Veci su to uzitocne, ale ked ako ja vyrves 5 spicov z kolesa, tak aj tak tlacis :D. Ja jazdim len s vodou obcianskym mobilom, klucami a radsej potlacim ako keby pri 30km treningu mam tahat dalsie dve kila navyse.


Spice neutrhnes tak casto ako dostanes defekt.A vaha navyse mi nevadi,jazdim aby som si zamakal.Takze tak...
19.01.2015 - 16:35:03
00
Ja zas so sebou nikdy nenosím nič :-) ... Teda z náradia... Do dresu akurát tak vestu, alebo pláštenku, ak to vyzerá na dážď... Možno kaskadérčina, ale ako bývalému cestárovi mi prekáža aj batoh... O brašni ani nehovorím... Ale ako píše jozkovicz, nech každý jazdí tak, ako mu to vyhovuje... Keď však fotíš bajk do galérie, tak brašnu na tých 5 minút asi dole...


Naposledy upravil Nazgul dňa 19.01.2015 - 18:09:26, celkovo upravené 1 krát.

19.01.2015 - 17:20:16
00
2kg ma nezložia :D, je pravda, že by som viac makal, ale konečne mám naozaj ľahký bike, tak načo si kaziť ten pocit :D, tak, ale je tam aj tá estetika biku :D, ja som pichol tento rok len jedenkrát a to som najazdil 7000km(Z toho asi 2000km cesta, kedže keď je bahno nerád chodím do lesa :D), mal som šťastie, samozrejme, ak idem od domu dalej ako 15km, tak beriem batoh s vecami, lenže cez týždeň bežne jazdím trasy max 40km a pri takejto vzdialenosti sa nevzdialim od domu viac ako na 15km, a len cez víkend chodím na dlhšie výjazdy, keď je čas. Podľa mňa je batoh praktickejší na dlhší výjazd, dá sa tam dať daľšia flaša, nejaký ten banán, hrozienka...
19.01.2015 - 17:48:21
00
Eniras skvely bajk na este lepsom traily, to je na tych chodnickoch nad Luckami fotene, ze? tadial sa da dostat z Lucok na Kalameny ku tomu prirodnemu termalnemu bazenu... nevies nahodou, ci su tie chodnicky nejako zmapovane? na webe ci niekde nie je nejaka mapa alebo podobne, raz som sa tam nahodou ocitol a odvtedy na tie chodnicky neviem zabudnut
popripade ak mas nejaky svoj oblubeny trail skus ho popisat, alebo postnut track, dik
19.01.2015 - 17:56:07
00
Presne ako hovoríš je to na Lúčkach :) nečakal som že by niekto spoznal toto miesto ... neviem ti povedať či sú zmapované a momentálne sú všetky moje obľúbené traily rozbité, lebo tu bola menšia kalamita a lesníci sa činia
19.01.2015 - 18:33:17
00
Suhlasim s tebou, ale radsej batoh ako brasna. Ked uz nie koli imidzu, tak aspon ako ochrana chrbatu. :-)


ochrana pred čím? blatom? si ešte asi nešvihl rovno na chrbat čo. Potom daj vedieť aká bola hustilka prip. multikluč prijemny na chrbtici/rebrach :)))
19.01.2015 - 19:22:35
01
ja som mal tu cest ked som siel z chaty pod suchym este cez leto urobit salto, lebo vsak ja na to mam :D a rovno na chrbat a tam som mal ruksak...ver mi ze nemat ruksak nemam narazene rebra a poskodenu spojivovu chrupavku ;) 2 tyzdne som sa pri kazdom otoceni pri spanku zobudil a dalsie 2 tyzdne to este bolelo, no ustupovalo to. nehovorim ze by som nosil tie kufre na bajku, ale uz si 2x rozmyslim co si dam do ruksaka na vyjazd
19.01.2015 - 19:28:00
01
medzi hustilkou a multiklucom a hrbtom mas este vodny vak a zvycajne nejaky venty system a priehradky, ...
19.01.2015 - 19:28:38
07
V mojom pripade este par inych veci. Bohuzial aj fotak :D
19.01.2015 - 19:30:38
03
myslim si ze toto je zbytocna tema ja osobne som batoh nosil aj na cestaku na dlhsie ako 4 hodinove jazdy, a ked sa na cestu vratim tak budem nosit este castejsie a na naozaj celodenne na cestak si namiesto batohu veznem brasne na riaditka a do ramu :)
19.01.2015 - 19:34:22
00
LittleFox aj pred blatom aj pred padom :-D ano padol som z batohom a ani pumpu ani multikluc som necitil ... mozno len neviem spravne padnut :-D
19.01.2015 - 20:02:00
00
kľúčový je ten vodný vak, keďže ten je pri chrbte najbližšie...
19.01.2015 - 20:13:07
02
ochrana pred čím? blatom? si ešte asi nešvihl rovno na chrbat čo. Potom daj vedieť aká bola hustilka prip. multikluč prijemny na chrbtici/rebrach :)))

Hustilku a multikluc vozis namiesto vodneho rezervoaru :) .. chudak vak :lol:

Nechcem tu zase vyvolavat flame, nech si kazdy vozi co chce a ako chce :) Moze kludne aj tlacit bajk 30km, nech mu zdrhne vlak a vyspis sa v mokrom niekde v jaskyni spolu s macikom. Ale ine som chcel .. vozenie batohu oproti kapsam v terene ma 2 zasadne vyhody. Jedna, uz spominana je ochrana chrbta. Je to naozaj , v kombinacii s vodnym vakom a normalnym batohom , nie nejakym shitom to funguje. Druha, je praca s bajkom v terene. Je rozdiel mat 8kg na chrbte a na rame. Ci uz pri slapani postojacky, noseni bajku, alebo technickych pasazach. Ale kazdy , kto jazdi viac, pouziva to, co mu vyhovuje. Najhorsie su ale podsedadlove kapsicky, to by som zakazal :lol: .. tie kombinuju len nevyhody.
19.01.2015 - 20:59:06
05
Pod sedlovú nosím, síce maličkú... mám tam mobil a klúče nič viac :D a aspoň sa potom nestrachujem, že ten mobil niekde stratím.
19.01.2015 - 21:08:31
00
Kto tvrdi že sa zrani cez batoh nejakým prislusenstvom v ňom tak asi nikdy nemal na sebe cyklistický batoh v pravom zmysle slova.
19.01.2015 - 22:21:33
05
keyboard_arrow_up