Co sa tyka tej povinnosti zastavenia. Mame v KE zastavku elektricky kde je kolaj v strede a vystupuje sa do cesty. Zakon na to myslel a auto iduce za elektrickou ma zastavit. Minule zastala elektricka, auto za nou zastalo a neviem presne preco sa zaradilo za elektricku. To vyuzil vodic za tym autom a preletel popri elektricke. Cely cas trubil. Jedna holka co vystupovala mala stastie, stihla odskocit. Za toto ruky lamat :/


Tak v Brne napríklad, je takto riešených 90% zastávok... Je to predpis, ktorý má už pár desiatok rokov, ale stále platí... Otázne je, čo v tých autoškolách vlastne vodičov učia... Pravidelne sa stretávam aj s tým, že pravidlo pravej ruky: väčšina mladých vodičov (nikoho sa tým nechcem dotknúť) nemá ani šajnu, čo to je, a platí - kto má väčšiu odvahu, vyhráva...
06.12.2014 - 17:32:15
00
Jezus, sorry ale podla tvojej logiky sa ako keby neslobodno spoliehat na pravidla..Ak napr ides autom po hlavnej tak zastavis a pozeras ci nejaky idiot ti tam nahodou nepojde zo strany aby ste sa nezrazili? Predpokladam ze ides normalne dalej. ja som isiel prechodom ako som mal a ako som to urobil uz milionkrat. Akurat ze teraz som to schytal a to som sa, uistujem ta, pod kolesa nehadzal. Mas pravdu v tom ze sa treba spoliehat aj na seba a neprechadzat cestou len pocitacovou logikou a pouzivat zmysly, ale ani zvuk a ani uhol, ktory mi stojace auto prekrivalo nenasvedcovalo vynimocnu nebezpecnu situaciu. Proste rezidua sa v statistike vyskytnu vzdy pokial ide o zlozity model ako svet a zivot vseobecne.
06.12.2014 - 18:29:30
02
Jezus písal hlavne v prípade keď si slabší účastník premávky. Pravdupovediac keby som sa na biku spoliehal na pravidlá bol by som už veľakrát zrazený autom. Ako chodec chodím minimálne no keďže vidím čo sa deje na cestách nikdy sa nespoľahnem na "veď mám zelenú", "som na priechode". Vodiči sú hovadá (ale aj chodci), no 1,5 tony ocele vs. 80 kg mäsa je jasné ako to dopadne nech má pravdu ktokoľvek.
06.12.2014 - 18:47:33
05
Kebyze sa mam riadit jezusovou logikou...tak ako sa to tu zbytocne neustupne a striktne snazi pisat...tak cez cestu v zivote neprejdem....prepac ale ak mi zastavi autobus na ptechode...ja nevidim ci v druhom pruhu ide debil...ale ten debil vidi ze autobus zastal pred prechodom a ma brzdit automaticky tiez...
Lebo akonahle ja vyleziem spoza toho busu tak ma zotne ak nespomali a nebude to moja chyba lebo do tej chvile kym z poza busu nevylezie nemam ako zistit ci sa tam niekto ruti...
06.12.2014 - 19:29:06
00
A jezus nie nehadhem sa pod auta..robim len razny polkrok bliziacemu sa debilovi do cesty...aby dupol na brzdy a uvedomil si ze ja stojim v strede prechodu. Mam prednost...(to plati vacsinou pri klasickej dvojprudovke ked mi auto z jedneho smeru zastane a auto z protismeru si mysli ze ja ho budem pustat)
06.12.2014 - 19:30:48
00
Pokojne sa spoliehajte na to, ze vsetci dodrzuju predpisy a riadte sa tym pri tom prechadzani cez cestu a pod. Ja ked vyjdem spoza jedneho auta alebo autobusu, tak sa najprv pozriem, ci mozem cez cestu pokracovat dalej. Ako som pisal, zazil som uz nie jednu taku situaciu a aj sam som sa vdaka svojej obozretnosti takemu vodicovi vyhol a neskoncil som pod kolesami, takze kazdy nech si z toho zoberie co chce. Pocit, ze ste boli v prave a mali ste prednost vam uz na vozicku alebo v truhle velmi nepomoze...
06.12.2014 - 20:03:52
07
Taká milá story zo včera.. Idem si po prechode, dvojprúdovka, jeden vodič pribrzdí a pustí ma, ja mu zamávam a poďakujem sa, a druhý vedľa neho si ide svoje ďalej, asi v 30km/h ako dobrzďuje z nejakych 60 zoberie ma na kapotu. Ja hlavou a lakťom o sklo, rozdrbane, trepne ma o zem a vystúpi mladá pinda, ja zo zeme hneď spŕška vulgarizmov, ona ma naloži, psychicky 5x viac vykolajená ako ja. Nakoniec voda v kolene, monokel, poškriabaná dlaň. Proste terno. A to som sa ešte vracal z kostola a dokonca spovede.

Taketo veci riesim za volantom takto. Ak nie je velmi husta premavka, zastavim pred prechodom ale tak, aby som autom zasahoval aj do druheho pruhu. Vodic v druhom pruhu vacsinou pochopi a pribrzdi tiez.
06.12.2014 - 20:09:30
01
-_- jezus ty si budes dookola pisat svoje ze ? a vobec si zase nepochopil co som napisal...

nikto netvrdi ze mas skocit rovno pod auto.. ja robim len taky razny akoze krok autu do cesty aby musel reagovat..ale pritom aj kebyze preleti dalej tak mna neohrozi...neviem ako antiblboznejsie ti to mam napisat...
06.12.2014 - 20:11:46
00
b0b0: ja sa prave snazim brzdit vyrazne skor pred priechodom, tak, aby si vodic vo vedlajsom pruhu stihol vsimnut, ze sa nieco deje a ze mam umysel zastavit... Zvycajne to funguje, hlavne mimo uplnej spicky..
06.12.2014 - 20:15:15
00
ja som minule pustal jedneho chodca a auto vedla mna skoro neubrzdilo a sejmulo chodcu...celou cestou som si potom vycital ze som ho vobec pustil, lebo ak by ho ten magor sejmul asi by som sa citil dost blbo ze sa to stalo v podstate z mojej dobrej vole. to bolo uz sero, takze ak niekoho pustim cez prechod uz len cez den za plneho svetla nech aj ten druhy sofer vidi ze mu chodec vchadza do cesty
06.12.2014 - 20:56:46
00
Ak napr ides autom po hlavnej tak zastavis a pozeras ci nejaky idiot ti tam nahodou nepojde zo strany aby ste sa nezrazili

Noo, uz som mal tu cest na vodica prichadzajuceho z vedlajsej napasovaneho do mojho auta....
Potom som sa este dlho predlho nespoliehal na prednost, aj po peknych par rokoch od incidentu mam velke obavy hlavne ked sa z vedlajsej ruti niekto sposobom plny plyn - brzda
06.12.2014 - 21:18:59
00
pred par rokmi v zime som dochadzal na semafor v pravom pruhu a uz z daleka som videl oranzovu tak som dal nohu z plynu, v lavom pruhu sli dve auta co boli trocha rychlejsie ako ja, prvy zabrzdil na semafore a ten druhy mal dost miesta aby zastal za nim, ale asi mu prislo lepsie sa ***** predo mna do praveho pruhu na poslednu chvilu bez smerovky. Jedine stastie, ze v pravo od neho bolo este miesto kde som zabrzdil, aj ked som uz nemal velku rychlost zastavil som skoro na urovni jeho zadnych dveri.
06.12.2014 - 22:02:51
00
Musím sa zastať Jezusa v tomto prípade, myslím si, ze to co povedal proste platí v tomto prípade, ked nie sisi istý, ze ta vodič vidí a vie zastaviť nemáš mu co liezť na cestu aj ked je tam priechod pre chodcov. Ked tam vleziem a nevidel ta a nevie uz zastaviť ublížiš jedine sebe, takze tvoja hlúposť. Osobne sa mi stal uz príklad, ze som skoro takto zrazil chodcu na vjazde do NR z NZ uz za semafórmi, kto tadiaľ jazdi vie, ze tam to je pre chodcov, celkom zlý úsek 4 prúdovka a z kopca sa tam zvyknu auta kotúľať 60-70. Problém je, ze sa tam da aj odbacat, takze auto da smerovku začne spomaľovať a ja som automaticky rátal s tým, ze ide odbacat, ked som sa zobudil, ze on vlastne moze brzdiť aj pred priechodom, tak bolo skoro neskoro, chodec bez obzrietia skočil predomna, ale bolo to v momente, ked som to uz podvedome aj čakal, takze hneď plna przda a zabrzdil som len taktak. Áno mal som zastaviť podľa zákona, ale nemohol som vedieť, ze tam ide chodec a auto vedľa nebrzdi, lebo ide odbočit, ale ide zastat pred priechodom, lebo uz mal smerovku a chodec mal iba šťastie, ze som sa spamätal skor ako bolo neskoro. Takze na každú situáciu sa da pozerať z viacero pohľadov.
06.12.2014 - 23:59:47
00
to je úplne jasné že jesus to povedal dobre.. v takýchto prípadoch sa treba absolútne vykašlať na nejaké práva a zákony, keď som chodec a prechádzam cez cestu, treba sa spoliehať len na ako sa hovorí zdravý sedliacky rozum a nejaký pud sebazáchovy. neskočím predsa pod auto, len preto že sa spolieham na to že podľa zákona má zastaviť.
07.12.2014 - 00:18:19
02
a kto tu pise o skakani pod auto?
07.12.2014 - 01:26:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up