tak som bol na tej Kojšovke, hore zo Zl.Idky po asfalte od závory ku zavretej chate,
bolo tak odhadom cca 8°C, brr a potom dalej okolo čajovne do sedla Golgota a po červenej na chatu Lajoška, všetko OK dá sa, mal som dokonca na prednom kolese ešte cestnú gumu (lenivosť).
samozrejme okrem miest ktoré navštívili NAJvačší ochráncovia prírody - LESNÍCI - zničené chodníky LKTčkom, asi na troch miestach a nenormálny bordel....bolo nutne preniest bajk asi 3 x cez popílené konáre........ale inač ozaj OK vlhko, ale DOBRE.....odporúčam...
a :oops: zabudol som foťák ......
09.05.2006 - 12:02:43
00
na bajku som to este nesiel ale je to tam pekne stoji to za obhlidku
a doteraz som tam stale siel z Cucmy potom vpravo
23.08.2007 - 19:19:26
00
Pozri si Sulova - Skalisko 23.7.2006 na http://www.tronkosice.sk
23.08.2007 - 20:18:36
00
starsia tema, ale rozoberali sa tu useky/trasy, ktore ma zaujimaju. rad by som presiel trasu rv-ke prevazne po cervenej. otaznych je viac usekov: zelena - paca>asfaltka do uhornianskeho sedla; osadnik>stosske sedlo sv. maria; sedlo jedlovec>kloptan. zaujima ma aktualna prechodnost terenom na bajku - hlavne ci chodniky nie su zarastene, ci nie je vela popadanych stromov, znacenie. predpokladam, ze ostatne useky, kde je zvaznica by mohli byt menej problemove. vdaka
02.08.2012 - 22:19:17
00
Ak chceš ísť lesom, najkrajší úsek si vynechal. Je to RV - guyapalag - chata volovec - skalisko - uhornianske sedlo - nosenia biku je primerane,ďalej od sedla po sv maria sa to ešte dá,
ďalej to je masaker, roky neprerezane - proste polom, nosíš a nosíš.
Dá sa ísť po zvážniciach mimo značky, ale furt som blúdil.
03.08.2012 - 08:51:21
00
Suhlas. Tusim sa tam nic nezmenilo. Aj teraz sa roztrasiem :), ked si spomeniem na nosenie biku strmou hustinou na Kloptan po cervenej TZT od Stosu pred par rokmi. Peklo, nikdy viac :tmi:
Ale od Kloptanu smer Kojsovka to uz bolo OK.
Ak poznate nejaku dobru alternativu v spominanom useku po lesnych cestach/chodnikoch, sem s nou.
03.08.2012 - 09:01:47
00
srsen, rv-gujapalag... by som dal inokedy smer mlynky/dedinky podobne ako pista siel.
obzeral som na satelitnej snimke alternativu zo sedla jedlovec po zvaznici, ze by som obisiel aj kloptan. hm skoda, ze ten usek ku kloptanu cez zbojnicku skalu je ako popisujete. takto som si to povodne naklikal: http://mapy.hiking.sk/?trasa=VoIOA pipitku by som obisiel, aj stos
ak nenajdem alternativu k neprerezanym usekom, tak to asi necham tak, hoci prenasanie mi az tak nevadi.
03.08.2012 - 10:38:28
00
Podla map NLC by sa aj okolo Kloptana dalo snad nieco vymysliet.
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#X20.85771Y48.77396Z14L8
03.08.2012 - 11:16:15
00
presne tu som pozeral, ale pripojenie naspat na cervenu tam nie je jasne. pozeral som satelit a vrstvy nlc a freemap hiking paths sk.
inak cmaps.gpsteam.eu je zatial na take hladanie najlepsi.
03.08.2012 - 20:02:32
00
Suhlas. Tusim sa tam nic nezmenilo. Aj teraz sa roztrasiem :), ked si spomeniem na nosenie biku strmou hustinou na Kloptan po cervenej TZT od Stosu pred par rokmi. Peklo, nikdy viac :tmi:
Ale od Kloptanu smer Kojsovka to uz bolo OK.
Ak poznate nejaku dobru alternativu v spominanom useku po lesnych cestach/chodnikoch, sem s nou.

Palo TT to sa tam dá pekne ošuškať, traverzneš zvážnicou Kloptaň od severozápadu a dostaneš sa na chodník z Mníška.

... kedy ideme? v nedeľu????
03.08.2012 - 21:13:20
00
tak sa nám to veľmi ošuškať nepodarilo :$
minulú jeseň som šiel na Kloptaň pešo z Mníška a pod vrcholom bola jedna kvalitná zvážnica smerom na Štós, o nej som sníval, ale sa nám ju nepodarilo nájsť.
Prvé stúpanie červenej značky sme úspešne obišli lesnou cestou vľavo až pod Zbojnícku Skalu, tam sme aj narazili na cestu smerujúcu hore k červenej, a asi sme ju mali použiť. Zvážníce smerom k značke z Mníška všetky nepríjemne klesali, keď sme prišli na jednu stúpajúcu, tak mala tiež fajný(nešľapatelný) sklon, ale aspon sme boli v tieni, a ňou sme nakoniec došli na červenú tesne pred vrcholom.

K ceste z Medzeva, asi bude lepšie ísť dolinou a pripojiť sa na modrú niekde v oblasti Krásneho Rohu. značka bola na výšľap dosť strmá, ale zase sme sa aspon fajne napchali černicami.

Prílohy:

garminC.gpx [76.48 KiB] Zobraziť na mape

06.08.2012 - 07:02:40
00
jano, tam kde som ja orodoval slapat dohora (za "nefunkcnym" pramenom) a ty si chcel dole, tak je to rovnaka alternativa (cca 60m vyskovych dole).
zombi mal dobre tusenie vytlacit na cervenu, uz bola naozaj blizko - cca 30m vyskovych rovno hore, hoci bola rozorana.
cernice boli vynikajuce, cely vyjazd vyborny (dudranie v prudkych vyslapoch, to si asi neodpustim).
06.08.2012 - 07:59:12
00
(dudranie v prudkych vyslapoch, to si asi neodpustim).

:D aj ja v takých prípadoch rapídne mením slovník...
Inak som v rámci cyklocympu spiš bol aj na Volovci aj na Skalisku - parádička!!!
07.08.2012 - 08:51:17
00
Nedalo by sa na Kloptaň takto? Ďalej (za bodom tlačenia hore na červenú) ste tú zvážnicu neskúmali?

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 212.09 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 204.88 KiB thumb_up0thumb_down

3.jpg
3.jpg 250.03 KiB thumb_up0thumb_down

4.jpg
4.jpg 235.63 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2012 - 09:39:15
00
laco: takto ako si to naznacil to bolo v plane, ale prisla zvaznica dohora, tak sme ju skusili. ja osobne som myslel, ze je to prave ta naznacena. tak ci onak, ked sme boli najblizsie k cervenej pod zbojnickou skalou, tak zvaznica zacala klesat a stratili sme 100m vyskovych. bolo mi ich luto. su to tam dost prudke vyslapy, ja som radsej tlacil.

riso: ja som len decentne dudral, aby som nebudil pohorsenie :) jano so zombim akosi nenadavali.
co tak ten volovec so skaliskom cez gujapalag do dediniek/mlyniek dat niekedy, ked sa vratis z tatier?
07.08.2012 - 13:03:17
00
keyboard_arrow_up