Vsak popis aspon ty tu tvoju super presnu metodu, ked si moju si oznacil len ako tak presnu, a kecalek Kice sa nejak odmlcal.
U mna vysledok pohnutia hlavou bola ta uprava :)
27.10.2014 - 16:57:42
00
Takto je to veru jednoduchsie.

Vsetky kotuce mam najviac vydrate uprostred brzdnej plochy (pri hornom aj dolnom okraji je matrosu viacej) takze takym meranim nic nezistim.
+sublerou z Lidla to tak odmerat ani nejde, vyrez je velmi vysoko.
27.10.2014 - 17:10:39
00
ved som ti napisal ze to zmeras aj tym sposobom ako si to vyriesil ty ale mas ju len na to na ostatne ju uz moc nevyuzijes a vladoNm sa ta pytal ci vies ze tym merias kolmo na kontrolu ti to staci. v rychlosti ti napisem uplne jednoduchy postup zoberies napr 2x maticu M8 (alebo ina velkost to sa vacsiou niekomu doma vala pripdne aj cez valceky baterky o velkosti aaa atd...) spojis ich dokopy odmerias sirku matic (ked sa ti nechce ratat posuvne sa da vynulovat) prilozis jednu maticu na jednu stranu kotuca a druhu na druhu stranu kotuca a meras. ja mam kotuce shimano a v pohode ich odmeriam v strede aj tak ako bol obrazok na predoslej strane. ja nehovorim ze si to spravil sprosto len mi je luto toho posuvneho :D
27.10.2014 - 18:05:13
00
Palo_TT to urobil paradne. Co som sa ja natrapil, ked som meral hrubku rafkov a ako su zjazdene. Tie byvaju fajne zjazdene do valova a najtensie su ktovie kde. Cim presnejsie som meral, tym mensie podlozky som mal a samozrejme tym sa mi to viac mrvilo.

To to je jednoznacne paradny tool za 12 EUR. Digitalne to odmeras v desatinach uplne v pohode.
27.10.2014 - 19:12:50
00
a kecalek Kice sa nejak odmlcal.

A ty si čo myslíš, že nemám nič iné na práci, len sa zaoberať tvojim barbarsky zničeným šublerom???

To fakt potrebuješ návod na to, ako obkročiť ten lem aby sa dal kotúč zmerať posuvkou? Ako to robím ja? Mám posuvku, ktorá to obkročí, tak ako to tu niekto už vyfotil. A keby som nemal, tak pozriem v dielni na stôl a vyriešim to tým, čo bude po ruke. Napríklad zobrať kus drôtu a ohnuť do účka, či tvaru lýry. Pri meraní síce treba dve ruky, ale to im pár krát do roka neublíži. :-) No dobre, keby som jednu ruku nemal, tak na disk prilepím dva malé neodymové magnety a meriam s nimi. Mám sadu pinziet rôznych tvarov, aj medzi nimi by som našiel riešenie...

Keď by som chcel sofistikovaný jednoručný merák, podobný tvojmu, tak by som na bok čeľustí pripevnil nástavce. Čo ja viem, napríklad sekunďákom, neodym magnetom, obojstrankou, skrutkou, možno by som spravil pružnú rozpernú vložku z drôtu, z pliešku... Presnosť nie je problém, digitál sa dá nulovať v akejkoľvek polohe.
Je nespočetne riešení takejto blbosti. Neviem ktorú by som vybral. Viem však určite, že ja by som flexkou nedodrbal posuvku
Tu nejde o 12€. Mne by bolo ľúto takto sprasiť aj 3€ merák. :-) Vec princípu a nie peňazí. Úcta k náradiu. Neviem z fotky akú presnosť si dosiahol, ale precíznosť tvojho opracovania nie je z fotky presvedčivá. Tiež si nemyslím, že ostrý hrot je to správne ukončenie čeľusti

Som sa rozpísal. Toľko si ani nezaslúžiš :-)
27.10.2014 - 20:04:48
02
Nabuduce napisem, ze som si kupil specialny tool na meranie kotucov a vsetci budu spokojni :)

Pomeral som doma este moju zbierku starych kotucov a vsetky su zbrzdene vyrazne takto:
)(

Rozdiel medzi stredom a vnutornym/vonkajsim okrajom brzdnej plochy je bezne 0.4mm. Zrejme je to sposobene aj typom brzdy a kotuca, brzdy stvorpiest (BR755 = dlhe a nizsie platnicky) a kotuc SMRT75.
Na Shimano klasikach minuleho desatrocia (BR775 resp. BR800) a kotuci SMRT85 je kotuc skoro ||
Rozdiel len 0.1mm, ale mozno sa to pri vacsom opotrebeni este zmeni.
27.10.2014 - 21:26:31
00
haha
http://www.mtbiker.sk/foto/171732.html
:D
27.10.2014 - 21:38:06
00
Nabuduce napisem, ze som si kupil specialny tool na meranie kotucov a vsetci budu spokojni :)


To potom budeš nielen barbar, ale aj klamár.
28.10.2014 - 05:15:53
01
Vsak popis aspon ty tu tvoju super presnu metodu, ked si moju si oznacil len ako tak presnu, a kecalek Kice sa nejak odmlcal.
U mna vysledok pohnutia hlavou bola ta uprava :)

Cieľom nebolo poučovanie, ale poukázanie na nevhodné meradlo a metodiku (tým som nechcel povedať, že sa posuvným meradlom nemeria hrúbka). Na meranie hrúbky je potrebné, aby meradlo malo plošky a nie hroty. Tým je zabezpečené, že sa meria kolmo na danú plochu a výsledok nebude skreslený. Vhodnejší je v tomto prípade ten mikrometer, ako tu už niekto poukázal.
28.10.2014 - 08:23:31
00
Nielen že je vhodnejší, ale mikrometer je aj presnejší. Niekomu môže spôsobiť problém odčítavanie, pre tých sú digitálne, ale ich cena začína od 50 E.
28.10.2014 - 08:36:46
00
Esteze nikto nevie, co som spravil s 10e mierkou na retaz od Parktool, ked som potreboval tool na rozobranie objektivu do fotaku :lol:

edit: Barbar Palo(n) :muscle:


Naposledy upravil lto dňa 28.10.2014 - 09:55:13, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2014 - 08:44:58
00
Ono to nie je le tak, že odmerať hrúbku brzdového kotúča. Všetci si to predstavujú, že prídem a odmeriam. Kdeže. To je celá veda. Na to treba mať aspoň dve vysoké školy, ako Vinco Lukáč.

... a hlavne treba sústavne udržiavať paniku. :)
28.10.2014 - 08:51:38
01
O vhodnosti a presnosti mikrometra na meranie hrubky plochy )( tvaru, kde pravy uhol ani nenajdes a tycka mikrometru ma priemer ako polovicka vysky brzdnej plochy kotuca by som dokazal podiskutovat , ale vzdavam to :)
28.10.2014 - 15:44:13
00
Si si upravil "digitálny nónius" z Lidla, lebo sa ti tak lepšie meria tvoj špecificky zošúchaný kotúč. No a čo! Nechápem ten povyk okolo. Však ten nónius si si kúpil za vlastné peniaze. Aj keby si ho aj hneď rozdupal pred obchodom, je to tvoja vec.

... i keď som ten príspevok písal v druhej osobe jednotného čísla, paradoxne som ho vlastne ani neadresoval tebe

Ale však sranda, chlapci, nieééé? ;)
28.10.2014 - 16:44:26
01
Keď sa meria kotúč, asi by sa patrilo namerať aj nejakú presnú hodnotu, preto sa to asi robí, ak som to správne pochopil. Tými príspevkami malo byť povedané, že s takto upraveným meradlom nameria všetko možné, len nie to, čo by mal. Ale už to nechajme tak, aby sme si nemuseli dorobiť tie školy, čo tu boli spomenuté :lol:
28.10.2014 - 21:21:36
00
keyboard_arrow_up