mne tento týždeň došla táto bunda z miestneho bazáru, ja som s ňou spokojný, nehovorím, že by som sa v nej úplne nepotil, ale zasa jazdím dosť tempá a to by som sa spotil asi v hocičom, pod ňou mám len termotričko s krátkymi rukávmi.. testoval som pri teplotách okolo 5 °C mám ešte jedno luquigas od toho istého predajcu, tá je ešte o niečo viac teplejšia, len je mi trocha veľká a vadí to najmä v páse, kde má tendenciu vyhŕňať sa a podfukovať, na bežkovanie by ale tento problém nemal byť. každopádne píšem to sem ako návod pre tých čo sa im nechce dávať 150€ za novú z obchodu, že sú aj iné cesty ako sa kvalitne a funkčne obliecť za prijateľnejší peniaz
http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-oblecenie-a-batohy/183139/termobunda.html
23.11.2014 - 20:10:58
00
ivan.p mt500 hentu som kupil vo vypredaju z evanscycles za cca 34e (asi preto, ze to bola farba, aka uz nie je v ponuke) - je to celkom fajn vec, ale nebude to uplne idealne asi na to co hladas. Preco? Ma to plecia a vrchnu cast rukavov z materialu odolneho voci vetru, ktory ale nedycha poriadne - ma to ale svoj dovod - je to urcene ako vrchna vrstva, ked ide teplota dole ale neprsi. Je to z relativne hrubeho a tepleho materialu. Vozim to vasinou este s Endura Convert bundou - ta je sice len 10k/10k tusim, ale ked sa rozohrejem davam ju dole a do batoha, pripadne dam z nej dole rukavy a mam ju ako vestu prave na tej mt500ke. Ale nie som dupac a ani pretekar, takze ak niekto hlada nieco na poriadne makacky aj v chlade ta MT500ka asi nebude ideal, kedze kvoli hrubke nie je az tak velmi priedusna
23.11.2014 - 20:24:20
00
ivan.p osobne by som dával dve vrstvy a neviem či je vhodna taká bunda do takého počasia mylím tým či nie je lepše do mrazivejšieho okolo -10-0
23.11.2014 - 20:24:30
00
Ramon1 podla toho co je na endura stranke je 28000 ... http://www.endurasport.com/products/?ProductID=14


Tak ak ťa zaujíma môj názor tak dám...Po prvé nehovorím ani nezpochybnujem výrobcom udavany parameter, no osobne by som išiel pri tej vysokej cene 115£ určite do Gore-Bike wear produktov, U ktorých to tam tých deklarovaných 30000 skutočne je / Bike-discount výpredaje /..Sám mám veľa funkčných produktov, a odporúčam ísť do renomovaných značiek, ak sa už rozhodneš toľko platiť... JoKo nemá pravdu... Všetky moje membránové biky bundy / Vaude, Gore-Bike wear... / majú tú striebornú vrstvu a majú buď 2,5 alebo trojvrstvovu membránu...Aj ja som vnej trošku oroseny, zima mi nieje pri výkone nikdy a určite má nikdy neprefuka a nepremoknem. A doporučujem ti pozrieť stránky Xbionic, ako správne vrstviť a aplikovať systém troch vrstiev aby to spolu fungovalo. Prečítaj moje predchádzajúce príspevky V danej téme, už som to tu písal.
23.11.2014 - 23:51:01
00
mne sa na zimu zatial najlepsie osvedcila obycajna vetrovka co sa da zbalit do vrecka. vsetky membrany mam problem ze sa v tom potim, cize nieco odolne vode u mna v zime nehrozi. tato vetrovka ma vodeodolnost 0 :), len co sa dotkne spodnych vrstiev tak hned sa napije potom a ten hned prejde smerom von a tam ho vyfuka. este sice chcem vyskusat cisto windstoper bundu ze co to povie ale ked porovnam ceny tak... :) casom
24.11.2014 - 00:00:33
00
este sice chcem vyskusat cisto windstoper bundu ze co to povie ale ked porovnam ceny tak... :)

...zistis, ze kupis aj za cenu do 70Euro.
http://www.bike-discount.de/en/buy/contest-2.0-as-windstopper-r-jacket-black-red-189
AS = active shell , najtensia najpriedisnejsia, cize vhodna aj na jesen. Do teplot okolo 0 ti staci pod to jedno hrubsie spodne funkcne pradlo.

Ja som kupoval minuly rok shimano - ta ma aj odpajacie rukavy, super bunda (pozor robia aj podobnu bez WS)
http://www.ebay.de/itm/Shimano-Zip-Off-Windstopper-Compact-Jacke-Herren-Schwarz-Gr-XL-NEU-1601-/271615163183?pt=Sport_Radsport_Bekleidung&hash=item3f3d867b2f
24.11.2014 - 07:07:08
00
ja musim suhlasit s Ramon1

Radsej kupit poriadnu bundu, ktora bude skutocne funkcna ako kadejake "polovyrobky" v tretinovej cene. Sam som asi mesiac uvazoval ci kupit od GORE budnu za 170€.
Nakoniec som sa pre nu rozhodol a nelutujem ani jedine €. Vcera bolo cca 5C a zima mi nebola ani chvilku. Skor teplo. Ked som prisiel domov a vyzliekol sa, nebol som vobec ale vobec mokry...

Kupil som tuto:
http://www.wiggle.co.uk/gore-bike-wear-phantom-20-windstopper-softshell-jacket/

Ma odopinatelne rukavy, takze je vhodna aj ako teplejsia vesta (rovnako odkusane s pozitivnym vyslekom)
24.11.2014 - 08:07:55
00
cize hovorite ze som kupil riadny shit asi ...
24.11.2014 - 08:10:48
00
a mozno si len nevhodne skombinoval vrstvy vzhladom k teplote, intenzite, profilu trasy.... :)
jazdim uz nejaky ten rok a v satniku mam z coho vyberat a aj tak sa mi stava, ze sa nevhodne obleciem, resp. neodhadnem. u mna je to to o to tazsie, ze na biku dochadzam do prace a tam musim mysliet aj na cestu domov, vtedy byvaju podmienky znacne odlisne. takze musim s tym pocitat.
na niektore veci clovek pride casom, napr. ak idem v chlade do kopcov, tak si pribalujem suchy natelnik. Prist na to, ako chranit tvar mi tiez trochu trvalo....
24.11.2014 - 08:21:10
00
Takže pre všetkých , ktorých zaujíma ako sa správne obliecť do chladnejšieho počasia na športovú aktivitu / skialp, winter biking, bežky, winter run, mountaineering .../ pridávam link na firmu, ktorá patrí medzi špicu výrobcov fukčného oblečenia... Samozrejme cena je tomu adekvátne vysoká, ale majte na pamäti , že každú vrstvu sa dá nahradiť lacnejšou alternatívou iného overeného výrobcu. Napr. posledná vrstva - nahradená Gore alebo Vaude, Castelli. Aj keď ich termopradlo , ktoré funguje na odlišnej technologii ako iné výrobky je jedinečné a musím potvrdiť, plne funkčné...

link : http://www.x-bionic.com/men/systemgear/412956
24.11.2014 - 08:50:39
01
...zistis, ze kupis aj za cenu do 70Euro.
http://www.bike-discount.de/en/buy/contest-2.0-as-windstopper-r-jacket-black-red-189
AS = active shell , najtensia najpriedisnejsia, cize vhodna aj na jesen. Do teplot okolo 0 ti staci pod to jedno hrubsie spodne funkcne pradlo.

Nakoľko zháňam bundu na jar/jeseň, celkom ma táto bunda zaujala. Len ma tak napadlo, či v tom už nebude zima pod 10°C. Vyzerá to ako pláštenka. Nemá s ňou dakto osobnú skúsenosť?
24.11.2014 - 21:08:58
00
bund ste tu dali neúrekom, poradte ale niečo schopné, overené na tvár, čo pomôže ohriať vzduch pri nižších teplotách, tak, aby netrpeli priedušky a hrdlo. Asi som už túto sezónu ukončil, už tri dni "jedu" na ATB :-(
24.11.2014 - 21:51:56
00
Nechcem sa hrat na tvrdasa ale mam pocit, ze sa to s tymi kuklami prehana. Uz aspon mesiac vidim bikerov s kuklami - co budu robit az bude pod nulou? Zatial som vzdy vystacil s multifunkcnym buffom. Tento rok som este nepotreboval a chodim von dva krat tyzdenne. Samozrejme ze ak to zacne klesat hlbsie pod nulu tak je to ine.
24.11.2014 - 22:00:04
01
Vnímanie chladu a citlivosť naň je silne individuálna záležitosť , ale v auguste s kuklou by som určite bol za podivína :-)
24.11.2014 - 22:04:57
00
Nakoniec som sa pre nu rozhodol a nelutujem ani jedine €. Vcera bolo cca 5C a zima mi nebola ani chvilku. Skor teplo. Ked som prisiel domov a vyzliekol sa, nebol som vobec ale vobec mokry...
Ma odopinatelne rukavy, takze je vhodna aj ako teplejsia vesta (rovnako odkusane s pozitivnym vyslekom)

Co si mal pod tym oblecene? Len funkcne tricko dlhy rukav?
S WS softshellom nemam skusenosti, ale mam jednu bundu WS fleece, co je tiez hrubsi material. Ta je pre mna pri teplotach nad 5C nepouzitelna - prilis tepla. Prakticke vyuzitie WS softshell bundy ako vesty preto nevidim moc realne.

Nakoľko zháňam bundu na jar/jeseň, celkom ma táto bunda zaujala. Len ma tak napadlo, či v tom už nebude zima pod 10°C. Vyzerá to ako pláštenka. Nemá s ňou dakto osobnú skúsenosť?

WS AS je taka draha plastenka :) Jasne , ze ked sa nehybes, tak ti v nej bude zima, ale pri pohybe z nej teplo nevyfuka. Tu Shimanacku nosim tak od 0C do 13C, nad je v nej teplo. Pod nou len funkcne pradlo dlhy rukav. Podla mna, ak by sa som pridal dalsiu vrstvu (prostrednu izolacnu), tak by sa dala v pohode nosit aj pod 0C. Ale mam spominanu WS fleece, takze to takto neriesim.
Urcite je to univerzalnejsia bunda ako WS softshell. Jej problem moze byt len uzky strih. Ak nosis velkost L kup radsej to Shimano, ma aj odpajacie rukavy a strih nie je uplne tesny. Ak ti bude trosku vacsia, aspon sa ti zmesti spominana prostredna vrstava ak bude treba.
24.11.2014 - 23:02:32
00
keyboard_arrow_up