Tak ja mam 183-4cm a tych 68kg, nad 70 som este nikdy nemal, takto sa drzim uz asi 3 roky. A ohladom dietovania, tak dietu som este tiez nikdy nedrzal, jem vsetko a fakt vo velkom. 2x som si dal 5 dnovu vycistovaciu hadovku (parada, odporucam) ale tam som tiez nic neschudol. Ved ta vaha pojde este vekom hore, snad ale zas nie az tak drasticky, klbom sa mojich 68kg zatial paci :D
12.11.2014 - 18:35:04
00
k tým váham...osobná domáca váha za cca 20,- eur ukazovala 20% tuku a prístroj InBody 720 17%...tej váhe predsalen verím menej, rozdiel je 15%, čo je celkom dosť
12.11.2014 - 21:07:50
00
Ono tie diéty v zásade fungujú, ale sú zradné, pretože ak už človek začne s diétou, tak je to beh na dlhé trate, myslím, že je väčší problém zhodené kilá si udržať ako sa ich zbaviť. A keď si niekto vyberie diétu typu divné múky, nejesť toto, hento, polystyrén, nevravím, že to je zlé ale vytrvať dlhšie v takejto diéte je nepraktické z dlhodobého hľadiska, a potom príde ten problém, že postupne sa vráti k bežnej strave a zhodené kilá sa môžu vrátiť. Kto to dokáže dlhodobo sa takto stravovať, klobúk dolu :)

Podľa mňa prvým neštastím je niečo si odopierať a úplne zakazovať, keď si dám aj niečo vyslovene nezdravé v rozumnom množstve a nepravidelne to nemôže človeku nejak uškodiť. Jedzme čo nám chutí a máme radi, ale v rozumnom množstve, jedzme všetko zeleninu, mäso, ovocie, mlieko skúšajme nové a netradičné jedlá, nebojme sa rýb. V skratke pestrá a vyvážená strava. Znie to až úplne jednoducho, ale u mňa to celkom funguje. Včera v nočnej som mal na večeru zeleninový šalát s kuracinou a cestovinami, no všetci kolegovia ma vysmiali čo za somarinu to mám a tu je podľa mňa ten problém :)


Naposledy upravil Syfon dňa 12.11.2014 - 21:22:14, celkovo upravené 1 krát.

12.11.2014 - 21:18:14
00
To nejako nesedi, jedine ze vaha ukazovala 2% a InBody 17%.
12.11.2014 - 21:18:43
00
k tým váham...osobná domáca váha za cca 20,- eur ukazovala 20% tuku a prístroj InBody 720 17%...tej váhe predsalen verím menej, rozdiel je 15%, čo je celkom dosť


Z hľadiska donútenia sa niečo s tým robiť podľa mňa lepšie že ukazuje viac, ako menej :D
12.11.2014 - 22:05:52
00
Na Nový rok som sa s hrôzou postavil na váhu - vlastne zhrozil som sa až keď som videl, že ručička atakuje 90-tku... Už som vedel, že musím niečo so sebou robiť.Pani spolubývajúca sa tiež zhrozila zo svojej váhy a po troch kráľoch sme začali držať detoxikačnú diétu Mačingovej. Jedálny lístok sme nedodržiavali presne, častejšie sme si robili jedlá, ktoré nám chutili. Jedlá ktoré už podľa receptu nevyzerali dobre, sme vynechávali. Vynechal som úplne zemiaky, výrobky z pšeničnej múky. V tom pokračujem doteraz, len občas si neviem odpustiť cestoviny. Za 4 týždne padla váha o 6 kíl. Viditeľne to bola slanina na bruchu - opasok som zaťahoval o 2 dierky viac, košele mi nie sú tak tesné. Odišla však aj svalovina, na bicykli som mal ťažké nohy, nevládal som točiť. Ale cítil som sa dobre, žiadne hlaďáky, žiadna nervozita z prázdneho žalúdka, dokonca menej stresovania v robote - problémy som riešil jednoduchšie a ani ma tak nenasierali. Výhodou je, že vo veľkovýkrmni si môžem vybrať okrem "nezdravých" (ale dobrých) jedál aj delenú stravu alebo zeleninový tanier.
Váhu som udržoval plus-mínus kilo až do sústredenia v Chorvátsku. Tam to bola opäť najmä zelenina a ryby, ale dal som si aj zmrzlinu. A hodne jazdenia. Po návrate som mal váhu 82 kg.

V súčasnosti sa motám medzi 84-85 kilami, zemiaky si dám tak 1x do týždňa (keď treba dojesť po vnučkách), občas neodolám haluškám, občas si dám aj šniceľ. Na budúci rok si to chcem zopakovať, viem však, že to chudnutie nebude také rapídne. Dôležité bude, aby som na chudnutie nahuckal aj pani spolubývajúcu - lebo nič nie horšie, ako keď ja po výjazde cítim, že telo si pýta niečo sladké a ona vytiahne k televízoru keksíky alebo čokoládu... To neviem odolať. Každoprípadne, na jar by som chcel mať 80, prípadne aj kúsok pod.
12.11.2014 - 22:41:58
03
Tak rovnaky ciel ako JoKo mam aj ja, akurat ze ho dosahujem na dve etapy. Vzdy od detstva som mal nadvahu, skor povediac vyraznu nadvahu. S bicyklovanim som zacal az po vyske, ked som bol na civilke v nemocnici a mal som plno casu. Vahu som v mladosti nejako neriesil. Ale problem je, ze s pribudajucim vekom vaha nenapadne rastla a po minulorocnej zime, ked sa nedalo bezkovat a na zjazdovkach ta vytiahne hore vlek, som sa na jar zacal systematicky priblizovat k hranici, ked sa zacina vypisovat zakalaci listok (vzdy radsej hovorim, ze na svoju vahu mam o 35 cm mensiu vysku). Tak som sa zatal a po prestudovani webu a porade s astro-m sa mi zapacil princip 90 dnovej diety (v principe oddelena strava). Moj problem sa snazim zvalit na spomaleny metabolizmus (nakolko nejake snicle, bravcove kolena a pod naozaj nemusim, max tak 1 x za rok) plus k tomu mam velmi rad pecivo, zemiaky a po vyjazde musi byt pivo (skor dve, niekedy 3). Mozno by sa zisli mensie porcie, ale v zasade sa snazim jedavat zdravo. Po absolvovani 3 mesiacov (maj - jul) som zhodil 10 kg. Zaujimave, ze na chudnutie nema az taky vplyv objem najazdenych (pripadne par nabehanych) km (tento rok 4500km), ale vzdy iba uprava stravy. Prave teraz som nastupil druhu etapu a dufam, ze bude vysledkom dalsich 10 kg.
13.11.2014 - 08:29:10
01
To nejako nesedi, jedine ze vaha ukazovala 2% a InBody 17%.

myslené tak, že ak 20 znamená 100% a tým pádom 17 je potom 85%
13.11.2014 - 08:49:09
00
To fakt treba taketo sialenosti robit aby clovek schudol? Nikdy som nechapaldiety kde treba vynechat nieco uplne, ze na coto je dobre, vsak ked sa neprezieram, tak budem mat pri treningu aj tak vzdycky vacsi vydaj energie ako prisun a tym padom budem chudnut, ajsa to potvrdzuje. Ja som schudol za posledny polrok okolo14-15 kil a jem nornamlne ako pred tym, akurat sa neprezieram a bicyklujem. Ide to nejak prirodzene dole, tym ze makamna biku. a to somsiel dole z 88 na 73 zatialpri vyske 184 cm, takze ziadna extremna obezita umna nebola.


Tak ako bolo povedane kazdy ma iny metabolizmus..ja som toho roku zajazdil daco pod 2000 km a neschudol som nic. Rozdiel prisiek ked som zacal riesit stravu. Vynechat veci ako bielu muku a pod mi vobec neprislo ako extremne po tyzdni, prave naopak aj som sa citil menej unaveny a lepsie. Dieta by nemala byt robena tak ze si zakazes to bez coho nemozes chutovo zit lebo jasne ze ta to v longrune dobehne a vykasles sa nato. Treba selektovat s ohladom nato ako sa poznas. Ja som si za roky skusania vybudoval nejaku objektivitu a snazim sa to vyuzit dalej napr. Tiez v mojom pripade nemozem podava pravidelny vykon + caka ma operacia ramena z jedneho padu a tam budem mat nejaky cas uplny zakaz hybania takze nech som psychicky pripraveny ked som si taky zavazok. Vydaj bude nizky tak teda adekvatny prijem k tomu.
Vsetko je hlavne v hlave a to ze sa stravujem zdravo chcem uplatnovat nadalej dlhodobo, akurat teraz uz mam silnejsiu motivaciu ako nejaky vyzor ale moj pocit, ktory som okusil. Sorry ze to pisem takto o sebe ale kto cita medzi riadkami vie si nieco z toho generalizovat vseobecne. Teda tolko k dovodom ''brutality''
13.11.2014 - 12:49:48
01
Svojho casu v roku pana 2011 som mal cca 133..........POtom som schudol , potom som pribral..potom som schudol..Ale nikdy sa mi nedarilo schudnut pod 107kg... Za celu tu dobu som schudol stihol schudnut asi 60kg, pribrat 30kg...Cize..Ako vidite..nie je to uplne normalne..Teraz momentalne mam 103-104 kg...A uz doooost dlhu dobu. Snazim sa kontrolovat stravu - jem pravidelne, pocitam kalorie viacmenej, chodim cvicit-predtym posilka, teraz crossfit, na bike este teraz ked sa da, ..A vysledok stoji za hovno...Stale nic..Dost ma to sere, nakolko zacinam byt celkom zufaly.......Moje telo si robi co chce a este sa mi nepodarilo zistit, ako naozaj funguje. Lebo ja priberiem aj po 24hodinovke MTB. Mam podozrenie, ze moje telo si zvyklo na fyzicku zataz xce stale viac a viac...Ale ja uz nemam ani tolko casu. Sak do prace musim chodit, a chcem aj spat obcas. ..A den bez sportu si predsa musim dopriat ako oddychovku.....Mam nervy...KUA..ja chcem mat 85kg


Naposledy upravil johnnySVK dňa 04.12.2014 - 16:16:16, celkovo upravené 1 krát.

04.12.2014 - 16:08:06
00
Zacni tie kalorie pocitat poriadne, nie viacmenej. :-) Seriozne, skus si to naozaj zapisovat a potom to zverejni. Verim, ze niekto ti bude vediet presne povedat kde robis chybu.
04.12.2014 - 16:15:39
00
do tych 9000 kJ denne zjem a sportujem....Ja som si tych jedalnickov spravil uz X.....v podstate jem to co som jedol aj ked som chudol...A teraz uz nechudnem..To je cele...treba daku novu verziu asi spravit
04.12.2014 - 16:17:57
00
vysad napr pecivo, bielu muku, lepok ..hoc aj len na tyzden a uvidis ci sa nieco zmeni. Ludske telo sa prisposobuje velmi rychlo zmenenym podmienkam, z toho principu su blbosti aj tie paleodiety co sa odvolavaju na 35436 generacii dozadu ohladom stravovacich navykov. Namiesto sacharidu bielkovinuj. 103 nemoze byt default vaha pokial nemas viac ako 190 cm , iba zeby v tom bolo cosi ine co by ta stavalo to extremu mimo tabulky.
04.12.2014 - 16:22:38
00
sprav presne to co povedal Wladix, zapis si vsetko co si zjedol a kolko toho bolo, su na to uz aj aplikacie, keby si mal vydaj energie vacsi ako prijem musel by si chudnut, toto zakladne pravidlo proste neodzubes. Moze to chvilu trvat, kym sa to zacne prejavovat aj na vahe, ale isto to pojde dolu.
04.12.2014 - 17:47:19
00
Skús 90dňovú rozlišovaciu diétu. Ale len ak máš pevné nervy. Najvhodnejšie bude začať asi po Vianociach.
04.12.2014 - 17:54:13
00
keyboard_arrow_up