už sa ti stalo že si ušiel do boku? proste kolesom na hranu alebo až mimo valcov
14.11.2014 - 11:52:42
00
Keď sú tie valce správne nastavené (os predného valca sa nachádza priamo pod osou kolesa, prípadne v začiatkoch "valcovania" sa môže posunúť mierne dopredu) tak na zoskočenie z valcov smerom dopredu sa treba dosť snažiť. A ak sa to aj niekomu podarí, tak napriek zažitým predstavám sa nerozbehne "tachometrovou rýchlosťou" dopredu, naopak, prakticky okamžite sa zastaví. Maximálne vyrobí dve šmuhy na podlahe, v horšom prípade trošku "vypáli" koberec...

Zísť smerom do boku vôbec nie je problém, to vo svojich začiatkoch zažil snáď každý.
14.11.2014 - 12:13:51
00
už sa ti stalo že si ušiel do boku? proste kolesom na hranu alebo až mimo valcov


do boku som už ušiel, keďže som valcový začiatočník, vždy na začiatku chvíľu trvá než sa človek do toho dostane, potom to je už bezproblémové, teda až do okamihu až sa treba napiť, ale aj v tom som sa už zlepšil. ale zatiaľ som vždy také bočné utekačky ustál bez pádu, preto som si to aj umiestnil medzi ten regál a stôl aby sa bolo čoho chytiť. inak zatiaľ sa mi vždy kolesá zachytili medzi rám a valce trenažéra
14.11.2014 - 13:32:40
00
Tie hrany stola vyzerajú celkom dobre! Bacha na ne :) Podľa mňa máš celkom nízko sedlo, aspoň sa mi to tak zdá :)
14.11.2014 - 20:22:23
00
tiež mám ten pocit, zvlášť keď som sa takto videl, posed mám v štádiu ladenia, sedlo som trocha znižoval, lebo som cítil bolesť v krížoch, ale asi som ho dal až moc, ale tak všeobecne by som mal mať aj menší rám. už som mám aj dohodnutého kamaráta, nech sa mi na ten posed pozrie, lebo je to celkom opruz to robiť sám
14.11.2014 - 20:37:25
00
Nastaviť posed nie je žiadna veda, kufre, predozadná poloha a výška sedla 15 minút :)
14.11.2014 - 21:09:26
00
Pre tých, čo si myslia, že valce sú veda...

Z valcov sa nedá vyskočiť smerom dopredu. No, dá sa, ale to jazdec nesmie vedieť aspoň trochu jazdiť, musí sa v sedle trepať, nadhadzovať... Treba si uvedomiť, že zadné koleso je medzi dvomi valcami, a aby vyskočilo na valec, musí expert odľahčiť a nadhodiť zadné koleso. Treba si však dať pozor na nastavenie predného valca. Os valca musí byť pod osou predného kolesa, alebo o kúsok (max 1 cm) za osou. Ak by bola os valca pred osou predného kolesa, tak bicykel má tendenciu skrútiť riadidlá a hlavan je jasný...

Z valcov sa dá vybočiť do strany, ale treba sa veľmi snažiť. Podarí sa to pri štvorcovom pedálovaní (dupaní), zvyku pri ťažkom prevode pomáhať si telom a priťahovať sa rukami, kŕčovitom držaní riadidiel. Roztočené kolesá majú gyroskopický efekt, čo znamená, že pri malom vybočení sa automaticky vracajú do pôvodného smeru. Eliminovať gyroskopický efekt kolies sa podarí činnosťami, ktoré som popísal vyššie. Pri plynulom (kruhovom) pedálovaní stačí riadidlá pridržiavať, udržiavať rovnováhu a bicykel sa na valcoch do strany ani nepohne.
15.11.2014 - 00:47:23
00
Pre tých, čo si myslia, že valce sú veda...

...Treba si však dať pozor na nastavenie predného valca. Os valca musí byť pod osou predného kolesa, alebo o kúsok (max 1 cm) za osou. Ak by bola os valca pred osou predného kolesa, tak bicykel má tendenciu skrútiť riadidlá a hlavan je jasný...


Nechcem sa hádať, ale os predného valca by sa mala nachádzať buď priamo pod oskou predného kolesa, alebo kúsok pred ňou. Ak by bola os valca za oskou kolesa, tak práve vtedy by mal ten bicykel tendenciu schádzať z valcov smerom dopredu.
15.11.2014 - 13:22:00
01
Vyskúšaj si to...
Ak som mal os kolesa za osou valca, tak som sa citil na valcoch veľmi neiste. Okrem toho, zadné koleso je medzi zadnými valcami tak hlboko, že pokiaľ normálne sedíš v sedle, tak nie je šanca, aby vyskočilo smerom dopredu.
15.11.2014 - 21:09:13
00
na trenažéry sa dá čítať :-)
17.11.2014 - 14:36:29
00
na riadne intervaly je trenazer neprekonatelny :) normalne ma zacal znova bavit ked som si ho rozlozil v garazi kde moze na plne pecky hucat a je tam docela chladno :)
17.11.2014 - 14:54:33
00
na trenažéry sa dá čítať :-)


keby sa dalo pritom aj na kompe robit, to by uz bol aky luxus :-)
Vybavil by som si homeoffice na cely tyzden a este by boli aj v robote radi, ze som stale online.
18.11.2014 - 09:43:41
00
mne sa raz podarilo prehustiť zadnú dušu. vplyvom trenia a teploty sa začala nadúvať až napokon vybuchla (celé sa to udialo asi v 5 sekundách) a ja som drbol našťastie na postel ktorú som mal pri valcoch :D
18.11.2014 - 11:43:47
00
Ja som minule dostal defekt, idem si jeden den slapat, tak si pustim VR a zacnem, hmm nieco nie je v poriadku nejak mi to hadze, pozeram a defekt full splasnuta zadna guma, ked som to rozobral normalne klasicky defekt ako keby som to pichol o nieco :D.
18.11.2014 - 21:35:50
00
dnes som si dal tento tréning na valcoch http://connect.garmin.com/modern/activity/635604730
nakoniec myslím, že som spravil dobre, že som si priplatil za tieto digitálne so zmenou záťaže..

Prílohy:

pr5.jpg
pr5.jpg 24.3 KiB thumb_up0thumb_down

18.11.2014 - 22:00:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up