cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
ak mozem k tomu logu tak od srdca, vyser sa na logo...aspon na teraz. nauc sa poriadne fotit (to nie v zlom) nauc sa poriadne robit vo PS a ked budes mat pocit ze si dobry fotograf tak si tam mozes dat logo, ako znacku kvality. pozri sem https://500px.com/popular Tam su fotky povacsinou, ze sanka dole a vsimni si ze mozno jedna z desat ma nejake logo, alebo podpis ;)
26.10.2014 - 17:12:52
03
lenze aj na tom logu sa ucim robit v PS :D :) a je zatial len ta tejto fotke :) kedze som sa cely den babral s logom a touto fotkou..a skusal co vsetko sa s tym da porobit :)
26.10.2014 - 17:53:00
00
Ja som dnes vytiahol môj najvyšší statív :lol:

Prílohy:

STJ_9719.jpg
STJ_9719.jpg 1.67 MiB thumb_up0thumb_down

26.10.2014 - 19:41:34
015
omfg, preco kazdy kto kupi prvykrat zrkadlo ma po mesiaci potrebu pridavat si nejake "photography" logo ?
Michal - to "photography" ma znamenat to, ze dotycny poskytuje profesionalne foto sluzby. Ked si to tam da niekto kto este nevie fotit, je to maximalne trapne, detinske.
Dalsi pomyleny evolucny krok fotografa je drbat vsade photoshop. Cim viac uprav, tym lepsie - nevadi ze z fotky je gycovy nezmysel. Do tretice este pridat HDR a hotovo.
enticingthelight.com

aby som pridal aj "konstruktivnu" kritiku - nasviet ho nabuduce tak, aby nemal pod bradou ten strasny tien a aby cast tvare mal v tieni - pozri si nejake zauzivane postupy nasvietenia:

http://digital-photography-school.com/6-portrait-lighting-patterns-every-photographer-should-know/
26.10.2014 - 21:59:59
07
omfg, preco kazdy kto kupi prvykrat zrkadlo ma po mesiaci potrebu pridavat si nejake "photography" logo ?
Michal - to "photography" ma znamenat to, ze dotycny poskytuje profesionalne foto sluzby. Ked si to tam da niekto kto este nevie fotit, je to maximalne trapne, detinske.
Dalsi pomyleny evolucny krok fotografa je drbat vsade photoshop. Cim viac uprav, tym lepsie - nevadi ze z fotky je gycovy nezmysel. Do tretice este pridat HDR a hotovo.


aby som pridal aj "konstruktivnu" kritiku - nasviet ho nabuduce tak, aby nemal pod bradou ten strasny tien a aby cast tvare mal v tieni - pozri si nejake zauzivane postupy nasvietenia:

http://digital-photography-school.com/6-portrait-lighting-patterns-every-photographer-should-know/


kebyze mam potrebu drbat to logo vsade tak je asi na kazdej mojej fotke...na mojej stranke na fb prevazna vacsina fotiek nema ziadne logo ;)

tak sa pekne krasne ukludni.... ;)

na tvoreni toho loga som sa zase raz priucil nieco nove co som nevedel..a ovladam par funkcii ktore som doterz v PS nepoznal.... takze pre mna je to len posun do predu :) a ked uz som to logo vytvoril tak ano drbol som ho na fotku lebo len tak zistis ci to vyzera dobre... a ci sa to tam hodi... :)

to photography vobec nemusi znamenat ze doticny poskytuje profesionalne sluzby :) trapne to nieje a detinske tiez nie....je to len slovo...a btw tebe moze byt naozaj ukradnute co kde kto ma napisane... -_-

ja sa nesnazim vsade trepat PS....ale rad sa ucim nove veci ktore sa v nom daju robit.... :)

a HDR netrepem nikam :)

HDR fotku som este nerobil ani jednu.... :)

Uz by si konecne mohol pridat nejaku svoju fotku....lebo zatial su tu od teba len same keci ale fotka ziadna.....
26.10.2014 - 22:44:27
00
ja nemam potrebu nikomu nic dokazovat. A niesom jediny kto ti to logo a upravy okomentoval, tak sa skus najst na tom grafe.

zmyslom "photography" je to co som napisal - ked chces prirovnanie, je to ako ked si 250 kilovy clovek kupi prvy bicykel, a k nemu si da usit hned dres "Jožko RACING". Potom povie ze to vobec nemusi znamenat ze on (Jožko) je zavodnik ;)
26.10.2014 - 23:06:41
02

trapne to nieje a detinske tiez nie....je to len slovo...a btw tebe moze byt naozaj ukradnute co kde kto ma napisane... -_-



Ale je, len z okolia ( a to byvam na dedine ) poznam xy dievcat ( chlapcov menej ) co studuju/studovali propagacnu, pokupili zrkadlovky, spravili logo ze blanka pretrhnuta photography a davaju to vsade, proste gič, nic nove, len opakovanie sa. To photography v ludoch evokuje ze dotycny je minimalne sikovny a skuseny fotograf, ak nie profik. Ked uz tak si aspon vymysli nieco originalne, len nie photography ;)
26.10.2014 - 23:54:20
01
Ale je, len z okolia ( a to byvam na dedine ) poznam xy dievcat ( chlapcov menej ) co studuju/studovali propagacnu, pokupili zrkadlovky, spravili logo ze blanka pretrhnuta photography a davaju to vsade, proste gič, nic nove, len opakovanie sa. To photography v ludoch evokuje ze dotycny je minimalne sikovny a skuseny fotograf, ak nie profik. Ked uz tak si aspon vymysli nieco originalne, len nie photography ;)


hadam je moja vec ake mam logo...a urcite ho nebudem menit preto ze to niekomu nieje po chuti ...

este raz si obaja precitajte moje prispevky a skuste pochopit ich podstatu...aj to preco som to logo vytvaral...

a PhilJ ty uz sem pridaj nejaku tvoju fotku...
27.10.2014 - 00:02:27
00
zamysli sa na chvilu nad zmyslom tvojho loga - co tym chces povedat ? Joe McNally nema na svojich fotkach ziadne logo/watermark. Myslis ze tie tvoje skor niekto zneuzije na komercne ucely?

Ked uz tam tak strasne chces mat nejake logo, pozri sa ake loga maju profici - elegantne, nerusive, ledva citatelne... Ak chces fotit portrety, prelistuj si blogy Neila van Niekerka, ma tam plno tipov a "navodov"..
27.10.2014 - 00:20:03
00
misopetrovic:

Mňa na tej fotke zaujala jedna vec. Na čo si zaostroval? Ak sa nemýlim portréty sa fotia tak aby boli výrazné oči.
Možno tým zmenšením mi to pripadá trochu neostré. Alebo už takto večer zle vidím. :)

Ak chceš logo, tak najlepšie je len meno, niekde dole.
27.10.2014 - 00:31:57
00
Mne absolutne neprekaza ake mas logo a kam si ho davas, mi je to 5, len som napisal svoj nazor
27.10.2014 - 00:47:56
01
zamysli sa na chvilu nad zmyslom tvojho loga - co tym chces povedat ? Joe McNally nema na svojich fotkach ziadne logo/watermark. Myslis ze tie tvoje skor niekto zneuzije na komercne ucely?

Ked uz tam tak strasne chces mat nejake logo, pozri sa ake loga maju profici - elegantne, nerusive, ledva citatelne... Ak chces fotit portrety, prelistuj si blogy Neila van Niekerka, ma tam plno tipov a "navodov"..


tysi stale nepochopil alebo dokonca asi ani necital co som napisal.. vsakze?

tak este raz pre tvoj spomaleny mozog....logo som vytvaral preto ze s PS sa len ucim robit...a pri jeho vytvarani som sa naucil par novych veci...hotovo bodka...

pochopil si ? alebo stale nie? mne urcite nejde o to ze ci mi niekto ukradne fotku :D :D :D nevie odkial si na taketo nieco dosiel..a prosim ta uz sa tu prestan ohanat fotkami druhych a postni sem aspon jednu tvoju fotku....lebo kecov si vypustil teda hodne..ale nejaku tvoju pracu sme tu este nevideli...

Cykloturista: nie nechcem logo....len som podla navodu vytvaral a ucil sa... :) tot vse :)
ta 50/f1,8 ma v horsom svetle dost problem zaostrit presne...
27.10.2014 - 01:23:59
00
Aparát zvykne pri ostrení otvoriť úplne clonu, tak tvrdenie, že f/1.8 objektív má problém, ma kúštik prekvapuje.
Nižšie rady zrkadloviek sa niekedy správajú tak, že skutočne presne a rýchlo ide iba stredový bod, tak treba skúsiť používať ten (a opäť pripomínam BBF, nech to potom pri zmene kompozície nerozhasíš). A ak to nejde, tak treba začať robiť to, čo mnohí profíci - ostriť ručne.

Mať nejaký decentný watermark nezaškodí. Už som objavil pár svojich fotiek pajcnutých na nete a odfotošopovali ho. Moja právnička tak bude mať ohľadom úmyslov na zneuźitie o niečo ľahšiu úlohu... ;)
27.10.2014 - 06:45:49
00
No neviem ci mas konkretne tento objektiv...ale je vseobecne zname ze sem tam preostruje dalej ako by mal....a spravne zaostri tak na druhy pokus vacsinou....

Nepripominaj mi nieco co nechcem (aspon zatial) :)
27.10.2014 - 07:08:41
00
kedze do fotiek sa rozumiem figu, tak za mna len k tomu logu-otras
radsej ziadne prosim
27.10.2014 - 07:44:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up