ja to vidim tak ze z nej nikdy netreba vyjs :) akurat si dopriat svoje oblubene nezdrave jedla mozno castejsie vramci psychohygieny.
11.11.2014 - 14:47:26
02
tak raz za dva tyzdne si treba dat ,,den prasa" :D
11.11.2014 - 15:08:47
00
tak sa pochválim mojími troma týždňami redukčnej diéty...zároveň otázka či to je zdravé toľko pustiť za taký čas..lebo ja sa citim dobre, nerobim nic extra len si vyberám čo zjem a časujem si dávky

Môžeš špecifikovať tvoju diétu?
11.11.2014 - 15:18:06
00
1kg za týždeň je dobré.. keď chudneš viac, tak je to zlé, lebo prichádzaš aj o svalovú hmotu.. ,,v diete je potrebné jesť dostatok bielkovín aby sa ochránila svalová hmota..
11.11.2014 - 17:53:42
00
Pri chudnutí vždy dôjde k strate svalovej hmoty, niekedy viac niekedy menej, to záleží dosť aj od stravy.
11.11.2014 - 18:02:11
00
To áno.. ja som myslel, že keď je to viac ako 1kg. tak tej svalovej hmoty sa stráca podstatne viac.. ,,a to tiež v prípade, že je strava dodržaná na 100%
11.11.2014 - 18:14:18
00
jj v strave bielkovinujem ako sa da, prave kvoli ubytku svalom..

66peter jj jasne..podstata je v nesoleni (maximalne trochu aby to bolo zjeditelne alebo ako to povedat - napr ryza), nesladeni, vysadeni vsetkych sladkosti. Ja som tiez vysadil chlieb, pecivo a vsetko z bielej muky, taktiez zemiaky a mlieko (toto vysadit odporucam iba ak nemate stresove obdobia v praci/skole v kombinacii s nie prilis silnou volou lebo inak sa to dari len velmi tazko) ..Tiez dolezity pilier u mna bol ficat na pitnom rezime, a len odporucam - pomaha pri nasyteni zaludka, ked sa nou nadopujes funguje jak energetak, ked si zmyslis zrazu ze ides behat alebo na bajk - si hydratovany a pripraveny.. a proste niektore dni ked som nemyslel na vodu som sa citil unaveny.

Takze zacinam ranajkami, mam ich stale tie iste a este ma neomrzeli..vlocky z lidlu (ide o ciste vlocky bez susenych ovoci, orechov a neviem coho este) do toho nejake hrozienka, posypem skoricou, nakrajam cely banan a zalejem primerane vodou z kanvice nech sa z toho spravi taka kasa..na podiv sa z toho neposeries a ta horuca voda pekne v tom preberie chut tych prisad. od ranajok, a je jedno ci si ich dam o siedmej alebo o desiatej, som vlastne nastartoval metabolizmus a ratam 3-4 hodinove odstupy medzi jedlami, take mensie porcie, maximalne polovicu klasickej obedovej porcie.

Riesim si jedla z ryze natural (je aj sackova verzia jednoducha na pripravu bez statia za sporakom), ryzovych polystirenov, ryb v akejkolvek forme aj konzervovej, na bielkoviny vajce na tvrdo, tvaroh (odporucam zasa z lidlu pilos zeleny vrch obalu - 50 eurocentov 250g s obsahom 18% bielkoviny + ok chut -> fajn vec po vsetkych strankach., dalej kuracie maso naprirodno alebo kludne aj z truby co je klasicky nedelny obed, samozrejme zelenina (i ked ja som jej nepojedol skoro vobec v mojom pripade), mrazene struky dusene na masle tiez vyborna vec (a to dokonca aj bez soli)..na strankach o vyzive vies nast kopu dalsich jedal aj receptov - u mna platilo ze ked som si napr nieco pozitivne precital o rybach tak som sa tesil normalne jak si ich dam a jak mi tie omega nasytene kyseliny pomahaju ku zdraviu a uzival si tu chvilu jak mi tu zdravu stravu travi a ze robim nieco pre svoje zdravie..taka blbost ale motivacne pomahala :)

este par postrehov...

- netreba sa najest uplne ze dosyta, preplnit zaludok (ale na zaplnenie zaludka je dobre si po jedle dat 1-2 pohare vody a si vysmiaty, hlad je prec a mozes si robit svoje bez nervozity) - rychly metabolizmus udrzis tymto casovym davkovanim a prave tento sposob povie telu aby potravu neukladalo celu do tukov (jak tie slecny co sa vyhladuju 2 dni a potom zjedia polystyren a spuchnu naspat)
- ked sladit tak medom primerane najlepsie, ked pecivo tak spaldove, ked energiu tak fruktozu z ovocia hodku pred vykonom (alebo vobec pred dnom co ta caka ked vies ze nebudes sediet na zadku) ..proste alternativy ..btw ak citis ze potrebujes prebrat traviaci metabolizmus daj si jablko, po nom rychlo vyhladnes
-samozrejme dopriat si svoje oblubene jedlo cas od casu, ale pamatat ze potom sa treba dalej drzat planu
- posledne jedlo si dam tak ze idem spat 2 hodky potom co si ho dam..ziadne blbosti ze po 18tej ziadne jedlo, proste ides spat o polnoci tak o desiatej si mozes drbnut vajce natvrdo s trochou tuniaka a polystyrenom

garantujem ze prvy tyzden takto das dole aj viac ako 2 kila. Vacsinou je to preto, lebo sol v tele viaze vodu a ked prestanes solit, tak pojde aj voda prec. Neskor sa ten ubytok vahy samozrejme spomaluje lebo telo si aj viac zvyka na tu novinku co si si vymyslel ze dieta.

snad som na nic nezabudol, ked tak doplnim :)
11.11.2014 - 22:49:04
01
Pekne napísané vlastnými skúsenosťami... Ja som šiel za dosť dlhú dobu tak od apríla do júla 8 kíl dole, po tom, čo som mal 86, som to stihol na 78... Sranda, že váha (na váženie) mi len raz ukázala, že som "healtny" (ukazuje len pod 19% tuku tú vsuvku, vtedy som mal tuším 77.8kg) ináč som v zásade "overfat" Na počudovanie, na výšku 186cm mať nadváhu pri 78kg mi je celkom úsmevné, ale aspoň ma to motivuje :D Dal som si záväzok držať to medzi 78-80, dnes som už bol na hornej hranici, no nečudo... Šport síce je, ale už nie tak veľa ako počas dlhších pekných a volnejších dní a strava sa tiež dosť zhoršila, hlavne som v poslednom čase pridal na sladkom. Takže opäť na pár dní budem musieť nastaviť redukčné pravidlá, len neviem, či budem mať tak pevnú vôľu :D
11.11.2014 - 23:31:06
00
diki :) btw pozeral som nedavno vahy s meranim tuku a citam ze ty mas jednu..staci aj taka za 10-15 e ? alebo to meria sprostosti?
11.11.2014 - 23:40:14
00
b je správne
12.11.2014 - 10:28:18
00
Curvedyellowfruit, ďakujem. Tak nejak fungujem aj ja, len to nefunguje. /zabijem sa, že milujem pivo?/
12.11.2014 - 11:20:48
00
diki :) btw pozeral som nedavno vahy s meranim tuku a citam ze ty mas jednu..staci aj taka za 10-15 e ? alebo to meria sprostosti?


http://osobne-vahy.heureka.sk/aeg-pw-4923/

Konkrétne ak to podľa obrázka sedí by som mal mať túto. Ja by som netvrdil, že to meria sprostosti. Možno mi to ozaj príde zvláštne s tým tukom, aspoň na výzor a pocit, ale keď som výsledky porovnal s výsledkami u športovej lekárky, kde si myslím, že nemá váhu za 15€, tak boli veľmi podobné, možno aj identické. Čiže podľa mňa to je celkom spoľahlivý ukazovateľ. Zaručiť sa za to ale neviem, že bude tak aj tá tvoja ukazovať :) No keby to dávalo sprostosti, tak by mi to asi rovnaký výsledok nejukázalo pokiaľ sa vážim 3x po sebe, že? :) A tak isto, zmeny nenastávajú skokovo. Vážilo sa na nej už mnoho ľudí a tá hodnota tuku bola si myslím pri pohľade na toho človeka, adekvátna. Ja by som sa toho až tak nebál, že tie váhy sú lacnejšie. Táto konrenétne, čo mám ja, je spoľahlivá :)
12.11.2014 - 12:07:37
00
Tak po vynoveni biku sa moja vaha celkom pekne upravila :D stary vazil cca 10kg, teraz moj Simplonik pekne na spodnej hranici 7kg (6970g) Zacal som aj behat ale tak vaha dole uz nesla, nema moc uz ani z coho, cize mam 67-8kg. Plus liter vody a som na konecnom cisle cca 75-6kg :D :D. Paradicka...
12.11.2014 - 14:56:32
00
To fakt treba taketo sialenosti robit aby clovek schudol? Nikdy som nechapaldiety kde treba vynechat nieco uplne, ze na coto je dobre, vsak ked sa neprezieram, tak budem mat pri treningu aj tak vzdycky vacsi vydaj energie ako prisun a tym padom budem chudnut, ajsa to potvrdzuje. Ja som schudol za posledny polrok okolo14-15 kil a jem nornamlne ako pred tym, akurat sa neprezieram a bicyklujem. Ide to nejak prirodzene dole, tym ze makamna biku. a to somsiel dole z 88 na 73 zatialpri vyske 184 cm, takze ziadna extremna obezita umna nebola.
12.11.2014 - 15:51:30
01
Každy má iný metabolizmus a keď tak pozerá ty si ešte mladý takže u teba to nie je vôbec problém pri tom čo píšeš.
12.11.2014 - 15:54:24
01
keyboard_arrow_up