cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
to je v pohode to neni jeho fotka :D
09.01.2015 - 13:40:27
00
Mimochodom, na ktorú riť sem dávaš fotky, ktoré nie sú tvoje a pýtaš sa na úpravy a melieš niečo o predajnosti? V prvom rade sa nauč fotiť, tak aby prípadné úpravy boli len doladením fotografie, nie úplnou zmenou. V druhom rade, ak sa chceš živiť fotografiou, tak minimálne si zaplať kurz s profesionálnym fotografom, aby si pochytil správne návyky, potom si urči štýl, ktorý ti je blízky a máš k nemu vzťah, trénuj kompozíciu. Buď iný ako tuctoví "fotografovia z fejsbúku", ktorí si kúpia low end zrkadlovku, fotia na automatiku, ale už si dávajú za meno "photographer turbo level 3000" a pýtajú 20-ku za profilovky na "fejsbúk". Fotenie je o tom,mať trochu citu, talentu, iný pohľad na daný objekt, nie vlastniť zrkadlovku.....Lenin hovoril "učiť sa, učiť sa, učiť sa" a jeho dvorný fotograf zas "fotiť, fotiť, fotiť" Tak vezmi foťák a foť! To čo poserieš s fotoaparátom už v Photoshope nedoženieš.
09.01.2015 - 13:41:38
01
mne v jej očiach chýba iskra, sú to také mŕtve oči


Takto?:-)

Prílohy:

FS-druhy pokus.jpg
FS-druhy pokus.jpg 361.81 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2015 - 13:46:05
03
najprv sem pacas fotky a PYTAS sa na nazor, potom ked ho dostanes sa obhajujes ako fotka neni tvoja ako hento tamto, ako si to skusal 1x a pod. ucis sa fotit, alebo si zarabas fotkami Sloveniek ktore chcu na fcb vyzerat dokonale? nechapem tomu dako. myslim ze niesi tak daleko, aby si na to mohol pozerat tak, ze co je predajne a co nie. Fotka je o tom co je pekne a co nie, a nie o tom co je predajne..Tesim sa ked budes rušnovodič, kozmonaut alebo čo bude tvoje najblizsie povolanie..nič v zlom...ako kimlo pise skusal by som tieto tvoje uz podrobnejsie veci riesit niekde, kde to ma zmysel ako vivo, photoserver, ephoto ked vies anglicky tak je daloko 1000x viac lepsich foto-for ako mtbiker co sa tyka fotenia..


btw...fotka naozaj nieje moja ;) ak si si nevsimol napisal som ze som ju stiahol len koli skusaniu retuse...
nazor som dostal...a uznal ze ta prva bola prehnana :) a aj som sa za ten nazor podakoval....
frequency separation som skusil pouzit prvy krat...ja sa tym neobhajujem...len oznamujem.....

fotka je hlavne o tom co sa paci fotografovi,ved ten je ten kto foti ;) a nikdy sa to nebude pacit vsetkym...
ok chces fotit natural portrety tak si ich fot..nikto ti to neberie...mne osobne sa ovela viac pacia vyretusovane tvare(ked je to v norme..co sa stale ucim)

ak sa na fotenie pozries aspon trosicka z pohladu...dalo by sa tim privyrobit par drobnych...tak hlavne je to co je predajne mladej generacii ludi (tj. pekne mlade baby)....

takto konkretne ju vyretusovala "Zuzana Madarászová‎" a toto sa podla ohlasov ludom paci (viem ze moja uprava ma od tej jej daleko...ale kruhy pod ocami..znamienka....tam nema ani ona :) )

Prílohy:

1489207_946359072054937_1150394277980456944_n.jpg
1489207_946359072054937_1150394277980456944_n.jpg 59.26 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2015 - 13:52:34
00
no hlavne jej nechala prirodzený tón pleti, nezmenila farbu očí a podobné detaily :) ...
09.01.2015 - 13:59:03
00
oci dala viac do svetlo hneda...a tiene zmenila z modrych na fialove...(to mne vobec nejde ) :D vravim ze sa to len ucim....aj ja vidim ze to urobila ovela lepsie :)

momentalne mi ide o to naucit sa pekne vyretusovat plet...vyhladit ju so zachovanim strukturi uz som sa konecne naucil.....dalsi krok je naucit sa zjednotit farbu pleti...aby nebola pokozka flakata ako v mojom pripade...
09.01.2015 - 14:09:21
00
no hlavne jej nechala prirodzený tón pleti, nezmenila farbu očí a podobné detaily :) ...


"prirodzeny ton pleti" mozno pre nejaku indianku ktora zaspala tyzden v solarku...
09.01.2015 - 14:49:05
00
bol som celkom prekvapeny, ked som nasiel tuto temu v tomto fore ... prve co na mna vyskocilo je anketa s cim fotis .. a hned som vedel, ze to o foteni nebude ... dnes je to tu trosku moc aktivne a notifikacie ma donutili to trosku sledovat ... a nic nove ..tak ako na kazdom jednom fore o foteni ... kedy, ako, s cim, s kym a postproces ... cely den sa to tu toci o zprasenej retusi fotografie z internetu .. to nema s fotografovanim nic spolocne
09.01.2015 - 15:07:16
03
bol som celkom prekvapeny, ked som nasiel tuto temu v tomto fore ... prve co na mna vyskocilo je anketa s cim fotis .. a hned som vedel, ze to o foteni nebude ... dnes je to tu trosku moc aktivne a notifikacie ma donutili to trosku sledovat ... a nic nove ..tak ako na kazdom jednom fore o foteni ... kedy, ako, s cim, s kym a postproces ... cely den sa to tu toci o zprasenej retusi fotografie z internetu .. to nema s fotografovanim nic spolocne

v dnesnej dobe digitalnej fotografie je posproces neoddelitelnou sucastou fotografie ;)
09.01.2015 - 15:13:20
00
Neoddelitelnou sucastou fotografa je v prvom rade vediet fotit. A nemyslim tym len vediet mackat cudliky. :)
09.01.2015 - 15:22:27
03
Neoddelitelnou sucastou fotografa je v prvom rade vediet fotit. A nemyslim tym len vediet mackat cudliky. :)

ale ved to si navzajom neodporuje nie? :)
09.01.2015 - 15:23:07
00
misopetrovic
Mna teraz napadla jedna otazka v suvislosti s nedavnym vyhrazanim sa sudmi za tazke zneuzitie tvojej fotky ako avatara niektorymi teroristami z fora :lol: .. ako hodnotis stiahnutie fotky z netu, jej upravu a nasledne publikovanie tuna, bez suhlasov fotografa a fotografovanej osoby. Lebo podla mojho pravnickeho povedomia je to tazsi zlocin, ako bol spachany maciakom a jeho prisluhovacmi.
09.01.2015 - 15:24:58
01
a teraz to zacne znova :D
09.01.2015 - 15:29:41
00
https://www.facebook.com/pages/Michal-Petrovi%C4%8D-photography/586626498116999?fref=ts
09.01.2015 - 15:30:21
00
misopetrovic
Mna teraz napadla jedna otazka v suvislosti s nedavnym vyhrazanim sa sudmi za tazke zneuzitie tvojej fotky ako avatara niektorymi teroristami z fora :lol: .. ako hodnotis stiahnutie fotky z netu, jej upravu a nasledne publikovanie tuna, bez suhlasov fotografa a fotografovanej osoby. Lebo podla mojho pravnickeho povedomia je to tazsi zlocin, ako bol spachany maciakom a jeho prisluhovacmi.


lto..zase sa snazis rypat..a pritom si uplne mimo.. pretoze toto je fotka zo stranky kde sa daju kupit.. popripade fotky v horsej kvalite(ako tato) stiahnut vo formate RAW... davaju ich tam samotny autori..a tie stranky su primarne urcene pre retuserov....

a praveze ich pointou je to ze si mozes bezproblemov stiahnut fotku niekoho ineho a upravit si ju podla seba :P
09.01.2015 - 15:33:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up