Obchodný zákonník je pre obchodovanie medzi firmami (zjednodušene), tam sa žiadna záruka zo zákona nerieši.
29.12.2014 - 22:48:13
00
pokial nie je v zmluve dohodnute oboma stranami inak
29.12.2014 - 22:49:33
00
Jasne som hovoril o zákone, nie o nejakej zmluve.
29.12.2014 - 22:54:38
00
Zasran, daj si facku, takú otcovskú, mohol by som ti byť dedom.
Síce som len ekonóm, ale s fiškálmi som strávil viac času ako ty s frajerkou... A to nie pri fľaštičke, ale riešením právnych problémov.



JoKo Už som bol v tom, že sa ti ospravedlním. Proste keby si mal viac ako 100 rokov (keďže sa pasuješ za mojho deda), tak by som sa povzniesol nad tvoje tvrdenia. Starí ľudia sú ako malé deti, takže či 15 či vyše 100, bolo by to v podstate jedno... chápal by som, že si mimo realitu.
Ale pozerám v profile, že máš 60 (teda fyzickým vekom len o pár viac, ako ja) a to by si mal ešte mať schopnosť obhájiť svoje výroky inak, ako machrovaním koľko si presedel s právnikmi.


Tvoj vek som odhadol podľa tvojich zavádzajúcich tvrdení. Prezentuješ tu výmysly na úrovni 15 ročného chlapca. Na tom sa nič nezmenilo. Darmo sa budeš vystatovať, koľko si presedel s právnikmi. Nenalepilo sa na teba nič, len „odvaha“ tárať, tak ako Mišo.

Tak reaguj k veci. Konkrétne o tomto som hovoril:

Tu treba zrejme uplatniť druhú časť Ramonom citovaného paragrafu, že na použité veci je záruka 1 rok. Tú však už nedrží pôvodný predávajúci ale Jano.


Buď bude reklamovať u Jana, pretože drží záruku na použitý tovar, ...


Preboha nešír tu takéto hlúposti, lebo sa nájdu tebe podobní mudráci, čo tomu uveria. Ramonom citovaný paragraf sa vôbec netýka predaja medzi dvoma súkromnými osobami.
To fakt myslíš vážne, že napríklad na všetok tovar v bazári mtbikera predávajúci musia poskytovať 1 rok záruku??? Či ako si to myslel?
Ach, 15 ročné deti JoKo s Mišom tu dávajú právne rady... :-(
29.12.2014 - 23:06:30
00
Ak to náhodou nevieš, tak občiansky zákonník rieši najmä vzťahy medzi občanmi a medzi právnymi subjektami a občanmi.

Keď budem predávať niečo za 100 Eur, tak asi žiadna zmluva nebude... Ale keď som predával auto (10 rokov, 180 tis. km), tak som napísal kúpnopredajnú zmluvu, kde bolo jasne uvedené, že je tam nová spojka a kedy bola menená, kedy boli menené tlmiče, že pri 120 tis. boli menené rozvody a opäť sa začínajú ozývať, že bude potrebné vymeniť brzdové platničky a ktoré súčiastky sú pôvodné a teda príslušne opotrebované, čo na karosérii bolo vymieňané. A pritom sa jednalo relatívne o smiešnu sumu, pretože to bolo kúsok po cause šrotovné, keď ceny starších áut padli na polovicu. Avšak nechcel som riskovať, že narazím na chytráka, ktorý po mesiaci (pol roku) na mňa vybehne s fiškálom, že som zatajil v akom stave auto je a bude žiadať buď peniaze naspäť alebo zaplatiť opravu.

Presne takto isto sme to robili aj vo firme, keď sme predávali jazdené služobné autá. Hoci aj vlastným zamestnancom. A keby som kupoval niečo používané s trochu vyššou hodnotou, tak tlačím na predávajúceho, aby mi povedal históriu toho predmetu, čo s ním bolo robené a dám to na papier a nechám si to od neho podpísať. Kto to neurobí a kúpi tu v bazáre bicykel na 2 tis. eur pekne z ruky do ruky, škodí možno sám sebe. Možno nie - ale nikdy nevieš, na koho narazíš.
30.12.2014 - 00:06:42
01
JoKo ty si sa stratil v realite. Ako prosím ťa tento tvoj text súvisí s týmto tvojim hlupim príspevkom, ktorý som kritizoval: http://www.mtbiker.sk/forum/post900220.html#p900220

Tam si sa jasne odvolával na Ramonom citovaný paragraf Občianskeho zákonníka.
Tu treba zrejme uplatniť druhú časť Ramonom citovaného paragrafu, že na použité veci je záruka 1 rok.

Teraz tu niečo pletieš o kúpnopredajných zmluvách. Vidím, že si sa od tých tvojich kolegov právnikov naučil iba nelogicky tárať nesúvisiace veci. Raz o voze, zas o koze, tváriac sa ako odborník.

Už sa prosím ťa nevyjadruj k veciam o ktorých nemáš ani šajnu. Táto debata má byť poučením pre ostatných a ty to tu zasieraš hlúposťami. Alebo mi chceš silou mocou dokázať, že rozumom si len na 15 aj keď máš 60?
30.12.2014 - 01:19:30
00
Chlapci, mať vaše problémy a plat europoslanca tak sa vozím s Pedro99:-)
30.12.2014 - 03:52:37
01
Jajajajaj zasmial som sa :) . Ale na biking tu v Andaluzii, Ti plne postačí aj plat na SR. Veľa ľudí má veeeeeľmi skreslené predstavy o tom,že cestovať, prísť a jazdiť tu je veľmi drahé. Ale ono je to lacnejšia ako dovolenka na Slovensku, ak vieš ako na to. Ja tu vozím ľudí, a sú často prekvapení, za čo sa tu dostanú a akú kvalitu dostanú. Prísť tu za 300 - 350€, ( letenka, ubytovanie, bike ) a týždeň jazdiť, je úplne normálne.Takže pre mňa je skôr drahé ísť na dovolenku na Slovensko :)
30.12.2014 - 10:08:01
03
tak nam prosim ta napis ako na to
30.12.2014 - 10:22:57
01
Veľmi jednoducho. Okaz na cestovku má v profile, napísal aj články. Len treba čítať...
30.12.2014 - 10:40:30
00
Ok, tak už viem čo chcem na narodeniny. :-)
30.12.2014 - 11:37:06
01
Ja by som išiel tiež. Poďme viacerí, bude zlava:-)
30.12.2014 - 11:48:50
01
Veľmi jednoducho. Okaz na cestovku má v profile, napísal aj články. Len treba čítať...


ospravedlnujem sa za to, ze necitam cudzie profily :tmi:
30.12.2014 - 12:05:37
00
kamosova "mensia" demolacia, stastie ze si prasklinu vsimol za jazdy a dosiel k domu bez urazu :D

Prílohy:

Fotografia0848.jpg
Fotografia0848.jpg 283.61 KiB thumb_up0thumb_down

02.01.2015 - 21:25:58
00
predpokladám lowend RST určená pre rožky :)
02.01.2015 - 21:43:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up