a co tak domaca vyroba? :-)

https://www.youtube.com/watch?v=gOQM3_QKgt8
03.12.2014 - 12:00:02
00
to je teda hovadina, chcel by som vidieť tú životnosť a to ako to naozaj hučí.. akože dalo by sa to z toho dreva aj sofistikovanejšie vyrobiť, valce spraviť parabolické, ten remeň uložiť do remeníc, valce dať na ložiská.. ale tak jedinú výhodu vidím v tom, že keď to majiteľa omrzí, tak s tým môže zakúriť :D
03.12.2014 - 13:22:04
00
ja som si tiež podomácky vyrobil valce (podľa návodu v prílohe, niekde na fóre už bol spomenutý) akurát otec mi samotné valce vyrobil z dreva na sústruhu :) problém je len s remeňom, kt. sa mi už 2x roztrhol keďže je len zošitý , takže to budem musieť nejak spevniť...
03.12.2014 - 13:27:40
00
foto?
03.12.2014 - 13:38:29
00
caute,
jedna otazka cisto z lenivosti :) nechavate bajk upnuty non-stop na trenazeri alebo ho vzdy zlozite? moze mu ten tlak na upinak dlhodobo nejak skodit keby bol zapnuty celu zimu?
03.12.2014 - 18:58:11
00
foto radšej zatiaľ dávať nebudem keďže po dokončení som na nich začal hneď jazdiť bez toho aby ich predtým pretrel aspoň základovkou, takže trochu chytili hrdzu :lol: cez sviatky keď bude čas ich už konečne dokončím...
03.12.2014 - 22:09:02
00
Ved si pisal,ze ich mas z dreva.
04.12.2014 - 05:13:13
00
Zle si ho pochopil, ma ich z jokloviny podla toho navodu co pridal, len tam su valce zo silonu vytocene a on ich ma z dreva
04.12.2014 - 07:34:56
01
caute,
jedna otazka cisto z lenivosti :) nechavate bajk upnuty non-stop na trenazeri alebo ho vzdy zlozite? moze mu ten tlak na upinak dlhodobo nejak skodit keby bol zapnuty celu zimu?


Sice pouzivam dedikovany upinak co bol k trenazeru (Elite), kedze ten potom lepsie drzi, ale nechapem co by sa aj normalnemu upinaku mohlo stat :) v "kludovom" stave je ta sila svoriek smiesna v porovnani s tym co sa deje ked naozaj poriadne pedalujes (hlavne v stoji hh).
mozno ak mas nejaky ultralahky titanovy... ale ten by som zasa asi s trenazerom nepouzival hh
04.12.2014 - 10:17:43
00
Sice pouzivam dedikovany upinak co bol k trenazeru (Elite), kedze ten potom lepsie drzi, ale nechapem co by sa aj normalnemu upinaku mohlo stat :) v "kludovom" stave je ta sila svoriek smiesna v porovnani s tym co sa deje ked naozaj poriadne pedalujes (hlavne v stoji hh).
mozno ak mas nejaky ultralahky titanovy... ale ten by som zasa asi s trenazerom nepouzival hh


diky, zhruba tak som aj myslel.. upinak mam ultratazky obycajny, takze ostane cez zimu v trenazeri
04.12.2014 - 10:48:23
00
Nie je tu niekto z okolia Martina, kto má valce a bol by ochotný mi ich dať vyskúšať ? Rozmýšľam nad brzdenými Elite Arion Mag. Len keď som videl na youtube, ako sa niektorí s tým trápili, tak váham. Trenažér nie - kvôli karbonovému rámu, aj keď sú na to ako na všetko na nete, 2 rovnako veľké názorové tábory.
14.12.2014 - 10:00:09
00
neboj sa toho, akože nie je to tak že sadneš a ideš, ale chvíľku sa na tom trochu vytrápiš a potom to už ide.. treba si ich dať niekde tak aby si sa mal čoho chytiť, úzka chodba, medzi zárubne a podobne.. ja som tiež len teraz nedávno začínal s valcami a žiadny pád alebo iná nehoda..(niekde som tu aj moje video dával) tie brzdené nie sú bohvieako vymyslené, pretože zmena toho zaťaženia sa robí niekde na boku konštrukcie valcov, takže ak si ju chceš zmeniť musíš zosadnúť z bicykla, prehodiť a zasa nasadnúť, čo by bolo dosť otravné... ja som kúpil už tie digitálne síce sú raz tak drahé, ale zaťaženie si mením priamo za jazdy z cyklokomputera.. takže môžem jazdiť aj intervaly... snáď jediné čo mi chýba že sa na valcoch nedá trénovať jazda v stojke... inak obyčajné nebrzdené valce by som nechcel, to musí človeka omrzieť v momente keď sa na tom naučí jazdiť :)
14.12.2014 - 10:14:39
00
ja som na trenažery v stoji nešlapal za posledné 2 roky ani raz ...šak načo mám sedadlo ne?
14.12.2014 - 12:41:47
00
No neviem ja na stupaku vacsom ako 12 stupnov mam problem ist dlhsie v sedle, musim sa proste postavit inak by som zastal :D
14.12.2014 - 13:19:58
00
tak záleží aké má človek ciele, v trén, pláne mám na jeden deň intervaly v stojke, takže keď sa nedá ísť von tak na valcoch to nespravím :)
14.12.2014 - 14:28:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up