asi tak, treba aj otuzovat, lebo ak sa niekto vkuse drzi v teplucku aby nanho ani nahodou nefukol studeny vzduch tak pri prvej prilezitosti ochorie. je to rovnake akoked to niekto rpehana s cistotou,len aby deticky boli v sterilnom prostredi, no a potom vyjdu von a ochoreju na prvej zakrute lebo imunita nula. no a najhorsie je ze potom si myslia ze to koli tomu zlemu chladu alebo zlym bakteriam ochoreli a este viac sa budu obliekat abo dezinfikovat aby neochoreli a robia to prave naopak nez by mali :)
11.11.2014 - 23:59:07
03
Capulo presne tak, pravdu mas. Ludia su uz pomali zdegenerovany vdaka svojej blbosti, lenivosti a prehnanej dezinfekcii..
12.11.2014 - 08:34:59
00
Junáčik, tu ti ťažko niekto poradí... Sem chodia cyklisti, batôžkári v plandavých gatiach majú inú tému.


JoKo skutocne "inteligentna" odpoved, este aj tu sa podme kastovat..
12.11.2014 - 08:39:53
00
Už sa tu s rovnakou "inteligentnou" odpoveďou pred pár týždňami predviedol - post872940.html#p872940
Pán dokonalý jedinečný cyklista by si mal uvedomiť na akom fóre sa vyskytuje a byť rád, že taký prístup ako má on tu nemá zvyšok osadenstva a že ho odtiaľ nikto nevykopal do zelených sopľov.
12.11.2014 - 08:47:57
02
astro, to si kde vyhrabal?... DO ZELENÝCH SOPĽOV... :-)
12.11.2014 - 08:56:53
00
Co uz, niektori sme dostali viac, niektori z nas bohuzial menej..
12.11.2014 - 09:17:15
00
mal som ju raz na dve hodky. z turej na javorinu a s5. dve vrstvy som mal, termo s dlhym rukavom Nyna a force x58. bunda je lahucka, neprefukne ju. rychlo som sa zohrial. teplota bola okolo 10°C. problem je v tom ze bunda vobec nedycha. pod bundou som bol totalne mokry aj ked som mal do kopca pootvarane tie hrudne luftaky. na zjazdy, zastavky a zohriatie na zaciatok bikovacky bude dobra. v stupaniach odporucam vyzliekat.

Tak zasa na Javorinu je to poriadny kopček, to sa nečudujem, že si sa dobre spotil. Tam ideš riadny kus len smerom hore. Je to asi aj o tom, že niekto sa potí viac a niekto menej.
No, v stúpaniach sa vyzliekať. Len keď bude fučať chladnejší vietor, to asi nebude najlepší nápad. Tak testuj ďalej, skús aj inú trasu, kde nebudeš 3/4 hod. len ťahať do kopca a potom ešte poreportuj.
12.11.2014 - 09:24:35
00
zajtra doobeda chcem testnut Rodrigueza.
12.11.2014 - 14:43:27
00
Aj ja prispejem, pred mesiacom som si kupil tuto bundu http://www.hiko.cz/silvini-alpestre-softshell-bunda-2228/ už som ju aj vyskusal, je super a velka vyhoda odopinacie rukavy
12.11.2014 - 15:48:26
00
Neocenitelna funkčnosť 2v1 .
12.11.2014 - 15:51:16
00
Dámsku?
12.11.2014 - 15:58:02
00
Dámsku?

to som si ani nevsimol, ja som len vygooglil alpestre a dal link, samozrejme pansku :–)
12.11.2014 - 16:19:34
00
ja mam tuto ale v inom farebnom prevedení / vlastny design /
http://eshop.kalas.cz/i15422/cyklo-bunda-ww-mission-light-titan12-cervena
keď to dobre podvrstviš tak nema chybu a ešte môžeš dať dole rukavy ako vestu. :y:

Ak som to dobre pochopil, tak máš túto light-titan?No niečo takéto hľadám, teda do takéhoto rozmedzia teplôt a táto sa zdá byť ako vhodný kandidát. Vyzerá byť fajn aj prevedením, ako je to so skladnosťou? Aká je na objem.?Hľadám aj niečo obtiahnutejšie, samozrejme aby sa pod to zmestila aj tenšia druhá vrstva.
12.11.2014 - 17:41:10
00
Tak zasa na Javorinu je to poriadny kopček, to sa nečudujem, že si sa dobre spotil. Tam ideš riadny kus len smerom hore. Tak testuj ďalej, skús aj inú trasu, kde nebudeš 3/4 hod. len ťahať do kopca a potom ešte poreportuj.

Ked ma naprd bundu, tak bude spoteny stale, nic nenatestuje na inej trase. Ja chodim na Javorinu uz skoro ako na hodiny klavira a chodim v tomto: ( -8 az +12 +-mikina ) "Termo"tricko je mierne spotene (usche rychlo a nechladi) , druha vrstva sucha.

termotricko: Craft Active Crewneck
mikina: Craft Performance Warm Jacket (ked nie je velmi zima, do kopca vyzleciem)
bunda: Gore s windstopper membranou
gate Craft Storm
Gore windstopper capica
craft bike siberian rukavice odporucam merino ponozky (Lasting), prijemne hreju aj ked su mokre

V sucte to vyjde dost, ale ked clovek 3-4 krat poskusa nefunkcne igelity, tak ho to v sucte vyjde asi aj tolko, ako keby si prvy krat kupil nieco poriadne.

Ja som dnes prvý krát otestoval x70. Nakoľko ráno bolo 12 stupnov tak som dal pod to len funkčne letné krátke tricko. Bunda je dobrá vobec ju neprefukne (spredu). Zo zadu sa naopak pekne odvetrava prebytocne teplo a vlhkosť.

Mal som predtym bezkarsku bundu od Craftu, ktora mala membranu tiez iba z predu a vzadu bola tensia - kvoli odvetraniu. Ked som v nej vsak isiel v zime a ladovy vietor mi fukol do chrbta tak to bolo peklo. Takze bundy ktore su vzadu tensie kvoli odvetraniu neodporucam, rovnako ako neodporucam bundy zateplene fleecom z vnutra. Vrchnu vrstvu kupit nezateplenu a mozes ju vyuzivat s vynimkou leta cely rok a druhou vrstvu regulujes zahriatie podla potreby.
12.11.2014 - 18:02:07
00
Ano pochopil si to velmi dobre :) Čo sa týka skladnosti nie je velká / neviem momentálne povedať do akej velkosti sa to dá poskladať ale keď prídeš do BA môžeš sa na to prísť pozrieť. Výhoda je že daš dole rukávy ktoré poskladá a dáš do zadného vačku. Ja nosím dve alebo tri vrstvy. Termoprádlo s kratkym rukávom , dres s dlhým rukávom od nich / výborny teplučky / a tuto bundu bez rukávov / ako vestu / . Odskušane pri 8°C uplna paráda. Samozrejme bolo bezvetrie :)
Dá sa povedať že bunda nie je zateplená flisom ako niektoré ale má výborne vlastnosti , aspoň pre mňa.
PS. Keď pridem domov môžem ju skusiť poskladať a odfotiť. :)
12.11.2014 - 18:12:01
00
keyboard_arrow_up