Caute, mam otazku pre skusenych bikerov:
Na najmensom koliesku pri silnejsom dupnuti do pedalov preskakuje retaz. Ak je bike trocha zablateny, je to ovela citelnejsie, ale stava sa to aj pri cistom. Pouzivam wapku na cistenie, vzdy vysusim a namazem. Pri zablatenom/spinavom na konci jazdy niekedy preskakuje aj na druhom najmensom koliesku.
Ked sa na tu konfiguraciu bicykla pozriete, nevidite tam nahodou nejaku nekompatibilitu dvoch prvkov, pripadne ako to vyriesim? Treba skusat menit retaz, pripadne zadne ozubenie?
Nie je to vec, ktora nastala az po case, robilo to od novoty.

prikladam link na bike: http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/cube-ltd-race-29-hardtail-bike-2014/rp-prod114141

diki
15.01.2015 - 16:47:49
00
dik,
... nepacia sa mi tam tie avid brzdy. (kusacie-vraj, brzdy by som chcel shimano - Nemam skusenost osobnu, ale podla recenzii a rady od znamych...)....

sorry, neda mi, ja sa vzdy pobavim, ked niekto napise, ze su brzdy kusacie.....nic v zlom :)
15.01.2015 - 19:49:41
00
Caute, mam otazku pre skusenych bikerov:
Na najmensom koliesku pri silnejsom dupnuti do pedalov preskakuje retaz. Ak je bike trocha zablateny, je to ovela citelnejsie, ale stava sa to aj pri cistom. Pouzivam wapku na cistenie, vzdy vysusim a namazem. Pri zablatenom/spinavom na konci jazdy niekedy preskakuje aj na druhom najmensom koliesku.
Ked sa na tu konfiguraciu bicykla pozriete, nevidite tam nahodou nejaku nekompatibilitu dvoch prvkov, pripadne ako to vyriesim? Treba skusat menit retaz, pripadne zadne ozubenie?
Nie je to vec, ktora nastala az po case, robilo to od novoty.

prikladam link na bike: http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/cube-ltd-race-29-hardtail-bike-2014/rp-prod114141

diki

co mam skusenosti, tak novy pastorok s novou retazou sa zabehnu tak po 200-300km, nepisal si kolko ma tvoj pastorok s retazou najazdene spolu, ci si nieco vymenil....
15.01.2015 - 19:57:44
00
droid dik, najazdene je zhruba 400-500km, nemeriam to, ale ratam ze tak 20x som bol na nom zatial...
nemenil som na biku nic, je to tak ako to prislo.
Vsimol som si ze ked wapkujem zadne koliecko, netoci sa dozadu tak lahko ako na bicykloch co maju kamosi, ale to bude skor lozisko ako dovod preco moze retaz preskakovat...

...tie kusacie brzdy - info na forach, bez vlastnej skusenosti. Osobne som skusal odvtedy Sramy(neviem model), Avidy6 medzicasom, ale tie m615 sa mi zdali najlepsie, zatial. S tym je uplne najviac spokojnost. Rad prispejem k zabave :)
16.01.2015 - 09:48:11
00
Vsimol som si ze ked wapkujem zadne koliecko, netoci sa dozadu tak lahko ako na bicykloch co maju kamosi, ale to bude skor lozisko ako dovod preco moze retaz preskakovat...

to moze byt aj tym, ze su v orechu pruzinky na zapadkach tuhsie, mas malo najazdene, preto mozu branit spatnemu pohybu, ked striekas wapkou


Naposledy upravil droid dňa 20.01.2015 - 17:42:52, celkovo upravené 1 krát.

16.01.2015 - 10:32:34
00
Toto sme mali problem aj u nas doma, profik nam presiel celu retaz a zistil ze sa jedna cast trosku tazsie vracia do roviny, ako keby bola slabo premazana......odstranil to tak, ze s tym trosku nasilu pohybal dolava do prava v tom mieste kde sa ta retaz tazsie ohybala.....na oko to samozrejme nebolo vidiet......ale povedal, nam ze to je na nasu zodpovednost, lebo ze sa chod tej retaze aj mohol zhorsit.....lebo ohybat takto retaz je proti zdravemu rozumu....ale ze jemu sa to viac krat podarilo....vyslo to aj teraz...samozrejme treba skusit najskor dobry olej na retaz.......a ako pricinu vzniku tohto javu uviedol dve....radenie pod plynm plynom na pedaloch...alebo po umyti retaze vodou nebola hned premazana
19.01.2015 - 19:02:19
00
juraj dik, pozriem sa na to mojim profi okom blizsie, dam vediet ak nieco najdem.
19.01.2015 - 19:42:26
00
keyboard_arrow_up