Palo :)))
Delarosa videla som aj parndorfe nejake v novembri, inak potom do scs wien, eybl, intersport, hervis, sportexpert giga sport
27.12.2014 - 14:40:02
00
dik za info ;)
27.12.2014 - 14:42:43
00
Pokial nerobis skialp, VHT tak za bundu len tak na von a sekundarne na bike davat 150Eur za Gore material (alebo iny podobne drahy) je zbytocne. Za ti peniaze osobne radsej windstopper (najuniverzalnejsi je tenky active shell) primarne na bike a na von kupit nejaku menej znackovu membranovu budnu vo vypredaji za 40-50Euro.

Môj názor je, že radšej dám 100-150 za poriadnu bundu a budem ju nosiť všade (roky mám takú) ako si kúpiť dáky lacák, ktorého jediná výhoda je nízka cena no vypracovanie a funkčnosť môže zaostávať.
Neviem prečo by niekto nemal mať komfort proti poveternostným podmienkam denne ale len sem tam keď ide na bike? Ten kto ide na bike iba v sobotu si podla mňa zaslúži pohodlie rovnako ako ten čo ide pondelok až nedelu, či nie? Ja keď idem do práce a prší tak chcem mať na sebe nepremokavú bundu aby som bola v suchu, prečo by som mala mať do práce nejaký lacák čo namokne rýchlejšie a prídem ešte upotená lebo nedýcha ak bežím na bus? Prečo si niekto myslí, že kvalitná bunda sa ničí "viac" ke´d v nej idem pešo po meste a menej ke´d v nej bikujem? :D Práveže ak dám 100 za gore tex v akcii tak mi ak je kvalitná vydrží minimálne 5 rokov každodenného používania. šetriť si ju mám kam? na nedelu aby sa jej náhodou niečo nestalo pri stání na bus na zastávke? :)
A ak má na to JAHMAN rozpočet, čo už priznal, že má tak prečo nie. Ak by tu niekto chcel poradiť niečo do 50 eur tak to bude potom iná odpoveď/rada/názor.

Windstopper nie je do dažďa, a ak chce chlapec nepremok tak mu bude neprefúk nanič. Áno wind active shell je super na premenlivé počko ale len pokiaľ neprší.

To je môj názor.

PS: JAHMAN - do parndorfu choď, tak ako v spomínanom sportissime som náhodne narazila na tú Scott tak sa dá aj tam náhodne naraziť na nejaký posledný kúsok za super cenu.
27.12.2014 - 17:06:08
01
Môj názor je, že radšej dám 100-150 za poriadnu bundu a budem ju nosiť všade (roky mám takú) ako si kúpiť dáky lacák, ktorého jediná výhoda je nízka cena no vypracovanie a funkčnosť môže zaostávať.

:bow:
27.12.2014 - 17:46:03
00
Tak ako to fixska popisuje to je pre mna pravy ucel membrany. Von,na bajk,do hor,do prace.Membranu som uz chcel dlhsie mal som taku pseudo membranu ale ta bola na prd.Chodim po horach cize ju urcite vyuzijem. Peniaze mam na to uz dlhsie odlozene cize to je ok. Windstoperku jednu mam oldo a to ked dlhsie prsi tak cau nasiakne a skoncil si. Vela som si cekoval net hl outdoorfora a neni membrana ako menbrana. To som vedel uz pri tej mojej.Spracovanie je urcite priorita. Casto aj ked dlhsie prsi a mas ruksak tak v oblasti popruhov pseudomembrany prepustia. Na to.je dobra wdr uprava abo zosilene danej partie.casto sa odlepuje polepenie.alebo presakuje v oblasti vysiteho loga.bundu setrit nebudem cize nejake tie oderky by mohla vydrzat. 100-150 je za membranu este v pohode. Su milletky,rabky abo arcteryx aj za 400.cize idem zlaty stred az nizsie :) Bol som kuknit v avione a v directsporte maju tuto bundu za 80ecok mko posledny kus.mne nesadel stih.inak dlzka vsetko ok.
http://www.dragonsport.sk/Karrimor-Elite-Phantom-eVent-Waterproof-Jacket-Mens-Black-d442088003.htm
Je to event 3 co je na urovni goratex-active ked nie lepsie podla toho co som sa docital zo skusenosti. Event ma aj zajo. Bike som si tiez nekupoval najlacnesi ani najdrahsi ale taky daky stred tak preco bundu?urcite event abo gorac,najlepsie active.
27.12.2014 - 20:59:34
00
Ak to má byť aj na turistiku, mne sa páči táto http://www.hudysport.sk/bundy_panske/millet-axon-pro-evo-gtx-jacket-men,61177-zelena.html ale asi len m-ko keďže je to výpredaj
28.12.2014 - 13:25:29
00
nechcem pro shell goratex, s cim suvysi aj hmotnost za tu cenu mam polovicnu vahu bundy s novsou membránou..
28.12.2014 - 13:34:34
00
Môj názor je, že radšej dám 100-150 za poriadnu bundu a budem ju nosiť všade (roky mám takú) ako si kúpiť dáky lacák, ktorého jediná výhoda je nízka cena no vypracovanie a funkčnosť môže zaostávať.
Neviem prečo by niekto nemal mať komfort proti poveternostným podmienkam denne ale len sem tam keď ide na bike? Ten kto ide na bike iba v sobotu si podla mňa zaslúži pohodlie rovnako ako ten čo ide pondelok až nedelu, či nie? Ja keď idem do práce a prší tak chcem mať na sebe nepremokavú bundu aby som bola v suchu, prečo by som mala mať do práce nejaký lacák čo namokne rýchlejšie a prídem ešte upotená lebo nedýcha ak bežím na bus? Prečo si niekto myslí, že kvalitná bunda sa ničí "viac" ke´d v nej idem pešo po meste a menej ke´d v nej bikujem? :D Práveže ak dám 100 za gore tex v akcii tak mi ak je kvalitná vydrží minimálne 5 rokov každodenného používania. šetriť si ju mám kam? na nedelu aby sa jej náhodou niečo nestalo pri stání na bus na zastávke? :)
A ak má na to JAHMAN rozpočet, čo už priznal, že má tak prečo nie. Ak by tu niekto chcel poradiť niečo do 50 eur tak to bude potom iná odpoveď/rada/názor.

Windstopper nie je do dažďa, a ak chce chlapec nepremok tak mu bude neprefúk nanič. Áno wind active shell je super na premenlivé počko ale len pokiaľ neprší.

To je môj názor.

PS: JAHMAN - do parndorfu choď, tak ako v spomínanom sportissime som náhodne narazila na tú Scott tak sa dá aj tam náhodne naraziť na nejaký posledný kúsok za super cenu.


Ja som ale mu neradil setrit na nespravnom mieste. Len namiesto toho, aby za 150 Eur kupil jeden vyrobok, ktoreho vlastnosti su pre zamyslane pouzitia (bezne nosenie von = do mesta a na bike) zbytocne kupil vyrobky dva (cyklo WS za 100 a "bezna" civilna bunda za 50), ktore by mu mohli v globale priniest viac uzitku.
Jahman ale potom spresnil zadanie a je jasne, ze presne vie co chce a moja rada v tomto pripade nie je relevantna.

Ja mam veci mesto vs. sport oddelene. Sportove mam najma cyklo veci, ktore na bezne nosenie nie su uplne idealne. Turisticka bunda sa sice do mesta da pouzit, ale po vikende prepotenu bundu si v pondelok rano do prace urcite nevezmem. Navyse je to zbytocne, lebo bez topanok a nohavic to nic neriesi a nasmradnut v pube od cigariet tiez nemusi. Do mesta/prace klasicky: auto, dazdnik alebo pockat na lepsie pocko :)
29.12.2014 - 08:43:48
01
Nuž neviem, názov témy je "Cyklistické oblečenie" a zatiaľ už na pár stranách sa tu rozoberajú bundy do mesta, na turistiku, na lyže...
29.12.2014 - 19:10:30
00
Myslis si ze je dobre zalozit novu temu ?
Ved oblecenie nemusi byt striktne urcene pre jeden typ (sportovej) cinnosti ...
29.12.2014 - 21:05:43
00
Nuž možno máš pravdu, ale už niekoľkokrát som sa v tejto téme ozval, keď tu boli zaťahované plandavé gate pre batôžkárov, pričom majú vlastnú tému. A je tu aj téma pešia turistika.

Na druhej strane, videl som exotov v cyklistických bundách a čapákoch na bežkách a dokonca aj na zjazdovkách. Nuž ale chodiť v cyklistickej bunde do roboty? Proste, téma stráca zmysel a je tu zanášané množstvo shitných príspevkov.
30.12.2014 - 00:20:59
00
Hej, párkrát si sa ozval....
Takže toto podľa Teba nie je cyklista a nemá na sebe cyklistické oblečenie, hej?

Prílohy:

20130712-FS8A7901.jpg
20130712-FS8A7901.jpg 136.3 KiB thumb_up0thumb_down

30.12.2014 - 00:33:11
05
Toto je oblecenie do roboty :)
30.12.2014 - 08:17:46
03
Na druhej strane, videl som exotov v cyklistických bundách a čapákoch na bežkách a dokonca aj na zjazdovkách. Nuž ale chodiť v cyklistickej bunde do roboty? Proste, téma stráca zmysel a je tu zanášané množstvo shitných príspevkov.


JoKo aj ja chodím v cyklo bunde a v hrubých čapákoch (samozrejme bez vlozky) na bežky a aj v cyklo bunde do roboty (aj dnes som) takže som dvojnásobný exot (čo si tu už iste o mne mnohí myslia, keď ma vidia tučka v oblečení á la Harapes :D)

Prílohy:

CameraZOOM-20141230093756225.jpg
CameraZOOM-20141230093756225.jpg 101.97 KiB thumb_up0thumb_down

30.12.2014 - 09:45:38
00
Joko co davas?
30.12.2014 - 11:52:36
00
keyboard_arrow_up