cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Z tejto temy sa vdaka jednemu Pezincanovi stava velka blvanica. Miso bez pridavat svoje fotky na FOTO fora a nie na bikerske. Alebo si zaloz vlastnu temu. Za jeden den 4strany blbosti
09.01.2015 - 20:22:23
01
OlafTopan uz som to tu pisal niekolko krat.. hned na zaciatku som napisal ze ak sa to niekomu nepaci ze to vymazem.. nikdo neprotestoval a rozprudila sa debata.. potom dosiel lto a zacal rypat... to je prenho typicke...a sme tam kde sme :)

RaBa lebo sem tam sa hodi jeden kvalitny zoom namiesto pevnych skiel :) plus je to uz docela siroke sklo..tych 24mm sa zide.. a po prechode na FF v buducnosti este viac :) canon 24-105 f4 L USM je pre mna idealna volba na univerzalne sklo ked nechcem brat z nejakeho dovodu pevnaky... skusal som 24-70...a chyba mi trosku dlzka :) ale spodnu hranicu chcem zachovat... cize 24-105 bude ideal :)

70-200 je do buducna tiez v hladaciku....f4 verzia ide na bazari za velmi dobre ceny :)

workshop je otazkou financii....a tento rok ich mam v plane zopar stihnut :) pretoze 180€-250€ za worshop je hodne a naskor na to musim nasetrit :)

fotky co su na fb... su prierezom toho co som zatial nafotil..a ako sa to postupne menilo...

urcite tam je par fotiek kde je to fotene bleskom napriamo na ksich....nasledne par fotiek externym bleskom..s tvrdymi tienmi...potom bleskom o stenu..co stale nebolo ono....dalej su tam aj fotky cez difuzny dazdnik..atd...tie fotky co tam su maju vela chyb..ale prave to ze som ich tam dal.....sposobilo to ze mi jeden clovek napisal.. nebliskaj napriamo... odraz to od steny...dalsi clovek... skus to svetlo viac rozptylit....atd...atd...
09.01.2015 - 20:27:47
00
Ak to má byť univerzálne sklo, tak je to jasné. Mylne som si myslel, že riešiš portrétne sklo. :)
V tom poslednom odstavci si presne vystihol to, čo som sa ti snažil naznačiť - aby si nečakal, kým ti niekto napíše, čo je zlé, ale aby si sa sám začal učiť a vzdelávať ako fotografovať, používať svetlo, riešiť kompozíciu, a pod. Je to omnoho efektívnejšie a viac ti to dá ako metóda pokus-omyl a "však mi niekto povie/napíše ...".
09.01.2015 - 21:05:23
00
Aby som len nepísal ... :)

Prílohy:

D7K_7919 copy.jpg
D7K_7919 copy.jpg 26.67 KiB thumb_up0thumb_down

D7K_8093 copy.jpg
D7K_8093 copy.jpg 34.64 KiB thumb_up0thumb_down

D7K_8374 copy.jpg
D7K_8374 copy.jpg 29.09 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2015 - 21:12:39
012
Myslim, ze si to s tym zmensovanim a kompresiou "trochu" prehnal. V tejto teme je IMHO akceptovatelna velkost suboru aj 1MB.
09.01.2015 - 21:40:20
00
Ak to má byť univerzálne sklo, tak je to jasné. Mylne som si myslel, že riešiš portrétne sklo. :)
V tom poslednom odstavci si presne vystihol to, čo som sa ti snažil naznačiť - aby si nečakal, kým ti niekto napíše, čo je zlé, ale aby si sa sám začal učiť a vzdelávať ako fotografovať, používať svetlo, riešiť kompozíciu, a pod. Je to omnoho efektívnejšie a viac ti to dá ako metóda pokus-omyl a "však mi niekto povie/napíše ...".


aby som uz dalej nehral na nervy "zasieranim" temy.. odpisem ti do spravy :)

50mm pouzivam na celopostavovky... popripade na portret ak som v mensich priestoroch..
90mm mam ako hlavny portretny objektiv...a kedze je to macro objektiv tak aj na macro :)
jasne ze 70-200 by som chcel kupit.. aj na portrety v exteriery je super...aj na sport..lenze financie nepustia....
takze najskor radsej univerzalne sklo so super kresbou...a zopar workshopov...a potom az teleobjektiv :)

jasne ze pri kazdom foteni sa so svetlami hram.. ci uz su za dazdnikmi zablesky alebo len externe blesky... skusam ich posuvat...menit uhol svietenia atd.. tak isto sa pokusam hrat s odrazkou 5 v 1...

a aj sam si viem napriklad povedat co sa mi ze absolutne nepaci.... lenze potom zostanu fotky..ktore uz su podla mna ok... a tie ked postnem.tak potom tie reakcie ostatnych.. mi povedia ze ktore z tych uz mnou vybratych fotiek su dobre popripade co zmenit... :)
09.01.2015 - 22:07:13
00
ak sa vam zazda ze to sem nepatri staci napisat.....a zmazem to nech niekto zase nenapise ze si privlastnujem tuto temu...

a teraz k veci... co poviete na upravu? :$
Dnes mi volal jeden pan, zrejme starší ako som ja. Zaujimal sa o monochromatiku upravu. Tak sa rozhovoril, že som sa dozvedel, že ano, fotograf je vtedy fotograf, ak len malo, alebo vobec nedoťahuje fotku v PC. Tak ma napadlo, že toto je to spravne - Julo Kotus: http://www.julokotus.com/portfolio/dokumentarna-fotografia/salas
Všetko je to o svetle a potom su ine nedostatky uplne "neviditelne".
09.01.2015 - 22:18:29
02
tak toto mi sedi asi najviac, ja neviem a aj ked by som vedel upravovat foto v pc, tak to nechcem upravit :)
09.01.2015 - 23:17:16
00
toto je pan fotograf !!!
( bez watermark photography ;) )
09.01.2015 - 23:19:42
00
Lenze ked nemam profi fotak s perfektnym dynamickym rozsahom a detailmi, tak do toho musim stuchnut v LR. To mi nikto nevykeca, ze nie.
10.01.2015 - 01:06:16
03
presne tak... a btw.. chlapik foti na nikon...a nikony maju celkovo lepsi dynamicky rozsah....

hentakuto fotku mi na cip eos 40D nevypluje ani kebyze ho ma Hudiny v rukach
10.01.2015 - 01:13:00
00
Ty už konečne pochop, že ti tu primárne nehovoríme o technike ale o kompozícii a o akomsi oku fotografa ktorý keď cvakne trebárs všedný deň na ulici tak to nie je len fotka ulice. A to je to čo ty nemáš vôbec a čím skôr sa tým začneš zaoberať tak tým skôr sa prestaneš strapňovať ako Michal Petrovic photography. Kompozícia sa dá naučiť no to oko skutočného fotografa musíš mať aj v sebe. Sa nepozeraj cez hľadáčik len cez megapixle, clony, uzávierky a rozsah objektívu.
10.01.2015 - 10:31:25
04
Ja som si toto uvedomil uz davnejsie. Fotograf nikdy nebudem lebo nemam cit na zaber. Ako pises, clovek uz musi mat nieco v sebe.
10.01.2015 - 10:42:08
01
Čo sem tam hodíš fotky tak poniektoré majú niečo do seba tak to s tebou až také zlé nebude. :)
10.01.2015 - 10:48:01
03
nedá mi zareagovať : IMHO low-end zrkadlovky sú na to aby si z nich vyoftil tolko obrázkov koľko uzávierka vydrží, aby sa človek naučil hlavne kompozíciu. je jedno či fotí v Auto,alebo P mode alebo v predvolených nastaveniach. poznám ľudí ktorý vedia cvaknúť foto mobilom, že iní len slintajú. potom k tou postproccesingu z dobrého základu sa dá vytvoriť skvelá foto. ale z biednej fotky ani photoshop 10.1 na druhú, lepšiu nespraví.

žijeme v dobe kde máš zrkadlovku = si fotograf, resp SIZE DOES MATTERS. ako vlastník zrkadlovky to poznám. a nie je mi to príjemné, že všade kde som pozvaný(rodinné oslavy...) , vždy je tam dodatok. vezmi ten tvoj super foták pofotíš nás. pritom sa ako fotograf necítim a najradšej fotím prírodu a krajiny.

k tomu postprocessingu buď to spraví foták za vás (fotenie do jpeg) alebo si to spravíte sami(RAW). za filmových čias to vzeralo asi nejako Takto základom je správna kompozícia a ostrá foto tam kde má byť.

osobne som fanúšikom fotiek Adama Lernera, Jareda Polina, von Wonga, Karla Taylora... ale každý jeden z nich Vám povie že treba stále fotiť a fotograf sa z vás cez noc nestane. ale musí tam byť postupný rast. odfotenia 5ligy u vás v dedine až pofotenie ligy majstrov. respektíve vyfotiť 200 portretoviek na cvično zdarma a až potom keď už viem presne čo robím, možno si stým aj zarobiť.

bohužiaľ v ľudia majú predstavu že keď si za niečo zaplatím tak to bude kvalitné. aj v prípade fotografii. ale nie vždy je to tak. a po fotení zistíte že takú istú fotku vám odoftí aj váš známy na kompakte.

a aby som nebol len off. tak prajem všetkým krásny deň a dobrú chuť k obedu, a veľa krásnych fotografii.

Prílohy:

IMG_0243.jpg
IMG_0243.jpg 328.78 KiB thumb_up0thumb_down

10.01.2015 - 11:56:39
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up