zakladom je termopradlo, takze staci ak si kupis jedno termotricko s dlhym rukavom. zvysne vrstvy sa uz daju zobrat z normalneho oblecenia. Aj ked nie je to idealne, ale na normalne kratsie 2-4 hodinove vyjazdy to stacit bude. A ked sa viac ochladi, tak jedny termospodky aj na nohy. co sa tyka tretier - teraz stacia 1 alebo 2 pary hrubsich ponoziek, a ked sa ochladi tak k tomu este aj bud neoprenove navleky, alebo nejake obycajne zimne boty (ak nemas spd)
a dolezita je este aj ciapka pod prilbu, najma vecer ked sa ochladi. ak taku nemas, tak staci aj obycajna satka, ktoru si uviazes na hlavu. no a este rukavice - to je dost invidualne, ale ak ti bezne mrznu ruky, tak si kup hoci aj obycajne pletene z trhu. napriklad ja vo vacsej kose pouzivam prave take obycajne pletene a na ne si dam dlhoprstove jesenne bajkerske rukavice a som v pohode, a zostane mi aj cit v rukach pri riadeni. ale zatial mi stacili len tie samotne bajkerske.


Naposledy upravil iron.hide dňa 06.11.2014 - 21:21:35, celkovo upravené 1 krát.

06.11.2014 - 21:11:32
02
KLS vdaka za odporucanie, musime tu Kuklu dat ako pises, ale obavam sa, ze tento rok to uz nebude :/

iron.hide v lete som byval mrtvy uz po 40km :D dnes som mal problem stat na nohach po tych vcerajsich >90 km a to je zaver sezony a vrcholna forma :) Uz to nie je, ako to byvalo, ked mal clovek okolo 20 rokov, zlepsovanie ide velmi pozvolna (az mam pocit ze vobec :D), regeneracia je dlhsia, menej spanku citit tiez viac. X rokov som navyse len sedel za PC bez akehokolvek aktivnejsieho pohybu, tak sa nemozem ani divit, ze som na tom ako som. Nejde mi o vykony samozrejme, ale aby som bol z casu na cas schopny absolovat taketo vyjazdy s dalsimi bikermi bez nasledkov.a nebol ako rucna brzda, ktoru musia cakat na kazdej krizovatke....potom mam pocit, ze ostatnym kazim vyjazd a mam stres nech niekde neodbocim zle. :)

AKo pozeram tie predpovede, tak uz je to asi fakt koniec sezony, co sa tyka dlhsich vyjazdov. Teraz tych par dni bolo super, vcera sa dalo az do zotmenia v pohode bez bundy (termotricko za 5e a letny dres s kratkymi rukavmi). Rozprsi sa a ochladi a budem rad ked sa mi podari 1-2x za tyzden vybehnut aspon na 1-2h niekam, ak vobec. Ale ak nasnezi, chceme skusit Fatbiky z Velocity pozicat. :)
06.11.2014 - 21:16:21
00
na fatbike treba ale lepsiu kondicku, najma hore kopcom samozrejme :) ale ked ju clovek ma, tak to ide super
06.11.2014 - 21:25:41
01
zakladom je termopradlo, takze staci ak si kupis jedno termotricko s dlhym rukavom. zvysne vrstvy sa uz daju zobrat z normalneho oblecenia. Aj ked nie je to idealne, ale na normalne kratsie 2-4 hodinove vyjazdy to stacit bude. A ked sa viac ochladi, tak jedny termospodky aj na nohy. co sa tyka tretier - teraz stacia 1 alebo 2 pary hrubsich ponoziek, a ked sa ochladi tak k tomu este aj bud neoprenove navleky, alebo nejake obycajne zimne boty (ak nemas spd)
a dolezita je este aj ciapka pod prilbu, najma vecer ked sa ochladi. ak taku nemas, tak staci aj obycajna satka, ktoru si uviazes na hlavu. no a este rukavice - to je dost invidualne, ale ak ti bezne mrznu ruky, tak si kup hoci aj obycajne pletene z trhu. napriklad ja vo vacsej kose pouzivam prave take obycajne pletene a na ne si dam dlhoprstove jesenne bajkerske rukavice a som v pohode, a zostane mi aj cit v rukach pri riadeni. ale zatial mi stacili len tie samotne bajkerske.

Dik za radu dnes som nad tým aj rozmyslal ze si časom kúpim aspoň termotricko lebo mám nejakú bundu z lidla a keby som mal pod dresom to tričko tak by to bolo v pohode len teraz plánujem tretry a nejaké drobnosti tak si este počkám....
06.11.2014 - 21:58:10
00
Presne tak, termoprádlo je základ. Vrstva na termoprádlo by malo byť rýchloschnúce tričko, aby vlhkosť ktorú odsaje termoprádlo prepúšťalo ďalej von. Ak si na termoprádlo dáš nejaké obyčajné (bavlnené) tričko, tak to pohltí všetkú vhlkosť otsatú termoprádlom a ostane nasiaknuté, mokré. Ak je moc zima, tak na rýchloschnúce tričko si treba dať polartech mikinu. Perfektne zahreje a super prepúšťa paru a tak neostaneš vo vlhkom. Na polartech už potom windstoper alebo gore-tex bundu ako vonkajšiu vrstvu. Ja moc neodporúčam lacné veci z Lidla a podobne, nemusia dobre fungovať. Mám lacné termotričko značky Authority a to je fakt oničom!!! Raz v jarnom totálnom vypredaji som kúpil termotričko ENVY na zlave zo 70€ na cca 25€ a to funguje paradne. Viem to posúdiť, lebo ja sa strašne potím. Ale samozrejme, že značkové veci niečo stoja a je to na zváženie čo chce človek za to dať.
KLS, DSCN0789.JPG je cca 30m pod Klokočom smerom na s. Uhliská s pohľadom na Vápennú a ďalej Vysokú. Tá fotka pred ňou je z toho istého miesta presne na opačnú stranu - vrcholec Klokoča. Zišiel som trochu nižšie koli tej fotke, lebo na vrcholci máš stromy.
07.11.2014 - 11:42:45
01
toto je tiez dobre http://www.bike24.com/p241813.html
07.11.2014 - 11:50:55
00
Vrstva na termoprádlo by malo byť rýchloschnúce tričko

???
termopradlo=rychloschnuce tricko = funkcne spodne pradlo (tak sa to oficialne nazyva).
Samozrejme nie je ziadny problem vrstvit ich na seba, ale dole by som dal skor to tensie, lebo aspon teoreticky by malo trosku lepsie odvadzat pot.
07.11.2014 - 12:22:01
00


to uz je cenova relacia icebreaker merina, pri takej cene by som uz do umeliny teda nesiel
07.11.2014 - 12:40:01
00
to uz je cenova relacia icebreaker merina, pri takej cene by som uz do umeliny teda nesiel

merino pot nasaje a potom ta chladi, umelina rychlo schne a je urcite lepsie si za nu priplatit.
ja mam brubeck - dominant a je super http://www.arnox.eu/muzi/sportove-oblecenie/termopradlo/tricko-dlhy-rukav/ls10680-dominant-dark-blue-3238_16139.html
07.11.2014 - 13:06:16
01
Je síce pravdou, že merino neodvádza dobre vlhkosť ale n e c h l a d í !
Brubeck thermo mám. Som spokojný.
V zime sa mi osvedčilo ako spodná vrstva merino, druhá vrstva thermo a ako tretia - zimná cyklobudna.
07.11.2014 - 13:27:03
00
Merino vlna kvalitně izoluje a pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu za jakýchkoliv podmínek. Trvá déle, než pocítíte chlad nebo horko ve srovnání s jinými materiály. V zimě hřeje a chrání před prochladnutím, v horkém letním počasí dokáže ochladit a ochránit organismus před přehřátím. Na slunci navíc poskytuje vysokou ochranu proti UV záření. Vlna hřeje, i když je vlhká. Dokáže pojmout vlhkost rovnající se až třetině své váhy, aniž by na dotyk působila mokrá.

Merino vlna má přirozenou schopnost vydržet dlouhou dobu bez zápachu. Ten způsobují bakterie, které se množí v klasickém spodním prádle ze syntetiky nebo bavlny. Díky jedinečnému složení vlněného vlákna není vlna vhodná pro život bakterií a virů, omezuje jejich rozklad a množení a tak oblečení nezapáchá ani při dlouhodobém nošení. Vlněný výrobek stačí pouze "přes noc" vyvětrat nebo lehce vymáchat ve vodě a lze jej nosit dále bez vyprání. Proto jsou vlněné výrobky tak oblíbené zejména pro několikadenní a týdenní outdoorové aktivity a cestování.

Pro letní období jsou vhodné výrobky s nižší gramáží, 185 g/m2. Lehké úplety lze efektivně využít i jako první vrstvu v kombinaci s druhou vrstvou s vyšší gramáží při chladnějších večerech nebo v zimě.
07.11.2014 - 13:32:31
00
Ano merino hreje aj ked je mokre ale tak na turistike,kde nie je vysoka intenzita pohybu, skuste napr. behať v merine a syntetike, je to dost rozdiel.. Ale icebreaker ponozky su super do tretier :)
07.11.2014 - 13:45:48
00
ok, ale spat k teme - ako to vyzera v MK ? :worried:
07.11.2014 - 13:56:37
01
zlte listy a ochladilo sa :D
07.11.2014 - 14:03:20
00
do prdele zajtra ma prsat cely den. no nic, aj tak niekam pojdem, nastastie na stromoch zostalo este nejake listie co ma bude kryt
07.11.2014 - 16:49:46
00
keyboard_arrow_up