aj ja som kupoval svetla z ciny, neskutocne experimenty :D potom som kupil fenix a hned mi doslo preco to tolko stoji a ze sa mi to naozaj oplatilo :)
k tym malym vreckovym svetlam, ak je potreba mat to stale poruke a najlepsie male rozmery, tak sipik na aa bateriu, mam obe a su fajnove doma aj do lesa na opekacky a tak: http://www.dx.com/p/sipik-sk-68-cree-xr-e-q5-260lm-1-mode-white-light-zooming-flashlight-grey-1-x-aa-158184 http://www.dx.com/p/singfire-sf-117a-cree-xp-e-r2-280lm-3-mode-zooming-flashlight-black-1-x-aa-163450-191489
sipik mam uz tri roky a svieti dobre a spolahlivo :)
15.01.2015 - 10:50:35
00
tak teda preco Martinelli?
15.01.2015 - 10:52:46
00
petho , o čo ti ide? Môžeš začať ty a napísať nám, aké preferencie máš pri nákupoch.
15.01.2015 - 11:07:10
00
snazim sa dopatrat toho v com je teda vyhoda tych drahsich svetiel (kvalitnejsich? ) oproti tym lacnym... lebo ja som to nezistil... podla mojich skusenosti je najpodstatnejsia cast, v ktorej mozu byt ake take rozdiely akumulator ale nemam pocit ze by pri tych "znackovych" svetlach boli lepsie akumulatory (len z vlastnej skusenosti). podla mojej skusenosti jediny sposob ako sa dopracovat ku kvalitnemu akumulatoru je kupit si "case" a naplnit ho kvalitnymi clankami. ale nezistil som rozdiel - v realnom pouzivani v samotnych svetelnych zdrojoch, preto sa snazim dopatrat ci ma niekto realnu skusenost (okrem toho ze "je tam menej elektroniky" a pod.)...
15.01.2015 - 11:11:50
00
Potom nemáš problém. :-) Nakúpil si lacno a kvalitne... Zbytočne to riešiš.
15.01.2015 - 11:16:07
00
Pretoze kvalitne prevedenie a komponenty nieco stoja a tieto znackove baterky su jednoducho na inej urovni ako no-name klony. Napr aj taka trivialna vec ako UI - lacne baterky pouzivaju manualny vypinac a prepinanie modov byva dost osemetne - rozdiel medzi ciastocnym a uplnym stlacenim je minimalny, takze clovek casto bud neprepne mod, alebo omylom vypne celu baterku.
Drahsie baterky pouzivaju elektronicke vypinace, casto s pridavnymi funkciami ako napr. indikacia napatia bateriek pri Nitecore (pri locknuti zablika napr 3 krat, potom pauza, potom 9 krat - co znamena 3,9V). Napr UI pri Zebralight je absolutne dokonale - jedinym gombikom sa prepina 9 roznych rezimov - pri vypnutej baterke jedno rychle stlacenie = okamzite maximalny vykon. Stlacenie a podrzanie na sekundu = posledny zvoleny rezim. Stlacenie a drzanie pocas svietenia = prepinanie medzi 3 hlavnymi rezimami a dvojklik = prepinanie medzi "podrezimami" vramci hlavneho zvoleneho rezimu. 3x rychly klik = strobe. Jednoduche a dokonale.


Naposledy upravil PhilJ dňa 15.01.2015 - 11:21:47, celkovo upravené 1 krát.

15.01.2015 - 11:18:34
00
sam-xyz nejde mi tu o nejake hladkanie brucha ze ako som nakupil lacno a dobre (mimochodom nakupil som solarstorm tak ako vacsina ludi)... ide mi o dve veci:
1. aby sme nezavadzali ludi, ktori chcu svetlo na bajk a realne ho pouziju tak 4x do roka, ze nevyhnutne musia minut 50/100 EUR +
2. aby som zistil ci mi nieco neunika, nejaka vec/funkcia/kvalita, ktora sa vyskytuje na "kvalitnych" svetlach...
15.01.2015 - 11:20:24
01
PhilJ. na "lacnom" solarstorme prepinas jednoduchym kliknutim predsa, a realne vyuzitie rezimov? realne potrebujes max. 3 urovne osvetlenia a ten strob (akykolve) je vlastne uplne zbytocny. ak tomu teda spravne rozumiem tak rozdiel medzi lacnym a drahym svetlom spociva v ovladani?
15.01.2015 - 11:22:31
00
petho obdobnú otázku si tu už na fóre položil aj osobne zodpovedal JAHMANsvk ...link : oblecenie-doplnky-prislusenstvo/osvetlenie-t11593-3045.html?hilit=JAHMANsvk
kedy mu pri prvotnom teste doma bez bicykla svietil SS na plný výkon len niekolko minut a potom konec, japonec...
15.01.2015 - 11:26:07
00
Ramon1 ano cital som, aj ked mi unika zmysel takehoto testu ked chces to svetlo pouzivat na bajku... napriek tomu podla skusenosti a pocetnosti ostatnych uzivatelov mi to nepride ako nejaka stasticky vyznamna udalost. imho niet pochyb o tom ze drahsie svetlo bude mat kvalitnejsie komponenty, materialy, ovladanie, kontrolu kvality atd... preco ale potom neist do super kvality: https://shop.lupine.de/lightsets/helmet-and-bikelights/344/piko-7?c=45
ved podla tejto logiky to musi byt este ovela ovela uzasnejsie..
skor by asi bolo treba zdoraznit pomer cena:kvalita:pouzitie
mozem povedat ze mam dost dlhorocne skusenosti z roznymi svetielkami - od starej sigmy, cez domace vyrobene halogenove reflektory s poriadne tazkymi olovenymi akumulatormi, magicshine za 90 evri, vselijakymi fandyfire, ultrafire, superfire a inymi "fire" az po solarstorm... preto sa pokusam dopatrat toho magickeho rozdielu...
15.01.2015 - 11:35:45
00
rec bola predtym o baterkach. Tam vyuzijes ovela viac rezimov. Spominany Zebralight pouzivam hlavne ako nocne svetlo, kedze v "moonlight" rezime ma pol lumenu, co je akurat na to, aby clovek nezakopol o bordel co porozhadzovali deti po byte a zaroven nikoho nezobudil :)

Co sa tyka cyklo svetiel, poviem ti co sa mi na Fenix BC30 paci - kvalitne prevedenie, vratane drziaku na riaditka (ziadne gumicky). Vyborny svetelny kuzel - ktory je vdaka fresnelovej sosovke siroky do stran tesne pred bicyklom a zaroven druha cast lucu je koncentrovana do dialky. Svetlo je efektivnejsie ako solarstorm - na 2 akumulatory ma pri nizsich intenzitach vydrz asi o 20% nizsiu ako solarstorm na 4 akumulatory. Dialkove tlacitko vyvedene na gripy, ktorym zapinas burst mod, pripadne prebliknes aby si na seba upozornil.

Ked ma niekto na svetlo rozpocet 30 eur tak jasne ze vsetky tieto veci budu prenho nepodstatne a bude rad ze vobec svieti. Pointa je v tom, ze to 100 eurove svetlo nie je len 30 eurove na ktore niekto nalepil znacku - ale clovek za tie peniaze aj dostava nieco navyse. Je to uz potom na kazdom aby zvazil, ci mu to stoji za to, alebo nie.
15.01.2015 - 11:43:38
00
Súhlasím s PhilJ-om, značkový a overený výrobca všeobecne ti dáva aj pridanú hodnotu v podobe záruk, kvality, spracovania...A áno Lupine je super , ale ako petho si správne povedal " ...pomer cena:kvalita:pouzitie... a práve z toho dôvodu / použitie len občasné/ si to nekúpim...Alebo až vtedy keď dokončím moju zbierku bikového parku :lol: ...Dovtedy je u mňa origo SS dostačujúci s dvojročnou garantovanou zárukou od LED Expert... :!:
15.01.2015 - 12:57:03
01
no a prave o to mi islo, ze ako zistis origo SS? tak ze ho kupis u nas? (ano to ma vyhodu dvojrocnej zaruky.... aj ked ta sa predpokladam nebude vztahovat na akumulator...), za cenu SS z led expert kupis 2x SS z ebay....
15.01.2015 - 13:05:56
00
petho na tých stranách , čo som dal link , je aj vyjadrenie zástupcu firmy Led Expert "akožto" výhradného dovozcu origo SS. Tam píše aj vysvetluje , čo je origo. A ja mu verím...Aj JAHMANsvk už verí :nod:
oblecenie-doplnky-prislusenstvo/osvetlenie-t11593-3120.html?hilit=JAHMANsvk
15.01.2015 - 13:10:57
00
aj na ebay niektori predajcovia garantuju ze predavaju original s CE/ROHS certifikaciou, comu zodpoveda aj cena.. potom je uz len otazka ci tomu predajcovi veris, alebo nie. Ak to original nie je, teoreticky by nemal byt ziaden problem reklamovat to cez ebay/paypal a vec by sa mala vyriesit. Zle hodnotenia predajcov na ebay mozu znamenat koniec ich biznisu.
15.01.2015 - 13:14:36
00
keyboard_arrow_up