Presnejsie to bolo Ba-Split, naspat vlakom do Viedne a domov. Po ceste neboli ziadne vaznejsie problemy, fakt borci by to urobili mozno aj za 3-4 dni, my sme to robili 5 a pol :)). Cesta viedla cez Madarsko, Chorvtsko kusok Bosna a zase Chorvatsko. V Madarsku sme v podstate kopirovali cestu E65, ale obcas sme si to skracovali po bocnych/polnych cestach, aby sme sa vyhli frekventovanym cestam. Prvy den sme dali 238 km (cca 40 nad plan), ale to sme mali stastie lebo nam fukalo do chrbta, navyse cesta je uplna rovina. Fakt to bola dost nuda, islo sa az moc zadarmo a tento teren celkom dobre poznam. Noc v campe.
Druhy den sme presli na chorv. stranu lokalnym priechodom, par km juznejsie od dialnicneho priechodu Letenye (neviem si spomenut ako sa to vola), tu uz sme sa skor vyhybali frekventovanym mietsm a teren bol hodne narocnejsi. Trasa: smer Koprivnica - Sisak (centra sme vsak obilsi), po lokalnych cestach, noc cca 20 km pred Sisakom (vonku, nenasli sme camp a uz sme fuckt nevladali). Najazdene 158km.
Treti den sme dorazili do BIHACu v Bosne, sem-tam sme volili dost zlu cestu a smelo sa tu uzivi aj poriadny MTB. Okrem toho sme chitili prehanku, fukalo a tak ... najazdili sme 123 km, ale toto bol fakt na skapanie usek, sem-tam sme moc nevedeli kde vlastne sme. Prespali sme v normalnom penzione na vjazde do mesta (dost drahom) ale po dni predtym sme sa chceli poriadne okupat a vyspat.
Den 4 - smer Knin, najazdene asi 120. Zaberak, dost clenity teren, ale fakt nadherne okolie.
Posledny den sme to mali do Splitu len asi 85-90 km, ale aj tak to bolo dost narocne. Strasne pieklo, coho dosledkom sme stali v kazdej krcme/putike/pumpe co sme po ceste nasli a obcas aj len tak. Nas ubytovanie bolo az asi 10 km za splitom smerom na makarsku (to bolo rezervovane uz z domu) a dorazili sme tam hodne v noci.
Celkovo cca 725 km

Zopar rad na cestu:
1. Nechodte v lete, jedine na jar alebo september/oktober, hlavne mimo sezony. Jednak nie je tak teplo a nestretnete tolko aut.
2. Co v prve dva dni naslapes, neskor ako by si nasiel.
3. Dusi nie je nikdy dost. :))


Inak planujeme to dat znovu, alebo nieco podobne.
Rozhodne to stoji za to...
11.11.2005 - 18:00:08
00
Ospravedlnujem sa za (ne)kvalitu mojho posledneho prispevku, ale chcel som rychle odpisat na otazku. Zacal som to pisat, ale nie je jednoduche zhrnut takuto cestu (z roku 2003) do par viet.
Uz som si xkrat hovoril, ze to radsej hodim niekde na web aj s fotodokumentaciou :)) Tak sa uz snad k tomu dokopem.
11.11.2005 - 19:01:13
00
to bobo:
nic si z toho nerob kazdy sa niekedy "spravodlivo" rozohni a potom niektore veci vyzeraju inak ako chcel povedat... hlavne je ze vieme preco to robime... a aj ten bajk za 50 bubakov bude... ak vydrzis pri bajkovani.. ja som na "tlstej gume" asi 16 rokov.... hehe
11.11.2005 - 22:59:01
00
keyboard_arrow_up