a co tento nazor: post775733.html#p775733
28.12.2014 - 15:08:47
03
JAHMANsvk klídek sú ešte stále sviatky, navrie ti žilka a ak pukne , budeš mať po prdeli...Tak sa nestresuj zákon platí na Meridu aj na Specializad aj na ...rovnako.
28.12.2014 - 15:10:57
01
prečítajte si záručné podmienky, nikto na Sk nepôvodnému majiteľovi vec nevyrelkamuje
28.12.2014 - 15:14:02
01
to si pis ze vyreklamuje ;) pretoze zaruka je platna na VYROBOK!!!! nie na KUPUJUCEHO

to ze to ma niektora znacka v zarucaku je sice pekne.....ale v rozpore so zakonom....

ak ja nieco kupim.. o tyzden predam.. tak ten co to odomna kupi ma rovnake pravo to v zarucnej dobe reklamovat.. pretoze na ten VYROBOK sa vztahuje ZARUKA!!!!!
28.12.2014 - 15:16:03
00
Ak kúpim ako prvý majiteľ vec od predávajúceho, ktorý je PO alebo FO, ktorá predáva svoje výrobky, som spotrebiteľom a tým pádom mám ochranu zákona o ochrane spotrebiteľa. Táto ochrana sa však nevzťahuje na kúpu/predaj u FO.

Preto pri závadách, ktoré vyjdú najavo po kúpe od prvého vlastníka veci treba riešiť podľa OZ v rámci zodpovednosti za vadu- §499 a nasl. Z toho teda jasne vyplýva, že vzťah medzi pôvodným predávajúcim v obchode a kupujúcim od 1. majiteľa nevzniká. Spôsob splnomocnenia sa mi ale vcelku pozdáva, odporúčam teda riešiť to takýmto spôsobom.

Záver- Obchod má pravdu- záruka sa vzťahuje na prvého majiteľa ak je uvedený v záručnom liste. (môže sa ale stať, že Vám dajú prázdny záručný list a v tomto prípade je prakticky nedokázateľné kto danú vec kúpil- teda v takomto prípade sa dá uplatniť reklamácia ak sa disponuje dokladom o kúpe) BOZE DAKUJEEEM!!!!!!!!!!!
tak na co pravnici este cakate ked tu tak tvrdo dupete nohami? Preco ich nezazalujete ked roky idu proti zakonu? A ja si vymyslam ze existuju firmi co poskytuju zaruku len na 1.majitela :) neexistuje len vas nazor, vasa skusenost, a vasa pravda zial nieje to tak.
Zo zákona záruku poskytuje predajca kupujucemu. Takže záruka neni zo zákona nijako prenositelná... Cize ak kupis s bazara jazdenku reklamuj podla zakona u 1. majitela a ani predajcu kde to 1.majitel kupil. kapis to? a potom mozes od majitela pytat 24mesacnu zaruku zakonnu :) tak by si mal podla zakona postupovat. Ak chces reklamovat v predajni musis mat splnomocnenie na zastupovanie jeho osoby v reklamacii a potom mas 24mesiacov..inak nemas narok ak ma spolocnost v obchodných podmiankach vyhradene len 1. majitel. zial niesu vsetky firmi TOP
28.12.2014 - 15:26:23
00
Pol, preco aj ty tyras ten bike? Co nevies,ze s tym mas jemne zaobchadzat?:) bike sa kupuje na ukazovanie,nie na jazdenie:)
Predlzena zaruka je dobra vec, a ak uz je clovek 2.majitel,je dolezite aky ochotny je 1.majitel:)
Do prasknutia ramu som si to neuvedomoval,ale u ramu je zaruka pomaly dolezitejsia ako geometria.
28.12.2014 - 16:39:03
00
Tak presne záruka sa vzťahuje na výrobok a nie na majiteľa (prvého či trebárs aj desiateho) ale zákonom stanovená záručná doba je poväčšine 2roky. (okrem chleba :-) )
To že si niektorí výrobcovia resp.predajcovia napíšu napr. 10rokov alebo aj doživotnú záruku potom zákon asi už "nezastrešuje" alebo potom v týchto prípadoch treba čítať medzi riadkami. (alebo tie písmenká ktoré sú také malé, že má aj tlačiareň s nimi problém)
A ešte niečo - ja reklamácie len vybavujem, nie som oprávnený ich nejako posudzovať a ...
... To znamená , že som obyčajný mukel ;-)

...a pracujem pre drevársku firmu ;-)
28.12.2014 - 17:37:32
01
Šak keď sa dá 5 ročná alebo doživotná záruka rámu na prvého majiteľa, tak to nie je protizákonné, lebo platí stále platí zákonom stanované 2 ročná záruka. V rámci 2 ročnej záruky ti nepovedia nič, či si prvý alebo desiaty majiteľ a keď povedia, tak stačí pohroziť kontrolou :D Potom v rámci nadstavbovej záruky si môžu klásť podmienky ako uznajú za vhodné...
28.12.2014 - 17:49:10
03
Či si mukel , alebo nie to je v tomto prípade irelevantné...Reklamuješ , pracuješ na reklamačnom tak si potom oprávnený zodpovedne odpovedať...
28.12.2014 - 17:51:20
00
Repetitio est mater studiorum...
Tak si to precitajte este raz. Na druhej strane je navrh, ako obist zaruku vztahujucu sa len na prveho majitela... ;)
28.12.2014 - 18:09:19
00
Poďte jazdiť radšej, reklamáciu riešte keď bude dôvod :P
28.12.2014 - 18:18:34
00
Chlapci a ***** vám už z týchto hádok?

Toľko nasratých ľudí a jediné čo môže niektorá strana získať je pocit, že má väčšieho. :-(
28.12.2014 - 18:54:03
01
Nehádajú sa - diskutujú ;)
28.12.2014 - 19:03:06
01
Milos21 to napisal presne. Dozivotnu, resp. predlzenu zaruku poskytuje vela vyrobcov v bikovom aj nebikovom svete. A ta je povacsinou viazana na prveho majitela, pretoze ten sa registruje u vyrobcu. A prave preto je poskytovana len jemu. V pripade "dozivotnej zaruky" je to aj logicke.

A celu tuto diskusiu zacal Miso, ktory si vysvetlil reakciu pred nim po svojom...

Podoba:
Existujú rámy aj s 10 ročnou zárukou. nielen na 1. majiteľa.

misopetrovic:
zaruka na prveho majitela je co za blbost?? zaruka predsa plati na vyrobok!!! nie na to kto ho pouziva...
28.12.2014 - 19:18:48
01
Ja by som povedal, že 2-ročná záruka platí podľa zákona na výrobok/tovar a nemôže byť viazaná len na prvého majiteľa. Keď je záruka predĺžená (doživotná záruka, 5-ročná záruka na rám...) tak platí tak ako je uvedené v kúpnopredajnej zmluve - to znamená že po prekročení zákonom stanovenej doby - 2r. - platí to čo je v zmluve = záruka na prvého majiteľa ;)
Tj. do dvoch rokov od kúpy to môže reklamovať hocikto, po dvoch rokoch len prvý majiteľ alebo ten kto je uvedený v zmluve :)
28.12.2014 - 21:07:00
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up