pravdu:
http://youtu.be/7wM_5nROeaw
23.10.2014 - 00:16:31
01
Phil ma pravdu, zrkadlovka nie je moc vhodna na turistiku a bajk. je tazka a neohrabana...aj ked foti dobre, ked ale neberiem tie najlacnejsie zrkadlovky,lebo verim ze toto Sony foti lepsie, popripage Canon G-ckova rada tiez
23.10.2014 - 09:49:17
00
Tak a teraz velmi jednoducho vyvratim vase tvrdenie.....eos 100d nieje o moc vacsi a hmotnostou je tiez brutalne lahky :) ale mas stale moznost menit objektivy....

Niekde som cital prave porovnanie csc / velke zrkadlovky/ eos 100d....vysiel z toho ko najlacnejsia moznost ak clovek ma velku zrkadlovku....kedze staci dokupit len to malicke telo a objektivy uz mas....

Csc boli hmotnostou rovnake....cenovo ale drahsie....

A dokonca lacnejsie vysla kupit eos 100D s objektivom...ako csc v porovnatelnej obrazovej kvalite...a hmotnost rovnaka :) rozdiel len par gramov :)

Hlavna vyhoda je to zr na csc potrebujes specilne objektivy....zatial co ak sa tu casom rozhodnes dokupit vacsie telo....vsetko ostatne budes mat kompatibilne....
23.10.2014 - 10:25:10
00
Diky za komenty, chapem ze niektory ma tlacia do lepsieho kompaktu. Momentalne mam Nikon Coolpix L810. No uz mi nestaci. Chcel by som sa trosku viac pohrat s expoziciou a pod. Nechystám sa fotit nejak profi, tak to telo a objektiv uz nejak snad odnesem. Mna hlavne zaujímal nazor na to Sony. Neberte to ze si nedam poradit no mam uz nejake svoje. predstavy a tie lepsie kompakty som este nestihol omrknut. A zaujal má nazor preco by mali byt zrkadlovky prezitok? Este raz dik za komenty
23.10.2014 - 10:32:34
00
Fakt celkom mala je ta 100D.

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-100D-vs-Sony-NEX-5R

Odvazil som moj Nex5R a so setakom vazi 484g.
23.10.2014 - 10:35:00
00
Kua co ste mi to spravili chlapi :D Stiahol som par raw fotiek zo Sony RX100 a mam chut predat celu svoju vybavu Sony :D
23.10.2014 - 10:56:45
00
Zrkadlovky su prezitok preto, lebo zrkadlo (a cela mechanika uzavierky) su v dnesnej dobe uz absolutne zbytocne "*****", ktore len zaberaju miesto a nemaju ziaden prinos. Bez zrkadla su mensie nielen tela, ale aj objektivy.
A elektricke hladaciky su dnes na lepsej urovni ako velke opticke hladaciky na profesionalnych full frame fotakoch - su ovela detailnejsie, ostrejsie a daju sa pouzit aj v tme - narozdiel od optickych kde za zhorsenych podmienok mas problem vobec trafit sa s AF bodom na cielovy objekt.
O kvalite optickych hladacikov na spotrebitelskych minizrkadlovkach ani nehovorim.

..a to hovorim ako majitel zrkadlovky (D7000)
23.10.2014 - 11:14:04
01
Kua co ste mi to spravili chlapi :D Stiahol som par raw fotiek zo Sony RX100 a mam chut predat celu svoju vybavu Sony :D


no zase ten NEX strci RX100 hocikedy do vrecka co sa tyka kvality ak tam mas dobry objektiv.. RX100 je vynimocny v tom, ze je absolutne malicky - zmesti sa do vrecka nohavic a pritom ma vyborny 1" senzor a v najnovsej generacii este aj svetelny f1.8-2.8 objektiv a elektricky hladacik. Nic lepsie na "outdoor" aktivity jednoducho nie je na trhu. Aj preto ta cena :(
23.10.2014 - 11:23:36
00
no neviem, este som sa nejako nestretol s nazorom, ze elektr hladacik je lepsi ako klasicky hranol .. prave naopak, tieto hladaciky nedosahuju este kvalitu klasickeho hranola .. co sa tyka sony rx100 , ked pozeram fotky, co z toho lezu, tak som stale nadseny, co ten 1 palcovy cip dokaze .. je to proste pecka ..
23.10.2014 - 11:36:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up