cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
posledne dve fotky podla mna super, jasne ukazuju ze nestaci mat super techniku, ale hlavne treba byt v spravnu chvilu na spravnom mieste :clap:
Richie18: k podpisu - ty si nejaky vinar? lebo to logo mi pripomina strapec hrozna ;)


Vinár nie som, ale z alkoholu ho mám rozhodne najradšej :D Možno o pár rokov budem mať aj niečo viac spoločné s rytierským rádom vína, ale zatiaľ to je v nedohľadne :)
No k tomu podpisu, toto čo som písal, nemá nič spoločné :) Nechcelo sa mi vymýšľať nič krkolomné, tak len niečo jednoduchšie... Súhlasím s tým, že to náramne pripomína strapec hrozna :) :) :)

A aby som nezabudol, ďakujem za pozitívny ohlas :)
31.10.2014 - 15:36:42
00
ide aj o to ze kto ziada o fotenie...ci fotograf ziada babu o fotenie...tj mal by mat nejaky napad vlastny.ktory chce zrealizovat...

alebo baba ziada o fotenie....tak to by mala mat zase ona nejaky napad.....

aj tak je najdolezitejsie komunikovat...vcera to bolo vsetko o tom ze ako sme isli cez stare mesto...tak sme sa proste bavili ze co tak tuto urobit toto...popripade a nebolo by toto lepsie? ..atd.....spolocnym usilim si ja osobne myslim ze clovek dosiahne ovela viac... a je to aj vacsia zabava.... mna by totiz urcite nebavilo vymyslat kazdu jednu pozu pre babu...a tak isto neverim ze by to bavilo tu babu..kebyze jej vkuse recnim ako sa ma dat... takto to bolo take ze ja som napr povedal ze ako by mohla stat..alebo ze kde by mohla stat..a to ze co uz ona urobila s rukami alebo kam sa pozerala to som nechal na nu..s tym ze sa vzdy skusilo viac variant.. :) konkretne toto bol jej napad..mat tu hlavu tak sklonenu... (a mne sa ta poza paci)

btw: zacinam mat pocit ze zakladne zrkadlo od canonu tj 1100D je podstatne lepsie telo ako moje 100D... :( skoda ze ked som kupoval tak som vobec ani netusil ze na co sa zameriavat pri vybere... :D tak ci tak....ako startovacie telo moze byt...casom bude nieco lepsie...
31.10.2014 - 15:51:00
00
PhilJ tak teraz sa kruto mylis... chalan ktoreho som fotil pred touto babou robi modela... hral aj v par reklamach...napivo...a podobne.....a on sam mi vravel ze tiez si myslel zo zaciatku ked zacinal ze pozy vymysla fotograf.... taky velky barani... fotograf len cvaka..a pozy robi model..


ehm, to co opisujes nie je fotograf, ale clovek s fotoaparatom alebo paparazzi. Pozri si videa Neila vN, ako prebiehaju jeho foto sessiony - on je ten, kto ukazuje modelke co ma robit. Pretoze on nie je clovek s fotoaparatom ktoremu sa nahodne podari odfotit dobra poza modelky. On je zodpovedny za fotky ktore doda klientom, takze on musi mat predstavu ako maju vyzerat.

http://neilvn.com/tangents/behind-scenes-video-clip-photo-shoot-w-ulorin-vex/
31.10.2014 - 15:58:41
00
hej...ale stale je to o tom ze on ju sice usmernuje...ale to uplne finalne prevedenie je na nej... on jej povie ze daj ruku kusom viac sem..popripade sem... atd.....ja som to myslel hlavne tak ze nemozes modelke povedat ze zamraceny vyraz chces iny ako robi ona..teda mozes...ale ked jej povies ze zamrac sa tak a tak..tak to dopadne strnulo....

a mne nerobi problem ju nejako usmernit...ved to je by som povedal ze samozrejmost...ja sa predsa kukam cez fotak...takze vzdy je to take ze co tak skusit sa posunut takto alebo nieco podobne...ale je to taka spolocna praca... jej navrh moj navrh...a nejako to sklbit :)

zopar chalanov co fotia modelky za peniaze...tiez vravelo ze modelke netreba hovorit co ma robit... ona to vie...
31.10.2014 - 16:14:08
00
asi by som to uzavrel tak ze ide o to o ake fotenie konkretne ide...a kto pride s napadom....ci chce modelka nafotit nieco konkretne alebo fotograf... tak ci tak je to pri foteni o vzajomnej dohode a pochopeni toho druheho ze co mysli..a ako si to predstavuje.. :) da sa to tak povedat? :)
31.10.2014 - 16:17:06
00
Miso a kto potom plati komu ? fotograf modelke, alebo modelka fotografovi? Z historickeho vyvoja vzdy fotograf urcoval scenu ako aj vsetky podrobnosti. Taketo "uvolnenie" pomerov snad umoznuje len moderna technologia, kedy sa da cvakat 7+ snimkov za sekundu a potom si fotograf moze ******at chrbat za PC... Strnulost nie je problem, bezne fotograf s modelom "pracuje" - komunikuje a ked to proste nejde, tak to nenafoti. Ide sa na dalsie stretnutie. Jedine digital umoznuje vytazit z "nicoho nic", aspon domnene.
31.10.2014 - 16:37:54
00
pravdu mate z casti obaja :)
ak ma fotograf predstavu o scene a robi ucelovu fotku tak si to riadi on...
ale su aj situacie, kde fotograf len cvaka do nemoty a model/ka meni pozy ako na beziacom pase...
31.10.2014 - 16:53:04
01
Špičková modelka sa ohľadom svojej profesie vzdeláva, má naštudované pózy, herecký prejav, skúša pred zrkadlom a dokonca ovláda základy práce fotografa. No a fotograf okrem perfektnej znalosti svojho remesla musí vedieť vysvetliť modelke, čo od nej chce, režírovať fototermín, prípadne predviesť čo chce a hlavne musí vedieť udržať takú atmosféru, aby mala uvoľnený výraz. Pri fotení sa jedná o tímovú prácu a úspech býva väčší, ak obe strany majú profesionálny postoj.
31.10.2014 - 17:09:21
01
krajsie sa nedalo napisat :-)
31.10.2014 - 17:16:26
00
Dnešná momentka

Prílohy:

IMG_1835.JPG
IMG_1835.JPG 212.62 KiB thumb_up0thumb_down

31.10.2014 - 21:05:14
00
.


Naposledy upravil carlosx dňa 13.03.2015 - 18:52:09, celkovo upravené 2 krát.

02.11.2014 - 13:40:32
00
:D
02.11.2014 - 13:42:55
00
Pani mam technicku otazku. Uz dlhsi cas pozorujem na svojom setovom objektive Sony SEL-1855 rozostrene rohy. Cim dalej tym viac. Asi mu vadia otrasy pri bajkovani. To sa poposuvali sosovky alebo co? Da sa to opravit?

Tu je fotka zo vcera.

Prílohy:

_DSC0898.jpg
_DSC0898.jpg 513.34 KiB thumb_up0thumb_down

02.11.2014 - 14:03:38
00
S tym skusenosti nemam tak neporadim. Tak sem dam dve fotky z dneska. Tie lampy v lese su tam unikatne :D a na tej stromovke sa mi lubili farby. Ziadna slava, ale dnes ma zas svetlo sklamalo tak povodne motivy museli ostat ladom.

Prílohy:

DSC_8071.jpg
DSC_8071.jpg 1.23 MiB thumb_up0thumb_down

DSC_8094.jpg
DSC_8094.jpg 1.25 MiB thumb_up0thumb_down

02.11.2014 - 14:14:45
00
Nieco strasne, prechadzall som si topic, pekne fotky, aj diskusia, podozvedal som sa zaujimve a uztocne veci, pokial sem nezacal prispievat ten misopetrovic, dodrbal cely topic. Vsetko je tu len o nom a jeho tuzbe byt zaujimavy, s kazddou prkotinou sa musi delit s celym mtbikerom. Posledny mesiac tohto topicu je strasny balast a odpad, ( cest vynimkam ) Sa to uz neda citat

carlosx Nefunguje tu ignore list? Aby som si nastavil od akych uzivatelov nechcem vidiet prispevky? lebo toto sa vazne neda, strasny spamer


na to ze mas 41 rokov je dost smutne ze si tu musis lestit ego osocovanim druhych ;)

co som ja dodrbal? cim konkretne? a co je len o mne? je to hadam tema o fotografovani..tak to ze sem nieco dam..aby mi ludia poradili.popripade sa na nieco opytam je podla mna uplne v pohode...

ja viem ze ty si spadol z neba a hned si vsetko vedel..ale prepac nie vsetci mali tolko stastia...a neviem ako ty...ale podla mna ak sa neopytam tak sa nedozviem... :)

ja mam tuzbu byt zaujimavy? a to si uz odkial zobral? a ignore list funguje mam taky pocit tak si ho kludne zapni :) a lesti si ego nadalej ;)
02.11.2014 - 15:09:00
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up